Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Strediská

Video: Žilinský kraj je "HAPPY"

Video: Žilinský kraj je

Ani Žilinský kraj nezaostáva za svetovými metropolami a regiónmi, pretože využil chytľavý hudobný hit Happy od amerického speváka Pharrella Williamsa na natočenie propagačného videa. V klipe sa objavia atraktívne turistické destinácie v rámci celého Žilinského kraja. Záznamy sa natáčali samostatne v každom z piatich historických regiónov kraja - Liptov, Horné Považie, Turiec, Orava a Kysuce.

Vytvorené: 01.05.2014 | čítať celý článok | Čitateľov: 4187

Bláznivý karneval na Veľkej Rači už tento víkend

Bláznivý karneval na Veľkej Rači už tento víkend

Veľká Rača - Oščadnica - Už tento víkend sa v turistickom stredisku Veľká Rača  v obci Oščadnica uskutoční Bláznivý karneval na Veľkej Rači. 04.02.2012 môžete lyžovať zadarmo, ak prídete v originálnej maske. Tri najbláznivejšie masky budú ocenené!

Vytvorené: 02.02.2012 | čítať celý článok

Lyžiarske preteky o cenu Veľkej Rače a súťaž vo varení kysuckej kapustnice

Lyžiarske preteky o cenu Veľkej Rače a súťaž vo varení kysuckej kapustnice

Veľká Rača - Oščadnica  18.01.2012 - Dňa 28. januára 2012 sa v turistickom stredisku Veľká Rača  v obci Oščadnica uskutoční 0-tý ročník súťaže vo varení klasickej kysuckej kapustnice. Stredisko Veľká Rača zabezpečí súťažiacim ohnisko, drevo a super zábavu, účastníci si prinesú len kotlík, všetky ingrediencie a dobrú náladu.

Vytvorené: 18.01.2012 | čítať celý článok

Fínska sánkovačka po Slovensky na Veľkej Rači

Fínska sánkovačka po Slovensky na Veľkej Rači

Veľká Rača - Oščadnica 11.01.2012 - V turistickom stredisku Veľká Rača  v obci Oščadnica cez víkend pripravujú zaujímavé podujatie s názvom Fínska sánkovačka po Slovensky. Ak chcete zažiť znova bláznivé časy z detstva a zúčastniť sa na bláznivej sánkovačke pri večernom lyžovaní, príďte 14.01.2012 do strediska Veľká Rača - Dedovka.

Vytvorené: 11.01.2012 | čítať celý článok

Nová cesta v Oščadnici čaká na lyžiarov

Nová cesta v Oščadnici čaká na lyžiarov

Oščadnica 19.12.2011 - Obyvatelia obce Oščadnica v regióne Kysuce majú novú funkčnú cestu. Po dvoch rokoch Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) úspešne ukončil projekt poľsko - slovenskej spolupráce v celkovej sume 2,76 mil. eur pod názvom Modernizácia dopravnej infraštruktúry Rajcza - Oščadnica. Celkové náklady projektu zrealizovaného na strane slovenského partnera ŽSK v obci Oščadnica boli 1,18 mil. eur.

Vytvorené: 23.12.2011 | čítať celý článok

Lyžiarske strediská na Kysuciach hlásia prevažne dobré podmienky na lyžovanie

Lyžiarske strediská na Kysuciach hlásia prevažne dobré podmienky na lyžovanie

Kysuce 9.3.2009 - V prevádzke aj napriek teplotným výkyvom ostáva väčšina lyžiarskych stredísk, hlásia prevažne veľmi dobré podmienky na lyžovanie. Kysucká vrchovina už svojím návštevníkom ponúka len obmedzené podmienky na lyžovanie v strediskách Veľké Ostré a RS Vadičov. Najlepšie sú na tom strediská v Kysuckých Beskydách  ale aj Javorníkoch.

Vytvorené: 10.03.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 4621