Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Lodno

Rozprávačské Lodno zažilo ďalší triumf Daniely Piscovej z Krakovian

Rozprávačské Lodno zažilo ďalší triumf Daniely Piscovej z Krakovian

Lodno 13.06.2011 - V dňoch 11. - 12. júna 2011 sa v čarokrásnom prostredí malej dolnokysuckej obce Lodno už po štrnástykrát konalo obľúbené kultúrne podujatie pod názvom ROZPRÁVAČSKÉ LODNO - celoštátna súťažná prehliadka rozprávačov. Hlavnými organizátormi tohto podujatia sú Kysucké kultúrne stredisko v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a obec Lodno. Spoluorganizátormi boli Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí Bratislava, Kysucká kultúrna nadácia Bratislava, mesto Kysucké Nové Mesto a Mestské kultúrno-športové stredisko Kysucké Nové Mesto.

Vytvorené: 15.06.2011 | čítať celý článok

Rozprávačské Lodno tento rok po prvýkrát aj s účasťou krajanov zo zahraničia

Rozprávačské Lodno tento rok po prvýkrát aj s účasťou krajanov zo zahraničia

Lodno : V dňoch 11. - 12. júna 2011 sa v obci Lodno v okrese Kysucké Nové Mesto uskutoční tradičná celoštátna súťažná prehliadka rozprávačov, na ktorej by po prvýkrát v jej histórii počas organizácie tohtoročného 14. ročníka mali vďaka podpore Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) vystúpiť aj rozprávači - Slováci žijúci v zahraničí. Na piatkovom (15. apríla 2011) stretnutí v obci Lodno o tom so starostkou obce Lodno Alžbetou Suriakovou a riaditeľkou Kysuckého kultúrneho strediska Silviou Petrekovou rokoval predseda ÚSŽZ Milan Vetrák.

Vytvorené: 28.04.2011 | čítať celý článok

Mimoriadna zmena cestovného poriadku železníc od 1. mája 2011

Mimoriadna zmena cestovného poriadku železníc od 1. mája 2011

20.04.2011 Čadca - Od 1. mája 2011 sa mimoriadne mení cestovný poriadok osobnej železničnej dopravy. Zmenu si vynútila revitalizácia Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) a s ňou súvisiaca redukcia dopravných výkonov. Dôvod redukcie je finančný, nakoľko ZSSK dostala zo štátneho rozpočtu menej peňazí na dopravné výkony vo verejnom záujme ako vlani a tomu musí prispôsobiť rozsah dopravy. Redukcia bola prerokovaná aj na úrovni samosprávnych krajov, miest a obcí, väčšinou s negatívnym ohlasom. Hlavným kritériom pre zaradenie tratí do redukcie bolo ich slabé využívanie a nízka ekonomická efektívnosť ich prevádzkovania.

Vytvorené: 27.04.2011 | čítať celý článok

Prvé povolebné rokovania zastupiteľstiev musia byť do 30 dní

Prvé povolebné rokovania zastupiteľstiev musia byť do 30 dní

Po sobotňajších (27. 11.) voľbách do orgánoch samosprávy obcí sa mestá a obce sústreďujú na prípravu ustanovujúcich zastupiteľstiev. Podľa právnej expertky Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Daniely Franzenovej "ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva zvolá starosta zvolený v predchádzajúcom volebnom období. Teda nie novozvolený starosta či primátor, ale ten, ktorý samosprávu viedol v končiacom volebnom období".

Vytvorené: 02.12.2010 | čítať celý článok

V Čadci sa rozhodlo tesným výsledkom

V Čadci sa rozhodlo tesným výsledkom

Čadca 27.11.2010 - Novým primátorom Čadce je Milan Gura, ktorý zvíťazil tesným rozdielom necelej dvestovky hlasov nad súčasným primátorom Jozefom Vraželom. Tretí skončil Pavol Holeštiak.
Volebné miestnosti sa zatvorili. Čakáme na prvé vysledky.

Predbežná volebná účasť o 19-tej hodine bola zhruba 40 miestami dokonca 50 percent. Ľudia však začali chodiť viac do volebných miestností v poobedňajších hodinách. V Čadci sa predpokladá vyššia účasť ako 40%. Voľby zatiaľ nenarušil žiaden vážny inciden, skupinky rómskych spoluobčanov zatiaľ postávali v okolí Domu kultúry. Aktuálne fotografie z priebehu volieb si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Vytvorené: 27.11.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 8534

Video - STV: Povodne na Kysuciach si všimla verejnoprávna televízia STV v hlavnom spravodajstve

Video - STV: Povodne na Kysuciach si všimla verejnoprávna televízia STV v hlavnom spravodajstve

01.septembra 2010 bol vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity aj na rieke Kysuca, kde za 24 hodín stúpla hladina o viac ako dva metre. V súvislosti s vyhlásením vysokej hladiny toku Kysuca a možných rizík zasadal na MsÚ v Čadci krízový štáb, ktorý situáciu monitoroval 24 hodín denne.

Vytvorené: 13.09.2010 | čítať celý článok

Lodno a Klubina postihnuté zosuvom pôdy

Lodno a Klubina postihnuté zosuvom pôdy

Pri odstraňovaní následkov vytrvalých dažďov a silného vetra zasahovali hasiči v Žilinskom kraji doposiaľ viac ako 30-krát. „V Žilinskom kraji je najväčší problém v obciach Lodno v okrese Kysucké Nové Mesto a v Klubine v okrese Čadca, kde došlo k zosuvu pôdy. Naše zložky tam pomáhajú starostom s prerezávaním, uvoľňovaním a odpratávaním pri odstraňovaní následkov, aby nedošlo k ďalšiemu poškodeniu ako hrozí napríklad mostu v Klubine,“ uviedol riadiaci dôstojník krajského hasičského riaditeľstva v Žiline Milan Rebroš, podľa ktorého situácia momentálne nie je taká vážna ako v predchádzajúcich obdobiach.

Vytvorené: 02.09.2010 | čítať celý článok

Vyhlásenie Času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Vyhlásenie Času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Čadci  V súlade s § 21 písm. n) zákona č. 314/2001 Z.z, o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a na základe § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky číslo 121/2002 Z.z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov VYHLASUJE ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU, v územnom obvode okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto od 02.07.2010 - do odvolania.

Vytvorené: 06.07.2010 | čítať celý článok