Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Turistika

Jakubovské hody 2013 - program podujatí

Jakubovské hody 2013 - program podujatí

Kysucké Nové Mesto pripravuje v dňoch 27. a 28.7. 2013 tradičné Jakubovské hody, ktoré budú spojené s kultúrnym programom, občerstvením, a predajom rôznych remeselných výrobkov. Pre deti, mládež budú pripravené rôzne atrakcie a chýbať nebudú ani obľúbené kolotoče.

Vytvorené: 28.06.2013 | čítať celý článok | Čitateľov: 2665

Vo Vychylovke pripravujú Deň železnice s bohatým kultúrnym programom

Vo Vychylovke pripravujú Deň železnice s bohatým kultúrnym programom

Nová Bystrica - Vychylovka 25.05.2013 - Kysucké múzeum v Čadci a Žilinský samosprávny kraj pripravili pre návštevníkov v nedeľu 26. mája 2013 podujatie Deň železnice. Touto cesto pozývame návštevníkov a zanietencov železníc do Múzea kysuckej dediny Nová Bystrica - Vychylovka, kde na vás čaká bohatý kultúrny program.

Vytvorené: 25.05.2013 | čítať celý článok

Brány Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke sa opäť otvoria

Brány Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke sa opäť otvoria

Nová Bystrica 02.05.2013 - Konečne prišla jar a spolu s ňou aj život plný farieb, radosti, smiechu a dobrej nálady. Tí, ktorí si chcú vychutnať prebúdzanie sa prírody zo zimného spánku a zabudnúť na dlhú zimu majú možnosť zavítať do Múzea kysuckej dediny Nová Bystrica - Vychylovka. V nedeľu 5. mája 2013 sa oficiálne otvoria brány skanzenu a železničky. V rámci programu Stávame my máje sme pre návštevníkov pripravili pestrú paletu rozmanitého programu. Nebude chýbať hudba, spev, tanec a chutné jedlá našich starých mám.

Vytvorené: 02.05.2013 | čítať celý článok

Fašiangový sprievod mestom Čadca

Fašiangový sprievod mestom Čadca

Čadca 06.02.2013 - V utorok, 12. februára 2013 nám poslednú fašiangovú zábavu pripraví folklórna skupina z Kysuckého Lieskovca tradičným Fašiangovým sprievodom masiek mestom Čadca.
Sprievod začína o 14.00 hod. pred Kysuckým múzeom v Čadci, pôjde smerom k obchodnému domu Tempo, cez Matičné námestie, pokračovať bude smerom ku Kysuckej knižnici cez Palárikovu ulicu, k Mestskému úradu a svoje účinkovanie ukončí pred Kysuckým múzeom. Na podujatie Vás srdečne pozýva Žilinský samosprávny kraj a Kysucké múzeum v Čadci

Vytvorené: 06.02.2013 | čítať celý článok

2. ročník prechodu Beskydsko - Javorníckou magistrálou už túto sobotu

2. ročník prechodu Beskydsko - Javorníckou magistrálou už túto sobotu

Makov 31.01.2013 - Kvalitné poveternostné podmienky a bohatá snehová nádielka otvorili začiatkom januára brány lyžiarskej bežeckej Beskydsko - Javorníckej magistrály. Hoci jej trasu už naplno využívajú desiatky bežkárskych nadšencov, hlavné podujatie - 2. ročník prechodu magistrálou, je ešte len predo dvermi. Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár na ňom v sobotu 2. februára 2013 slávnostne odštartuje bežkárov. Symbolický výstrel je naplánovaný o 9:00 hod. a lyžiari sa budú presúvať v úseku od Melocíka po Makov Kasárne.

Vytvorené: 31.01.2013 | čítať celý článok

Začína sa s úpravou Beskydsko - Javorníckej lyžiarskej magistrály

Začína sa s úpravou Beskydsko - Javorníckej lyžiarskej magistrály

Turzovka 11.01.2013 - Bežkári z Kysúc, Považia, ale i širokého okolia si už od dnes prídu na svoje. Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja začína so strojovou úpravou časti Beskydsko - Javorníckej magistrály. Spočiatku sa bude zabezpečovať zjazdnosť približne dvadsaťkilometrového úseku Turzovka Semeteš - Melocík - Makov Kasárne a späť.

Vytvorené: 11.01.2013 | čítať celý článok

Študenti zorganizovali Turistický pochod po stopách Beskydsko - Javorníckej magistrály

Študenti zorganizovali Turistický pochod po stopách Beskydsko - Javorníckej magistrály

Krásno nad Kysucou 15.11.2012 - Študenti Strednej odbornej školy drevárskej Krásno nad Kysucou a Školské stredisko záujmových činností uskutočnili dňa 13. októbra 2012 turistický pochod. Vybrali sme trasu s názvom Po stopách Beskydsko-Javorníckej magistrály so zrazom na styčných miestach: Petranky, Semeteš, U Melcíka. Turistického pochodu sa zúčastnilo 214 turistov. Niektorí prišli pešo aj so svojimi štvornohými miláčikmi, iní na bicykloch, ale spoločným znakom bola dobrá nálada a pocit, že robíme niečo dobré pre svoje zdravie.

Vytvorené: 16.11.2012 | čítať celý článok

Video: Bystrická cyklomagistrála vedie po trase úvraťovej železničky

Video: Bystrická cyklomagistrála vedie po trase úvraťovej železničky

Nová Bystrica 29. október 2012 - Bystrickú cyklomagistrálu, s ktorej výstavbou začali v Mikroregióne Bystrická dolina minulý rok, slávnostne otvoril v nedeľu 28. októbra predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico. Napriek mrazivému počasiu sa pri príležitosti slávnostného otvorenia Bystrickej cykomagistrály stretli v Novej Bystrici v Krásne nad Kysucou stovky obyvateľov, aby spolu s predsedom vlády Slovenskej republiky Robertom Ficom, poslancom národnej rady a predsedom Žilinského samosprávneho kraja Jurajom Blanárom, poslancom národnej rady a starostom Starej Bystrice Jánom Podmanickým, primátorom Krásna nad Kysucou Jozefom Grapom a ostatnými starostami z obcí z Bystrickej doliny oslávili nové prepojenie spomínaného mikroregiónu.

Vytvorené: 30.10.2012 | čítať celý článok