Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Snežnica

Pre Kysuce platí výstraha pred silným vetrom a snežením

Pre Kysuce platí výstraha pred silným vetrom a snežením

05.01.2011 - Kysuce dnes podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu zasiahne silný vietor, ktorý sa na horách zmení na víchricu. V okresoch Kysucké Nové Mesto a Čadca sa očakáva na hrebeňoch hôr výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 28 - 36 m/s. SHMÚ vydal pre Kysuce 3. stupeň výstrahy. S vetrom meteorológovia očakávajú aj silné sneženie, ktoré môže zapríčiniť tvorbu snehových jazykov a závejov aj na cestách.

Vytvorené: 05.01.2012 | čítať celý článok

Mladý vodič skončil s autom prevráteným na streche

Mladý vodič skončil s autom prevráteným na streche

Snežnica 03.10.2011 - V stredu 28.09.2011 pred Oškerdou dostal dvadsaťročný vodič smerujúci zo Snežnice do Žiliny šmyk a s motorovým vozidlom skončil na streche. Táto dopravná nehoda sa odohrala na cestnej komunikácii, ktorá bola deň pred dopravnou nehodou novo zaasfaltovaná a posypaná pieskom. „Dvadsaťročný vodič na Citroene C4 v pravotočivej zákrute pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky. Dostal šmyk a prešiel do protismeru, kde sa prevrátil na strechu,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Vytvorené: 03.10.2011 | čítať celý článok

Prvé povolebné rokovania zastupiteľstiev musia byť do 30 dní

Prvé povolebné rokovania zastupiteľstiev musia byť do 30 dní

Po sobotňajších (27. 11.) voľbách do orgánoch samosprávy obcí sa mestá a obce sústreďujú na prípravu ustanovujúcich zastupiteľstiev. Podľa právnej expertky Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Daniely Franzenovej "ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva zvolá starosta zvolený v predchádzajúcom volebnom období. Teda nie novozvolený starosta či primátor, ale ten, ktorý samosprávu viedol v končiacom volebnom období".

Vytvorené: 02.12.2010 | čítať celý článok

V Čadci sa rozhodlo tesným výsledkom

V Čadci sa rozhodlo tesným výsledkom

Čadca 27.11.2010 - Novým primátorom Čadce je Milan Gura, ktorý zvíťazil tesným rozdielom necelej dvestovky hlasov nad súčasným primátorom Jozefom Vraželom. Tretí skončil Pavol Holeštiak.
Volebné miestnosti sa zatvorili. Čakáme na prvé vysledky.

Predbežná volebná účasť o 19-tej hodine bola zhruba 40 miestami dokonca 50 percent. Ľudia však začali chodiť viac do volebných miestností v poobedňajších hodinách. V Čadci sa predpokladá vyššia účasť ako 40%. Voľby zatiaľ nenarušil žiaden vážny inciden, skupinky rómskych spoluobčanov zatiaľ postávali v okolí Domu kultúry. Aktuálne fotografie z priebehu volieb si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Vytvorené: 27.11.2010 | čítať celý článok | Čitateľov: 8538

Vyhlásenie Času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Vyhlásenie Času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Čadci  V súlade s § 21 písm. n) zákona č. 314/2001 Z.z, o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a na základe § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky číslo 121/2002 Z.z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov VYHLASUJE ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU, v územnom obvode okresov Čadca a Kysucké Nové Mesto od 02.07.2010 - do odvolania.

Vytvorené: 06.07.2010 | čítať celý článok

Blanár staronovým županom, Kysuce budú obhajovať Vražel, Belousovová, Kanaba, Masnica, Šimurdová, Grapa, Gura, Podmanický, Svrčková, Mičian, Macášek

Blanár staronovým županom, Kysuce budú obhajovať Vražel, Belousovová, Kanaba, Masnica, Šimurdová, Grapa, Gura, Podmanický, Svrčková, Mičian, Macášek

Čadca 14.11.2009 - Účasť voličov na voľbách do VÚC bola v Čadci (25.94%) a Kysuckom Novom Meste (32.94%) vyššia ako sa predpokladalo. Voliči teda naznačili súčasným poslancom, že niektoré veci sa museli zmeniť. Volebný priemer v kraji bol oproti Kysuciam nižší (23.68%), čo vypovedá o zmene po ktorej Kysučania túžili. Volebné urny na sídliskách v Čadci sa začali poriadne zapĺňať až v podvečerných hodinách. Predbežné výsledky volieb si môžete pozrieť tu.

Vytvorené: 20.10.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 11588

Polícia v Čadci vyhlasuje pátranie po nezvestnej Denise Žákovej

Polícia v Čadci vyhlasuje pátranie po nezvestnej Denise Žákovej

Denisa ŽÁKOVÁ, nar. 04.03.1991, bytom Snežnica 239, okres Kysucké Nové Mesto, prechodne bytom Kysucké Nové Mesto, ul. Dubská cesta č. 1376/22
Popis: 170 cm vysoká, štíhlej postavy, modré oči, tmavohnedé vlnité vlasy - dlhé pod uši.
Popis oblečenia: modré rifle, hnedá zimná bunda do pása na zips s kapucňou lemovanou kožušinou, športové botasky sivočiernej farby.

 

Vytvorené: 04.02.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 1761
« predchádzajuca | nasledujúca »