Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Turistické zaujímavosti

Video: Pozrite si odvážnú stúdiu Športovo relaxačného areálu s biokúpaliskom v Kysuckom Novom Meste

Video: Pozrite si odvážnú stúdiu Športovo relaxačného areálu s biokúpaliskom v Kysuckom Novom Meste

Spoločnosť GF park, s.r.o. z Kysuckého Nového Mesta zverejnila na sociálnych sieťach štúdiu pre Športovo relaxačný areal s biokúpaliskom, ktorou odvážne rieši problematiku revitalizácie nedostavaného objektu (pôvodný predmet činnosti - mestská plaváreň) na Nábrežnej ulici v Kysuckom Novom Meste s priľahlým areálom. Predmet návrhu spočíva vo vytvorení športového parku s rozsiahlou paletou športovo-rekreačných aktivít rozvrhnutých do priestorov predmetného objektu a priľahlého územia, uvádza spoločnosť na svojom sociálnom profile. 

Vytvorené: 03.06.2014 | čítať celý článok

Video: Bystrická cyklomagistrála vedie po trase úvraťovej železničky

Video: Bystrická cyklomagistrála vedie po trase úvraťovej železničky

Nová Bystrica 29. október 2012 - Bystrickú cyklomagistrálu, s ktorej výstavbou začali v Mikroregióne Bystrická dolina minulý rok, slávnostne otvoril v nedeľu 28. októbra predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico. Napriek mrazivému počasiu sa pri príležitosti slávnostného otvorenia Bystrickej cykomagistrály stretli v Novej Bystrici v Krásne nad Kysucou stovky obyvateľov, aby spolu s predsedom vlády Slovenskej republiky Robertom Ficom, poslancom národnej rady a predsedom Žilinského samosprávneho kraja Jurajom Blanárom, poslancom národnej rady a starostom Starej Bystrice Jánom Podmanickým, primátorom Krásna nad Kysucou Jozefom Grapom a ostatnými starostami z obcí z Bystrickej doliny oslávili nové prepojenie spomínaného mikroregiónu.

Vytvorené: 30.10.2012 | čítať celý článok

Video: 13 bratov zo Semeteša

Video: 13 bratov zo Semeteša

Turzovka 26.10.2012 - Posledné piatkové slnečné popoludnie lákalo opäť na prechádzku v lese. So svojím psíkom brázdil bukovo-ihličnaté lesy neďaleko Turzovky v lokalite Semeteš. Krásne sfarbená príroda a teplé počasie zdôraznilo jesennú náladu babieho leta a tak sme sa pozerali po jesenných hubách. Začiatok bol sľubný, suchohríby striedali hríby siné, a kde tu vykukol aj kozák osikový. Keďže sa už zvečerievalo, začali sme sa približovať k chate, keď zrazu moju pozornosť upútala tmavá hlavička vedľa veľkej kopy s drevom.

Vytvorené: 26.10.2012 | čítať celý článok

Video: 17. Etnofilm Čadca 2012 s najnovším dokumentom Pavla Barabáša Pygmejovia - Deti džungle

Video: 17. Etnofilm Čadca 2012 s najnovším dokumentom Pavla Barabáša Pygmejovia - Deti džungle

Čadca 08.10.2012 - Priatelia filmu sa už tešia na 17. ročník najstaršieho filmového festivalu na Slovensku Etnofilm Čadca 2012, ktorý sa bude konať v dňoch 23. - 26. októbra 2012 sa v Čadci. Na 17. ročník MFF Etnofilm Čadca 2012 bolo prihlásených 101 filmov z 12 krajín sveta, pričom výberová komisia vybrala 40 filmov do hlavnej súťaže festivalu. Na festivale predstaví Pavol Barabáš svoj najnovší dokument s názvom Pygmejovia - Deti džungle.

Vytvorené: 08.10.2012 | čítať celý článok

Video: Templárski rytieri v kaštieli Radoľa zaujali návštevníkov

Video: Templárski rytieri v kaštieli Radoľa zaujali návštevníkov

Radoľa 20.07.2012 - Renesančný kaštieľ Radoľa v najstaršej kysuckej obci Radoľa bol 15. júla dejiskom prvej z ucelenej série piatich tohtoročných templárskych výprav po severozápadnom Slovensku. Žilinský samosprávny kraj chce oživením atraktívnej stredovekej histórie na svojich hradoch podporiť kultúrny turizmus. Na Kysuciach hrad ani inú pamiatku z tých dôb nemáme, preto templárski rytieri, členovia rádu založeného na ochranu kresťanstva a pútnikov do Svätej zeme, zavítali do kaštieľa v Radoli.

Vytvorené: 20.07.2012 | čítať celý článok

Video: Templári prídu v nedeľu do Radole + program Letných Radoľských slávností

Video: Templári prídu v nedeľu do Radole + program Letných Radoľských slávností

Letné Radoľské slávnosti - V sobotu 14. júla 2012 sa na ihrisku v Riekach uskutoční tradičný futbalový turnaj ,, O pohár starostu obce Radoľa" aj s medzinárodnou účasťou. O pohár starostu obce Radoľa budú hrať mužstvá: ŠK Radoľa, TJ Sokol Hrádek (ČR), LKS Ochaby 96 (PL) a Kotrčina Lúčka-MŠK Žilina ,,B“. Program turnaja je nasledovný:

Vytvorené: 12.07.2012 | čítať celý článok

Video: Najkrajšie hríby rastú na Kysuciach

Video: Najkrajšie hríby rastú na Kysuciach

Hríby na Kysuciach by túto sezónu rástli aj na betóne, no ešte neprekonali strach z metropolitného ruchu. Domorodí Kysučania ráno len zľahka prebrúsia kosu a vydajú sa naslepo do lesa. Ako náhle ich po po nose pošteklí prvá smreková vetvička, začnú kosiť hríby. Takto vytvorené cestičky neskôr využívajú šikovní drevorubači, aby sa pohodlne dostali k svojej obľúbenej činnosti - vyrezávaniu našich krásnych lesov.

Vytvorené: 18.08.2010 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »