Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Výstavy

Deň jablka na SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou

Deň jablka na SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou

Krásno nad Kysucou 12.11.2012 - Stredná odborná škola drevárska v Krásne nad Kysucou si pripomenula Deň jablka, ktorým je 26. október. Krúžok Ukáž čo vieš pod vedením PaedDr. Anny Janíčkovej zorganizovali akciu o najkrajšie jablko. Z prinesených plodov ovocných stromov zo záhrad našich žiakov urobili vo vestibule školy výstavu a k tomu pripravili nástenku zaujímavostí o jablku.

Vytvorené: 13.11.2012 | čítať celý článok

Vo Vychylovke pripravujú výstavu plodov z Kysúc

Vo Vychylovke pripravujú výstavu plodov z Kysúc

Nová Bystrica 28.09.2012 - Jesenná nedeľa 30. septembra 2012 bude patriť všetkým plodom, ktoré sa urodili v Bystrickej doline. Kysucké múzeum v Čadci v spolupráci so Slovenským zväzom záhradkárov Nová Bystrica a Folklórnou skupinou Dolinka z Novej Bystrice pripravilo v Múzeu kysuckej dediny Nová Bystrica - Vychylovka pre návštevníkov podujatie spojené s výstavou ovocia, zeleniny a rôznych iných plodov, ktoré sa nesie pod názvom Dary zeme. Výstava potrvá po celý deň a návštevníci si ju môžu pozrieť v priestoroch objektu Stanička.

Vytvorené: 28.09.2012 | čítať celý článok

Na IV. ročníku výstavy jesenných plodov v Novej Bystrici sa zúčastnilo 42 pestovateľov

Na IV. ročníku výstavy jesenných plodov v Novej Bystrici sa zúčastnilo 42 pestovateľov

Nová Bystrica 27.09.2012 - Dňa 23.9. 2012 Spolok záhradkárov usporiadal sále Kultúrneho domu v Novej Bystrici IV. ročník výstavy jesenných plodov. Ako vlani, tak aj tento rok sa začala ráno svätou omšou, na ktorej boli požehnané nielen dary zeme ale aj všetci obyvatelia obce. Návštevníci si mohli v priebehu celého dňa prichádzať do kultúrneho domu pozrieť to, čo šikovní pestovatelia priniesli. Hoci tento rok nebol moc priaznivý a úroda bola v mnohých smeroch slabá, plodmi a rôznymi výpestkami sa zaplnila celá sála. Návštevníci mohli obdivovať, čo všetko je možné vypestovať v našich, nie práve najpriaznivejších klimatických podmienkach.

Vytvorené: 27.09.2012 | čítať celý článok

Dni svätého Huberta v Oščadnici už tento víkend

Dni svätého Huberta v Oščadnici už tento víkend

Oščadnica 07.09.2012 - Slovenský poľovnícky zväz Regionálna organizácia Kysúc, obec Oščadnica a Poľovnícke združenie Javorské Oščadnica usporiadajú v areáli Kaštieľa a parku galérie Oščadnica Dni svätého Huberta. Poľovnícke slávnosti s bohatým programom nielen pre poľovníkov ale i návštevníkov sľubujú aj gastronomický zážitok. 9.9.2012 môžete ochutnať výborné guláše uvarené v rámci gastronomickej súťaže vo varení poľovníckeho gulášu.

Oficiálnu časť Dní svätého Huberta ukončí slávnostná Svätohubertská omša, po ktorej bude nasledovať voľná zábava sprevádzaná folklórnymi vstupmi, ochutnávky gulášu či iné kulinárske špeciality.

Vytvorené: 07.09.2012 | čítať celý článok

Dni kultúry Nová Bystrica 2012 + 50. výročie TJ Slovan Nová Bystrica

Dni kultúry Nová Bystrica 2012 + 50. výročie TJ Slovan Nová Bystrica

Nová Bystrica 22.08.2012 - Počas prvého augustového víkendu sa v Novej Bystrici konali Dni kultúry Nová Bystrica 2012, ktoré sa začali v piatok poobede a vyvrcholili v nedeľu slávnosťou otvorenia novovybudovaného námestia. Po úspešnom minuloročnom podujatí sa akcia v takýchto rozmeroch v našej obci uskutočnilo druhýkrát. Počas týchto troch dní si obec pripomenula a oslávila dve významné udalosti. Tento rok obec Nová Bystrica slávi okrúhle 360. výročie od 1. písomnej zmienky o obci a zároveň jej organizačná zložka TJ Slovan Nová Bystrica slávi 50. výročie od jej založenia. Nové námestie v Novej Bystrici tak bolo najkrajším darčekom k oslavám 360. výročia od 1. písomnej zmienky o obci.

Vytvorené: 23.08.2012 | čítať celý článok

Pozvánka na výstavu Šľachta na Kysuciach a jej susedia

Pozvánka na výstavu Šľachta na Kysuciach a jej susedia

Krásno nad Kysucou 20.08.2012 - Súčasťou Spoločnej prírodovednej expozície Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou je od konca júna i putovná výstava s názvom Šľachta na Kysuciach a jej susedia. Banerová výstava je jedným z výsledkov tvorivej spolupráce Kysuckého múzea v Čadci, Muzea Těšínska a Považského múzea v Žiline v rámci mikroprojektu História spája. Uvedený projekt, ktorý bol spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedku Fondu mikroprojektov spravovaného Trenčianskym samosprávnym krajom, bol zameraný na výskum dejín šľachty vo vzájomne historicky prepojených regiónoch Kysúc, Horného Považia, Tešínska a Moravy.

Vytvorené: 20.08.2012 | čítať celý článok

Dni kultúry v obci Nová Bystrica s bohatým programom

Dni kultúry v obci Nová Bystrica s bohatým programom

Nová Bystrica 30.07.2012 - Dni kultúry v obci Nová Bystrica začínajú v piatok podvečer 03.08.2012 spoločným vystúpením kapiel PROMETHEUS, S.K.O.N., CORE OF HELL, TRIGGER BAND, KABÁT REVIVAL, POLEMIC, DJ Mayo - DJ LuboSK. Sobotňajší a nedeľňajší program prinesú športové i folklórne kultúrne podujatia. V sobotu si na svoje prídu aj gurmáni v ponuke srnčích hodov.

Vytvorené: 30.07.2012 | čítať celý článok

Oslavy zvrchovanosti 2012 - Stará Bystrica - X. ročník

Oslavy zvrchovanosti 2012 - Stará Bystrica - X. ročník

Stará Bystrica 09.07.2012 - Organizátori Obec Stará Bystrica a Kysucký kultúrny kruh pripravili pre nadchádzajúci víkend bohatý program pre návštevníkov už X. ročníku osláv zvrchovanosti v obci Stará Bystrica. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenie SĽUKu, množstva folklórnych súborov či sólistov, vatru zvrchovanosti, či laserovú show.

Vytvorené: 09.07.2012 | čítať celý článok