Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

V Košiciach prestalo podnikať 326 subjektov

V Košiciach prestalo podnikať 326 subjektovKOŠICE 23. marca (WEBNOVINY) Od začiatku roka do 20. marca ukončilo v Košiciach podnikanie 326 podnikateľských subjektov na základe oznámenia. V tom istom období pozastavilo živnostenské oprávnenie 435 podnikateľských subjektov. Ako pre agentúru SITA povedala vedúca odboru živnostenského podnikania Obvodného úradu (ObÚ) v Košiciach Alena Vaisová, podnikatelia nemajú povinnosť uvádzať dôvody ukončenia podnikania príslušnému živnostenskému úradu. Po rozhovoroch s príslušnými radcami obvodného úradu môžeme ale povedať, že podnikatelia ukončujú resp. pozastavujú živnostenské oprávnenie z dôvodu finančnej krízy, teda pre nízke zisky, malý počet odberateľov, veľmi slabú predajnosť nepotravinárskeho a iného druhu tovarov, malý počet zákaziek," uviedla Vaisová.

V uvedenom období však ObÚ Košice zaevidoval 274 fyzických osôb a 120 právnických osôb, ktorým vzniklo právo k podnikaniu. Najmä fyzické soby z radov nezamestnaných využili podporné programy úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Obvodný úrad v Košiciach, odbor živnostenského podnikania, evidoval na území mesta ku koncu vlaňajška 28 885 podnikateľských subjektov s platným živnostenským oprávnením, z toho bolo 18 186 fyzických a 10 699 právnických osôb.

SITA

Súvisiace kategórie článkov :

Vytvorené: 23.03.2009 | Čitateľov: 288