Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Kategória: ŠPORT TOP

Marián Zemaník a Jozef Petrulák z Čadce si na olympiáde vybojovali krásne 12. miesto

Soči / Rusko: 12.02.2014 -  Slovenskí sánkári z oddielu Lokomotíva Čadca Marián Zemaník, Jozef Petrulák skončili na olympiáde v Soči v kategórii dvojsedadlových saní na výbornom 12. mieste, keď po prvom kole figurovali na 13. mieste.

Vytvorené: 12.02.2014 | čítať celý článok

Sedem medailí pre sánkarov do Čadce

Čadca / INNSBRUCK - Igls - 31.12.2013 - Umelo chladená sánkarska dráha v rakúskom Igls bola dejiskom Majstrovstiev Slovenska v jazde na saniach pre seniorske a juniorske kategórie pre rok 2013. Majstrovstvá Slovenska na nomináciu slovenských sánkarov na ZOH v Soči vplyv  nemali, seniori už mali jasno, kto splnil kritéria postupu medzinárodnej sánkarskej federácie FIL na ZOH a išlo už len o republikovú konfrontáciu a potvrdenie, alebo vylepšenie pozícii v rámci Slovenska.

Medzinárodný Goralský maratón 2013 po hrebeňoch hôr Česka, Slovenska a Poľska sa blíži

Čierne 06.09.2013 - Organizátori podujatia srdečne pozývajú na I. ročník Medzinárodného goralského maratónu, ktorý sa uskutoční dňa 15.9. 2013 v prekrásnom horskom prostredí Beskyd, so spoločným štartom priamo na hranici Slovenskej republiky, Českej republiky a Poľska. Štart 42,2 km dlhého maratónu s prevýšením 1600 m bude v lokalite Trojmedzie - spoločná hranica Slovenska, Česka a Poľska a cieľ umiestnili organizátori do Ochodzita - Koniakow.

Vytvorené: 06.09.2013 | čítať celý článok

Hokejbal: Turnajový pohár putoval do Kysuckého Nového Mesta

Čadca 27.08.2013 - Posledný augustový víkend si Čadčania vychutnávali orosený nápoj v pohári, gurmánske špeciality aj hokejbalovú hru plnými dúškami. Bartolomejský jarmok im toto všetko ponúkol. Popri Revival koncerte a Divokom Billovi predvádzali svoje umenie aj hokejbalisti. Ihrisko v Čadci sa na dva dni stalo ich domovským stánkom.

Vytvorené: 27.08.2013 | čítať celý článok

O olympijskú miestenku do Soči budú bojovať Ninis, Petrulák a Zemaník

Čadca 10.07.2012 - Sánkarská sezóna sa rozbieha a to ako na úrovni reprezentácie, tak i na klubovej. Seniorská a juniorská reprezentácia začala vstupnými testami všeobecnej telesnej pripravenosti doplnenými silovými testami a seniori sa hneď po ukončení testov presunuli na Štrbské Pleso, kde absolvovali týždenné kondičné sústredenie a v krátkej dobe absolvujú ďalšie sústredenie v centre českého sánkovania na Smržovke, kde okrem kondície začnú už aj s prípravou na kolieskových saniach.

Vytvorené: 10.07.2013 | čítať celý článok

Futbalový turnaj žiakov a žiačok základných škôl s vysokou účasťou

16.05.2013 - V uplynulých dvoch týždňoch sa 20 základných škôl okresu Čadca zapojilo do malého futbalu v kategórii chlapcov ale i dievčat. Generálnym partnerom sa opäť i v tomto roku stala Coop Jednota. V tridsiatich zápasoch kvalifikácie kôl u chlapcov sa do finále prebojovali ZŠ Vysoká nad Kysucou, Krásno nad Kysucou, M. R. Štefánika Čadca, J. A. Komenského Čadca, Svrčinovec.

Vytvorené: 16.05.2013 | čítať celý článok

Video: Zemaník a Petrulák medzi svetovou elitou obsadili štvrté miesto

Čadca 09.02.2013 - Uplynulý víkend sa niesol v znamení dvoch vrcholných sánkarských podujatí a to Majstrovstiev sveta seniorov a Majstrovstiev Európy juniorov . Juniori ešte naviac absolvovali aj jedno z kôl juniorského Svetového pohára . Všetkých týchto podujatí sa v rámci sánkarskej reprezentácie Slovenska zúčastnili aj sánkari čadčianskej Lokomotívy.

Vytvorené: 09.02.2013 | čítať celý článok

Sánkari Marián Zemaník a Jozef Petrulák si vezú striebro z nórskeho Lillehammeru

Lillehammer 07.12.2012 - Sánkari majú dôvod na oslavy. Juniorské sánkarské družstvo v nórskom Lillehammeri 7. decembra zúčastnilo na 1. juniorskom svetovom pohári a dosiahli výborné výsledky. V kategórii mladších juniorov dosiahol pekný výsledok Ľubo Kordek z TJ Lokomotíva Čadca, keď obsadil 10.miesto. Jeho kolega Richard Gavlas obsadil 16. miesto.

Vytvorené: 12.12.2012 | čítať celý článok