Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

FC Debakel Víťaz Mestskej ligy Futsalu v Čadci roč. 2009/2010

1.MESTSKÁ MAKROŠPORT LIGA FUTSALU V ČADCI - VÝSLEDKY 26. kola 22.5.2010
FC VANESSA - PARNÉ Valce 5:6 (2:3) Marian Hulík 3, Vladimír Škola, Jozef Šperka - Matúš Riečičiar 3, Pavol Benko 2, Tomáš Kupec (ŽK-Marian Hulík(VANE) ) ;
Týždennik KYSUCE - JUWE Bloky 9:5 (4:2) Roman Krkoška 5, Andrej Rusnák 2, Milan Rosina, Martin Dej - Štefan Jarábek, Peter Čička, Ján Mikláš, Juraj Pavlík 2 ;
FC PENZION Fuňák - TTT Podzávoz 2:11 (1:4) Peter Ševčík, Jozef Kvašňovský - Roman Baláž 4, František Múdrik 2, Jozef Krkoška 2, René Mrenka 2, Marián Hlasica;

KROTITELIA Tukov - FC Debakel 7:8 (4:3) Milan Prengel, Richard Halfár, Marián Čuboň, Anton Jaroš, Ján Peteraj 3 - Daniel Šustek 2, Peter Borovička 2, Juraj Švábik, Jozef Blahuta 2, Dušan Kanis;
OZP Čadca - FC TRAFO Kudlov 4:6 (2:3) Miloš Zemaník 3, Michal Krištofík - Ján Čarnecký 2, Milan Kanálik 2, Juraj Malík, Marek Špilák (ČK-František Ondreáš(OZP) ŽK-Juraj Malík(TRAF) ) ;
SPECTRUM - ZLÍ Dusi 5:4 (3:3) Miroslav Serafín, Alojz Serafín, Juraj Roman, Milan Hojdík, Ľubomír Špilák - Branislav Bobek 2, Marián Kavalér, Daniel Staškovan ;
FC CASINO Gapa - Voľný deň

Celkové poradie 1. miesto FC DEBAKEL , 2. miesto KROTITELIA Tukov, 3. miesto TTT Podzávoz a 4. miesto JUWE Bloky
Najlepší strelec Ján PETERAJ KROTITELIA Tukov (na snímke) počet strelených gólov 65, na 2. mieste skončil Roman BALÁŽ TTT Podzávoz počtom strelených gólov 41 a na 3. mieste skončil Anton Jaroš KROTITELIA Tukov počtom strelených gólov 39.

Par slov na záver. O víťazovi MLF v Čadci 2009-2010 nebolo rozhodnuté do posledného kola a tak každý očakával ako to dopadne v rozhodujúcom zápase medzi mužstvami FC DEBAKEL a KROTITELIA Tukov.
Na zápas sa prišlo pozrieť asi 100 divákov ktorý rozhodovali Peter Čička a Jozef Špalek. Zápas začal už od prvých minút v riadnom tempe nijaké z mužstiev nechcelo nechať nič na náhodu a tak sa striedali útoky na jednej i druhej strane. Ako prvý sa listiny strelcov zapísal Milan Prengel, ktorý poslal Krotiteľov do vedenia 1:0, potom po jednej z vydarených akcií zrovnal Daniel Šustek stav stretnutia na 1:1 a tak to šlo ďalej Krotitelia sa zase ujali vedenia, keď ich druhý gól vsietil Richard Halfár a stav stretnutia bol 2:1 a o chvíľu prišlo opäť k vyrovnaniu na 2:2 až sa skončil polčas priaznivejšie pre Krotiteľov 4:3 v takomto prípade by bol víťazom mužstvo Krotitelia Tukov.

Na rad prišla prestávka kde dali mužstva hlavy dokopy ako prelstiť protivníka. Mužstvá nastúpili na druhý polčas oddýchnuté, ale FC DEBAKEL vyvinulo taký tlak a už o tri minúty otočilo stav stretnutia na 4:6 zásluhou hráčov Jozef Blahuta, Daniel Šustek, Peter Borovička a ujalo sa po prvý krát vedenia a to už o dva góly takýto gólový rozdiel pretrvával, potom mužstvo Krotitelia za stavu 6:8 asi 4 minúty pred záverom nasadili do hry miesto brankára hráča Marcela Pijaka a zatlačili súpera na vlastnú polovicu, ale sa im podarilo iba znížiť stav stretnutia na 7:8.

A tak po záverečnom klaksóne rozpukol v mužstve FC DEBAKEL ošiaľ a radosť z výhry v tomto zápase ale aj celkovo v lige. Tak po minuloročnom víťazstve v roč. 2008-2009 sa im podarilo obhájiť prvenstvo aj v tomto ročníku2009-2010 k čomu im gratulujeme a prajeme veľa úspechov v nasledujúcom ročníku.