Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

XXVIII. ročník cestného behu Krásňanská desiatka patril Kysučanom

Krásno nad Kysucou 13.11.2011 - Mesto Krásno nad Kysucou usporiadalo pre priaznivcov i nadšencov behu 28. ročník cestného behu Krásňanská desiatka, ktorý sa uskutočnil v nedeľu - 13.11.2011 na štadióne TJ Tatran v Krásne nad Kysucou za slnečného počasia. Víťazom hlavnej mužskej kategórie do 39. rokov sa stal Juraj Vítko z MŠK Kysucké Nové Mesto časom 0:32:55. V kategórii mužov od 40 do 49 rokov triumfoval Róbert Rolko z SKP Žilina časom 0:34:35. Tretia a štvrté miesto patrilo tiež Kysučanom. Kvalitným výkonom si umiestnenie vybojovali Miroslav Neslušan z MŠK Kysucké Nové Mesto časom 0:35:40 a Peter Tichý z ŠKP Čadca časom 0:36:35.

V ženskej kategórii od 35 rokov triumfovali tiež pretekárky z Kysúc. Zvíťazila Alena Pochybová z MŠK Kysucké Nové Mesto časom 0:40:39, druhé miesto patrilo Anne Balošákovej zo Starej Bystrice časom 0:42:41 a štvrtú priečku obsadila Anežka Ježíková z Čadce časom 0:53:52.

Peter Tichý : Dnes som si po dlhšom čase pripomenul bežecký pocit "keď to nejde tak to nejde", našťastie len z dôvodu unavených nôh. Aj keď som očakával po minulom týždni viac, ani umiestnenie (abs.13., M40 - 4.,) či podobný výkon, aký som vlani na K10 dosiahol deň po (Liptovskom) maratóne mi nedeľnú náladu nepokazil. tichypefo.wbs.cz