Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Ochodnica

Hlavný ťah medzi Kysuckým Novým Mestom a Povinou úplne uzavrú, bude veselo

Hlavný ťah medzi Kysuckým Novým Mestom a Povinou úplne uzavrú, bude veselo

Kysucké Nové Mesto 09.08.2017 - Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja, závod Kysuce ako majetkový správca ciest II. a III. triedy v okrese Čadca a Kysucké Nové Mesto si dovoľuje motoristickú verejnosť informovať o termíne úplnej uzávery mostného objektu MO 2052-001-most cez Kysucu v Radoli do Kysuckého Nového Mesta + križovatkový úsek s cestou I/11 nachádzajúcej sa v katastri Kysucké Nové Mesto, z dôvodu realizácie rekonštrukcie živičného povrchu.

Vytvorené: 09.08.2017 | čítať celý článok

Vyšetrovanie vraždy žilinského podnikateľa sa blíži ku koncu

Vyšetrovanie vraždy žilinského podnikateľa sa blíži ku koncu

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline po vykonaní procesných úkonov v prípade vraždy žilinského podnikateľa Richarda S. v najbližších dňoch končí vyšetrovanie tohto prípadu. Doposiaľ vykonané procesné úkony a nazhromaždené dôkazy nasvedčujú tomu, že skutku sa mal dopustiť 44 ročný Peter K., ktorý čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy a prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.

Vytvorené: 20.01.2017 | čítať celý článok

Zraneného motocyklistu previezli leteckí záchranári do nemocnice

Ochodnica 12. mája (TASR) - Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby letela v stredu (11.5.) večer na hrebeň Javorníkov do obce Ochodnica – Petránky v okrese Kysucké Nové Mesto, kde utrpel 15-ročný motocyklista vážny úraz chrbtice. TASR o tom informovala hovorkyňa AIR Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Vytvorené: 16.05.2016 | čítať celý článok

50-ročný cyklista sa s koňom zrazil, liečiť sa bude 7 dní

50-ročný cyklista sa s koňom zrazil, liečiť sa bude 7 dní

Ochodnica 07.07.2014 - Ku kurióznej dopravnej nehode došlo v sobotu 5. júla popoludní na ceste III. triedy v obci Ochodnica v okrese Kysucké Nové Mesto. V pravotočivej zákrute došlo k zrážke 50 ročného cyklistu, ktorý jazdil smerom do Kysuckého Nového Mesta s oproti cválajúcim koňom anglickým plnokrvníkom, ktorého viedla maloletá jazdkyňa. Došlo k stretu cyklistu s koňom, pri ktorom utrpel cyklista ľahké zranenia s dobou liečenia do 7 dní a kôň utrpel zranenia predných končatín.

Vytvorené: 07.07.2014 | čítať celý článok

42. Folklórny festival Ochodnica už tento víkend s bohatým programom

42. Folklórny festival Ochodnica už tento víkend s bohatým programom

Tento víkend pre vás pripravila obec Ochodnica 42. ročník Folklórneho festivalu. Obec ožije v letnom období bohatým kultúrnym životom. V Ochodnici sa už tradične od roku 1973 každý rok koná v prírodnom amfiteátri, v celom regióne známy folklórny festival, ktorý je prehliadkou folklórnych súborov a skupín regiónu Kysúc, súčasťou ktorého je krojový sprievod obcou a výstavy výtvarného prejavu. 

Vytvorené: 03.07.2014 | čítať celý článok

60. Hviezdoslavov Kubín: Umelecké slovo opäť očarilo svojou krásou

60. Hviezdoslavov Kubín: Umelecké slovo opäť očarilo svojou krásou

Čadca 04.04.2014 - V dňoch 25. a 26. marca 2014 sa v Dome kultúry v Čadci  stretli recitátori /jednotlivci/ z okresu Čadca na okresnej súťaži jubilejného 60. Hviezdoslavovho Kubína, súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy, ktorú v kysuckom regióne poznáme pod názvom KRÁSA SLOVA. Hlavným organizátorom súťaže je Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom okresnej súťaže  je Centrum voľného času v Čadci.  

Vytvorené: 04.04.2014 | čítať celý článok

Zoznam kandidátov na poslancov Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja za región Kysuce

Zoznam kandidátov na poslancov Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja za región Kysuce

Čadca 17.10.2013 - Vo voľbách do orgánov Žilinského samosprávneho kraja 2013 kandiduje vo volebnom obvode číslo 2. okres Čadca a číslo 4. okres Kysucké Nové Mesto spolu 66 kandidátov. Najstarší má 67 rokov, najmladšia 21 rokov a celkovo sa o post poslankyne uchádza 10 žien. Voľby sa uskutočnia 9. novembra 2013. Za okres Čadca je v Zastupiteľstve ŽSK 8 kresiel, za okres Kysucké Nové Mesto 3 kreslá.

Vytvorené: 17.10.2013 | čítať celý článok | Čitateľov: 4338

Výstava ovocia a zeleniny v Ochodnici počas víkendu

Výstava ovocia a zeleniny v Ochodnici počas víkendu

Ochodnica 05.10.2013 - Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov v Ochodnici poriada v dňoch 5. - 6. 10.2013 (sobota, nedeľa) v sále kultúrneho domu obce Ochodnica výstavu ovocia a zeleniny, na ktorú všetkých srdečne pozývame.V nedeľu o 15:00 hod. bude prebiehať vyhodnotenie výstavy a majiteľom najkrajších výpestkov budú udelené ceny.

Vytvorené: 05.10.2013 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »