Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Vážení návštevníci,

    prostredníctvom knihy návštev máte možnosť vyjadriť váš názor nielen na samotné webové stránky, ale uvítame rôzne námety a postrehy zo života v celom regióne Kysuce, a pod.
Kniha návštev slúži na podnety pre ostatných čitateľov, na Vaše postrehy z regiónu, či Vaše otázky, ktoré by mali byť prínosom pre ostatných čitateľov webu. Neslúži na vyjadrovanie politických názorov a pripomienky k činnosti úradov a inštitúcií. Knihu návštev nepoužívajte ako Chat. Vyhradzujeme si právo neuverejňovať anonymné správy a správy s vulgárnym, poburujúcim či inak nevhodným odkazom. Budeme však rešpektovať želania pisateľov nezverejniť údaje, ktoré poslali (napísanú správu alebo jej časť, spätnú mailovú adresu a pod.), pokiaľ tak v správe uvedú.

Janka Argalska

(20.08.2012 13:03)

e-mail

dobry den vam vsetkim moim rodakom Kisucanom.Byvam uz v polsku 21 rokov nedaleko Toruna ktore spolupracuje z Cadcou.Velmi ma to tesi.Je mi milo ze aspon tu mozem sa pozriet i dovediet nove veci o kysuciach.Chybaju mi tie nase krasne kysuce. Pozdravujem vsetkich moich rodakov!!!!

čitateľka z Oščadnice

(16.05.2012 08:40)

e-mail

Dobrý deň, Chcela by som udeliť "plus" do Vašich postrehov týždňa šoférovi SAD v Čadci čís. 208 za ochotu: počkať človeka, resp. ľudí - ak vidí dobiehať, počká minútku, neuteká bezohľadne preč ako ostatní šoferí, naozaj česť výnimkám..Je to od neho veľmi pekné, pretože, každému sa nám občas stane, že trochu meškáme, ale v práci by sme mali byť načas, a keď Vám vodič zavrie dvere takpovediac pred nosom, je to niekedy až do plaču, opakujem tento šofér je "Pán šofér" - milý, láskavý, ochotný... Ďakujem čitateľka z Oščadnice

Bc. Helena Matláková

(22.01.2012 12:35)

e-mail

V piatok 27.04.2012 som sa zúčastnila osláv odhalenia sochy Jána Palárika, jej posvätenia a posvätenia nového námestíčka v Rakovej. V tejto oslave bolo skĺbené viacero významných udalostí a nechýbala ani sv. omša, ktorú koncelebroval pán biskup Tomáš Gális. Ako vždy, ani tento krát Rakovania nesklamali, svojím spevom, jednotnými odpoveďami pri Bohoslužbe. Z hrdiel detí bolo cítiť radosť, aj krojované rakovanky výstižne zaspievali pieseň o ťažkom živote kysuckého drotára. A napokon chrámový zbor, ktorý môže konkurovať mnohým profesionálnym zborom, ako vždy bol famózny. Za všetkým sa skrýva kus práce, starostí, ale Raková to vie, vie zorganizavať, nezabudnúť na detaily, na výzdobu a všetko čo k tomu patrí. Pretože som tam vyrastala mám krásne spomienky na túto dedinu, ako sme zdobievali kostol, chodili na faru a gazdinka mala vždy zásoby rôznofarebných cukríkov. Vybavujú sa mi v mysli starý panko Dupkala s akou dôstojnoťou vykonávali každý obrad, ako úžasne vedeli rozprávať príbehy a udalosti Starého a Nového zákona a k spomienke na nich sa automaticky vynára spomienka na malú Veronku a jej šikovné ruky, ktorými vedela robiť krásne ozdoby na rôzne príležitosti a starala sa o okolie kostola. Oslavy Palárikovej Rakovej mali vždy svoje čaro. Pri návšteve rôznych udalostí konaných v Rakovej mám pocit hrdosti, že tu mám korene a aj napriek tomu, že už odišlo do večnosti viacero ľudí, s ktorými som sa rada stretávala, veľmi rada sa vraciam. Chcem takto vyjadriť vďaku všetkým, čo sa podieľali na príprave osláv, starostovi obce, ktory si vie zastať svoje postavenie.

Ďakujem. Bc. Helena Matláková, rod. Harantová, Podvysoká

peter gavlas

(28.11.2010 20:06)

e-mail

dobrý deň škoda že to vyhral Gura držal som palce Pánovi Vraželovi snažil som zohnat čim najviac hlasov ale marne čo ten Gura uroby to som velmi zvedavy ci pomysli na chudobne rodiny ako pán Vražel.

skradola

(14.06.2010 11:36)

Sportovy Futbalovy Klub SK RADOLA http://skradola.webnode.sk

shrek282

(02.06.2010 07:16)

e-mail

Vďaka našim kňazom V novinách čítam mnoho článkov o významných osobách, rôzne poďakovania a chvály a tak si myslím, že by si trošku pozornosti zaslúžili aj kňazi z našej Turzovskej farnosti. Viem, že oni nestoja o to, aby sa o nich písalo, pretože sú to ľudia, pre ktorých sú dôležité iné hodnoty. Mnoho ľudí si myslí, že kňazi sú tu na to, aby riešili naše rodinné problémy a susedské spory.

Myslia si, že kňaz musí vyhovieť každej ich požiadavke a ak to nespraví, pretože to jednoducho nejde, tak je hneď zlý kňaz. Treba si uvedomiť, že sme veľká farnosť a určite nie je ľahké ju spravovať a vyhovieť každému človeku. Myslím, že môžeme byť vďační, za týchto troch skvelých ľudí, ktorí nie sú iba kňazmi,ale zároveň aj našimi priateľmi. Je veľká škoda, že si to mnoho krát nevážime. Naša mládež nemá pred kňazom žiaden rešpekt. Hodiny náboženstva berú len ako nutnosť, ktorá ich privedie k prvému svätému prijímaniu alebo k birmovke. Myslíte, že je na vine kňaz? Nie! Je to chyba v prvom rade nás rodičov! Ruku na srdce....koľko z nás sa zaujíma čo sa dieťa učilo na náboženstve? Ak už dáme naše dieťa na náboženstvo, mali by sme tomuto predmetu prikladať rovnakú dôležitosť ako ostatným. Nemôžeme očakávať, že kňaz privedie naše dieťa k viere, alebo ho prinúti chodiť do kostola ak my sami niesme príkladom. Nikoho týmto nechcem súdiť, pretože toto právo mi neprináleží. Len by som chcela, aby si ľudia uvedomili, že naši duchovní otcovia Karol, Štefan a Michal sú pre nás veľkým darom. Mali by sme si viac vážiť službu, ktorú nám preukazujú. Ja osobne sa im chcem poďakovať za všetko, za krásne bohoslužby, za kázne,ktoré ma vždy prinútia sa zamyslieť nad svojim životom, za povzbudzujúce slová pri svätej spovedi, za krásny prístup k deťom a mládeži. VEĽKÁ VĎAKA VÁM VŠETKÝM

farníčka z Turzovky

Martin Skalovský

(01.03.2010 07:47)

e-mail

Dobry den, zarmutila ma sprava, ze novovzniknuty prestizny ples Kysuc sa konal v case postneho obdobia! Taketo hrube nerespektovanie krestanskych hodnot a principov by si malo najst v mediach viac miesta. Druha vec co ma zarmutila je, ze sa ples konal pod zastitou jedneho z najmienkotvornejsich zastupcov krestanskej strany v Cadci. Podlomilo to moju doveru v respektovanie hodnot krestanstva, ktore maju na Kysuciach tak dlhu tradiciu. Preco boj o prestiz prerasta az na podu duchovneho pokoja? MS

Kysak Gulovy

(26.01.2010 00:42)

e-mail

zdravim seckich na Kysnutom Novom Ceste

Tereza Prokopová

(21.09.2009 16:02)

e-mail

Pozdravujem Otakara Mahúta

rod. Šarláková

(24.08.2009 08:56)

e-mail

Chceli by sme sa Kysuciam poďakovat,že nám umožnili prerobiť našu školu v Krásne nad Kysucou. Veľmi sa s nej tešíme. Ďakujeme.

< predchádzajuca | nasledujúca >

Pridajte Váš názor

Meno a priezvisko: *
E-mail:
Text: *
Overovací kód: *
Vyplňte prosím všetky položky označené symbolom *.