Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Aktuality

26-ročný Štefan a 29-ročný Peter čelia obvineniu z trestného činu vraždy

26-ročný Štefan a 29-ročný Peter čelia obvineniu z trestného činu vraždy

30.10.2017 - Čadca-Svrčinovec - Vyšetrovateľka Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinila 26 ročného Štefana a 29 ročného Petra z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného formou spolupáchateľstva. Obvinení muži mali 24. októbra 2017 v popoludňajších hodinách v rodinnom dome v obci Svrčinovec, okres Čadca fyzicky napadnúť 56 ročného muža.

Vytvorené: 30.10.2017 | čítať celý článok

Výluka vlakovej dopravy v úseku Čierne pri Čadci - Skalité

Výluka vlakovej dopravy v úseku Čierne pri Čadci - Skalité

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v dňoch 17. až 19. októbra 2017, v čase od 7.30 h do 14.30 h, realizovať výlukové práce v úseku Čierne pri Čadci - Skalité. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje oprava a údržba priecestia v km 10,652. Jedinečné identifikačné číslo (JIČ) priecestia je SP0115. Priecestie sa nachádza pri železničnej zastávke Čierne-Polesie. Práce budú pozostávať z rozobratia gumokovovej priecestnej konštrukcie, opravy priecestnej konštrukcie, vybagrovania štrkového lôžka, vyčistenia a výmeny upevňovadiel, úpravy geometrickej polohy koľaje a montáže priecestnej konštrukcie. Práce vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami.

Vytvorené: 16.10.2017 | čítať celý článok

39-ročná vodička pri kontrole nafúkala 1,6 promile

39-ročná vodička pri kontrole nafúkala 1,6 promile

Svrčinovec 01.08.2017 - V piatok 28. júla v nočných hodinách zastavila policajná hliadka na miestnej komunikácii v obci Svrčinovec vodičku vozidla VW Passat. 39 ročná vodička sa pri kontrole podrobila dychovej skúške, pri ktorej mu namerali 0,77 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,60 promile.

Vytvorené: 01.08.2017 | čítať celý článok

Leteckí záchranári dnes zasahovali vo Svrčinovci, 54-ročného muža poranil strom

Leteckí záchranári dnes zasahovali vo Svrčinovci, 54-ročného muža poranil strom

Svrčinovec 29. mája (TASR) - Leteckí záchranári zo Žiliny dnes zasahovali vo Svrčinovci v okrese Čadca, kde počas pílenia v lesnom teréne zasiahol strom 54-ročného muža do oblasti trupu, informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Vytvorené: 29.05.2017 | čítať celý článok

Dušan a Jakub sa vlámali do kostola na Svrčinovci, polícia ich vypátrala

Dušan a Jakub sa vlámali do kostola na Svrčinovci, polícia ich vypátrala

Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci dôslednou operatívno-pátracou činnosťou odhalili podozrivých z majetkovej trestnej činnosti. Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci obvinila dvoch mužov vo veku 19 rokov zo zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Obvinení Dušan a Jakub (obaja z okresu Čadca) sa mali zo soboty 25. marca na nedeľu 26. marca v katastri obce Svrčinovec, okres Čadca vlámať do kostola. 

Vytvorené: 31.03.2017 | čítať celý článok

Svrčinovec: Po zrážke kamióna a osobného auto sú dve osoby ťažko zranené

Svrčinovec: Po zrážke kamióna a osobného auto sú dve osoby ťažko zranené

Svrčinovec 07.03.2017 - K vážnej dopravnej nehode došlo v utorok 7. marca v skorých ranných hodinách na ceste I/11 v obci Svrčinovec, okres Čadca. Z doposiaľ nezistených príčin došlo k čelnej zrážke vozidla Ford Focus s poľskými evidenčnými číslami, ktoré viedol 20 ročný vodič z okresu Čadca, s kamiónom s českými evidenčnými číslami, ktorý viedol 32 ročný vodič, občan ČR. Pri zrážke utrpeli vodič vozidla Ford Focus a jeho 32 ročný spolujazdec, občan Poľskej republiky, ťažké zranenia. Vodič kamiónu vyviazol bez zranení.

Vytvorené: 07.03.2017 | čítať celý článok

Vyšetrovateľ ukončil vyšetrovanie v kauze predaja budovy bývalej colnice v obci Svrčinovec

Vyšetrovateľ ukončil vyšetrovanie v kauze predaja budovy bývalej colnice v obci Svrčinovec

Čadca 20.01.2017 - V týchto dňoch vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline ukončil vyšetrovanie kauzy predaja budovy bývalej colnice v obci Svrčinovec, okres Čadca. Spisový materiál s návrhom na podanie obžaloby na 42 ročného Juraja S., ktorý čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu prípravy v súbehu s prečinom falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky, predložil vyšetrovateľ dozorujúcemu prokurátorovi.

Vytvorené: 20.01.2017 | čítať celý článok

21 ročný mladík v obci Svrčinovec nafúkal 2,08 promile

Svrčinovec 10.10.2016 - Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 40. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 42 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 12 nafúkalo nad 1 promile, u 7 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile a jeden z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietol podrobiť. Siedmi vodiči podgurážení alkoholom spôsobili dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti u 15 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

Vytvorené: 10.10.2016 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »