Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Futbal: FK Čadca - MFK Lokomotíva Zvolen 2:1 - prvá výhra v jarnej časti

Za prístup a odhodlanie určite zaslúžené víťazstvo vydrela Čadca v 27. kole proti ambicióznemu Zvolenu. Cviertna pripravil svoje mužstvo lepšie ako Albrecht to Zvolenské. Čadčania začali „trhať" papierové predpokladali už od 9. minúty.

Minutáž zápasu:

• V 9. min. po závare v šestnástke hostí sa najlepšie zorientoval Strapáč a strelou k tyči otvoril skóre - 1:0.
  • V 14. min. priamy kop Debnára tečovala obrana domácich tesne vedľa tyče.
  • V 15. min. po protiútoku Strapáč hlavou predĺžil na Vnuka, ten znova hlavou hľadal Húšťavu, pred ktorým včas zasiahol brankár hostí.
    Na druhej strane Gavlák vyrazil nebezpečnú strelu z diaľky.
  • V 30. min. nad bránu strieľal Húšťava.
  • V 31. min. sa Janščo snažil odkopnúť ťažkú loptu, tá sa dostala k Bohušovi, ale našťastie jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval na roh.
  • V 34. min. sa k odrazenej lopte dostal Blaho, no mieril nad bránu.
  • V 36. min. slabá strela Kullu skončila v náručí Vreštiaka.
  • V 38. min. pekne po pravej strane potiahol Strapáč, zacentroval do šestnástky na Húšťavu, no ten nedôrazne zakončil a Vreštiak nemal problém.
    Druhý polčas začali domáci aktívne, zahrávali viacero rohov, po ktorých došlo k nebezpečným situáciám v šestnástke Zvolena.
  • V 53. min. nie príliš isto vyrazil Gavlák strelu a pred dobiehajúcim hráčom hostí odvrátil Novotný.
  • V 55. min po závare v šestnástke Zvolena padajúci Vreštiak zlikvidoval prudkú strelu, k lopte sa dostal Vnuk a hlavou zvýšil na 2:0.
  • V 57. min. znovu po rohu Kullu sa dostal k lopte Húšťava, no hlavičkoval vedľa.
  • V 61. min Karakačanov trafil len bočnú sieť.
  • V 66. min. dobre zasiahol Gavlák, keď Pelegríny nahrával na voľného spoluhráča v šestnástke.
  • V 73. min. Húšťava strieľal nad bránu.
  • V 89. min hostia po štandardke znížili na 2:1, vyrazenú strelu dorazil Karakačanov.

Erich Cviertna: „Zvolen má veľmi kvalitný tím, čo dokázal v sérii stretnutí, v ktorej porazil doma napríklad aj Moldavu. Konečne sme dali góly, aj keď prvý trošku šťastný. V prvom polčase bolo dôležité udržať vedenie, uhrali sme to, a v druhom sa už náš výkon najmä prvých 30 minút zlepšil. Mužstvo hralo podstatne lepšie smerom dopredu, snažilo sa o útočnú hru. Ofenzívu podporili konečne aj záložníci. Po druhom góle som už veril, že víťazstvo udržíme. Inkasovali sme až v samom, čo už nemohlo nič zmeniť. Na zápase bola vidieť snaha celého kolektívu, na každom bolo vidieť, že chce vyhrať. To sa napokon prejavilo aj na výsledku. Ten však stratí veľkú časť svojej ceny, ak neuhráme body v najbližšom zápase v Starej Ľubovni.

Góly: 9. Strapáč, 55. Vnuk - 89. Karakačanov
ŽK: Tlelka - Kubinec, Bohuš
rozhodovali: Mriglot, Bobko, Slebodník, delegát SFZ Špila
diváci: 200

FK Čadca: M. Gavlák - Novotný, Kavuliak, Kmeť, Janščo - R. Kulla, Strapáč, Lokša (69. Polka), Tlelka (90. Kubica) - Húšťava, Vnuk
MFK Zvolen: Vreštiak - Mihál, Debnár, Vrbiniak, Kubinec, Blaho (52. Karakačanov), Svintek (65. Špánik), Tyčiak, Pelegríny, Bohuš, Želiezka (76. Pavúk).

Zostávajúci program posledných piatich kôl: 28. kolo 29.5. MFK Goral Stará Ľubovňa - FK Čadca, 29. kolo 6.6. o 17.00 FK Čadca - MFK Vranov nad Topľou, 30. kolo 13.6. 1. FC TATRAN Prešov B - FK Čadca.

Vytvorené: 24.05.2010