Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Sánkovanie: Zlatá žatva aneb Ninis, Zemaník, Petrulák sú majstri Slovenska

Sánkovanie: Zlatá žatva aneb Ninis, Zemaník, Petrulák sú majstri Slovenska

Záver a zároveň vrchol domácej sezóny sánkarom Čadčianskej Lokomotívy vyšiel. Vyvrcholením sú vždy Majstrovstvá Slovenska. Tie pre rok 2011 sa pre kategórie seniorov a juniorov konali na umelo chladenej dráhe v nemeckom Konigssee. Bol to posledný pretek sezóny a rozdeľovali sa domáce tituly. Je to pretek prestížny. Súperiaci pretekári sa dôverne poznajú , vedia o kvalitách ale i nedostatkoch svojich súperov všetko a snažia sa to využiť vo svoj prospech. Priateľstvo ustupuje stranou a ostáva len zdravé športové súperenie.

Kategória mužov mala jediného a jasného favorita - slovenskú mužskú sánkarskú jednotku Jozefa Ninisa. Ten v úlohe horúceho favorita nezaváhal ani v jednej finálovej jazde a a s prehľadom a jasným náskokom zvíťazil a získal titul Majster Slovenska.

Medzi staršími juniormi najlepší Marián Zemaník
To už kategória starších juniorov bola o niečom úplne inom. Favoriti boli dvaja - dlhoroční súperi Marián Zemaník a jeho reprezentačný kolega z TJ Vysoké Tatry Marek Solčanský. Títo si neodpustili nič a bojovali od prvého metra dráhy až po cieľ. Štart sánkarovi Čadčianskej Lokomotívy v oboch finálových jazdách vyšiel, stredná časť dráhy bola lepšia u jeho súpera, ale v spodnej časti dráhy Marián Zemaník zabojoval a v konečnom súčte po dvoch finálových jazdách sa s náskokom troch desatín zaslúžene stal Majstrom Slovenska v kategórii starších juniorov.

Medzi mladšími juniormi najlepší Jozef Petrulák
Kategória mladších juniorov nemala jasného favorita. Adeptov na stupne najvyššie bolo viac. Nakoniec to však znovu skončilo bojom medzi Čadcou a Vysokými Tatrami, keď o najvyšší stupeň bojovali reprezentační kolegovia Jozef Petrulák a Patrik Korbela. Bolo to o tom, kto urobí menej chýb. Vyrovnanejšie jazdy s minimom zaváhaní nakoniec predviedol sánkar Lokomotívy Jozef Petrulák a zaslúžene získal titul Majster Slovenska v kategórii mladších juniorov.

Zemaník a Petrulák ani v dvojkách nesklamali

Marián Zemaník a Jozef Petrulák

Ako posledná sa išla ťažká a náročná "kráľovská" sánkarska disciplína - dvojsedadlové sane. Kategória juniorov mala jasného favorita a to reprezentačnú čadčiansku dvojku Marián Zemaník a Jozef Petrulák. Len hrubá chyba ich mohla obrať o titul. Výsledky celej sezóny však potvrdzovali, že je to najvyrovnanejšia slovenská dvojka , ktorá robí najmenej chýb. Potvrdili to v plnom rozsahu a zaslúžene zvíťazili a stali sa Majstrami Slovenska.

Zlatá bodka za sezónou - štyri tituly
Bilancia Majstrovstiev Slovenska v kategóriach seniorov a juniorov bola pre čadčanov viac než úspešná. Získali štyri tituly. Bol to naozaj úspešný záver sezóny svedčiaci o zodpovednom prístupe pretekárov k tréningu ale i systematickej a dobrej práci trénerov pripravujúcich týchto pretekárov. Sezóna skončila vynikajúco, treba však už myslieť na sezónu nasledujúcu. Po krátkej prestávke začína všetko znova . Tvrdá príprava fyzická i špeciálna. Domáci súperi nespia a vynaložia všetky sily aby sa zlepšili, nuž a sánkari Lokomotívy a ich tréneri urobia všetko pre to, aby si pozície na domácej scéne udržali a na medzinárodnej vylepšili. Želáme im v tom veľa vytrvalosti, športového šťastia a úspechov.

S.H., foto: -Štefan Čapko-


Kategória: ŠPORT TOP | Vytvorené: 24.03.2011 | Čitateľov: 422

Overte si, či je doména voľná:


* platí k webhostingovým balíkom PLUS, NUKE, GIGA

Novinka ! Internetové vizitky

Zaregistrujte si svoju webstránku už dnes, k doméne dostanete internetovú vizitku zdarma.

Pozrite si

Novinky e-mailom

Najbližšie podujatia

Deň železnice v skanzene vo Vychylovke Deň železnice v skanzene vo Vychylovke
Výstava Železničné stanice Slovenska na starý ...
Kysucký maratón 2012 Kysucký maratón 2012
Kysucký maratón 9. jún 2012 38. roční ...
Medzinárodný motozraz Turzovka Medzinárodný motozraz Turzovka
Medzinárodný motozraz Turzovka sa uskutoční ...
Kysucká hodinovka, 31. ročník Kysucká hodinovka, 31. ročník
Športové podujatie Kysucká hodinovka priprav ...
Beh na Husárik, 6. ročník Beh na Husárik, 6. ročník
Beh na Husárik o pohár primátora mesta Čadca ...

Pridaj sa k nám na Google +