Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Oščadnica

Záchranári pátrali v stredisku Veľká Rača po 11-ročnom lyžiarovi

Záchranári pátrali v stredisku Veľká Rača po 11-ročnom lyžiarovi

Oščadnica 6.03.2018 - Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z Kysuckých Beskýd pátrali v utorok po 11-ročnom lyžiarovi, ktorý sa v stredisku Veľká Rača odpojil od skupiny a neprišiel na dohodnuté miesto. HZS o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Vytvorené: 07.03.2018 | čítať celý článok

Čelná zrážka dodávky a kamiónu si vyžiadala jedného ťažko zraneného

Čelná zrážka dodávky a kamiónu si vyžiadala jedného ťažko zraneného

Čadca - Oščadnica 14.02.2017 - K vážnej dopravnej nehode došlo vo štvrtok 14. decembra v ranných hodinách na ceste I/11 v katastri obce Ošadnica, okres Čadca. Podľa predbežných informácií z miesta dopravnej nehody mal 23 ročný vodič dodávky Iveco prejsť z doposiaľ nezistených príčin do protismeru a následne došlo k zrážke s oprotiidúcim kamiónom. 

Vytvorené: 14.12.2017 | čítať celý článok

57-ročný vodič v Oščadnici skončil s vozidlom v lese, nafúkal 2,63 promile

Oščadnica 27.11.2017 - V sobotu 25. novembra vo večerných hodinách spôsobil na miestnej komunikácii v obci Oščadnica dopravnú nehodu 52 ročný vodič vozidla Mitshubishi L 200. Vodič sa nevenoval dostatočne vedeniu vozidla a havaroval vľavo mimo komunikáciu do lesného porastu. U vodiča vykonali policajti dychovú skúšku s výsledkom 1,26 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,63 promile. Vodič utrpel pri dopravnej nehode zranenie, ktoré si vyžiadalo lekárske ošetrenie.

Vytvorené: 27.11.2017 | čítať celý článok

Video: Druhý protest za dostavbu diaľnice D3 zablokoval cestu medzi Čadcou a Žilinou

Video: Druhý protest za dostavbu diaľnice D3 zablokoval cestu medzi Čadcou a Žilinou

Kysucký Lieskovec 14.03.2017 - TASR - Na podporu petície za neodkladné dostavanie diaľnice D3 dnes v Kysuckom Lieskovci druhýkrát zablokovali cestu I/11 medzi Žilinou a hranicou s Poľskou republikou. Primátor Kysuckého Nového Mesta Ján Hartel pripomenul, že petíciu oficiálne odštartovali prerušením dopravy na ceste I/11 v kysuckej obci Povina 16. februára tohto roka. "Na druhý deň sme posielali listy na Úrad vlády SR, Národnej rade SR, Národnej diaľničnej spoločnosti a Ministerstvu dopravy a výstavby SR. Zdôvodnili sme, prečo petíciu robíme, aj to, prečo takýmto spôsobom. Aj keď sme očakávali reakciu, zatiaľ sa nám vrátili len doručenky našich listov. Tak sme sa rozhodli, že budeme v protestoch pokračovať dovtedy, kým sa nedočkáme záväzného stanoviska, ktoré by túto situáciu začínalo riešiť," povedal Hartel.

Vytvorené: 15.03.2017 | čítať celý článok

62-ročná žena masívne krvácala, z Veľkej Rače ju transportovali k sanitke

62-ročná žena masívne krvácala, z Veľkej Rače ju transportovali k sanitke

Oščadnica - Veľká Rača 20.02.2017 - Dnes boli záchranári HZS požiadaní o pomoc z Chaty Čučoriedka, ktorá je situovaná pri zjazdovke lyžiarskeho strediska Snow Paradise Veľká Rača, v časti Dedovka. Jednalo sa o masívne krvácanie ženy slovenskej národnosti, ktorá strácala vedomie. Privolaní záchranári HZS poskytli 62 -ročnej žene nevyhnutné ošetrenie a prvú pomoc. 

Vytvorené: 20.02.2017 | čítať celý článok

Oščadnica: Tri ľudské životy vyhasli pri čelnej zrážke

Oščadnica: Tri ľudské životy vyhasli pri čelnej zrážke

Pri tragickej dopravnej nehode, zahynuli v sobotu 21.1.2017 rodičia a brat Natálie Kováčikovej. Natália má osemnásť rokov a bude maturovať na gymnáziu. Zostala úplne bez príjmu a preto uvíta každý finančný dar, ktorý nezmierni bolesť, ale pomôže prekonať ťažke obdobie. Súhlasila so zverejnením jej čísla účtu, na ktorý môžete dar zasielať. Číslo účtu je: SK35 1100 0000 0029 1467 1782. So zbierkou pomáha aj obec Raková, ktorá so súhlasom zverejnila zmluvu s číslom účtu o vedení bežného účtu. www.rakova.sk

Vytvorené: 23.01.2017 | čítať celý článok

Dopravná nehoda osobného auta a kamiónu si vyžiadala dvoch zranených

Dopravná nehoda osobného auta a kamiónu si vyžiadala dvoch zranených

Čadca - Oščadnica 12.01.2017 - Vo štvrtok 12. januára v čase okolo 03.20 hodiny došlo na ceste I/11 v katastri obce Oščadnica, okres Čadca k dopravnej nehode. 40 ročný vodič z Čadce riadil osobné motorové vozidlo Ford Focus v smere od Čadce na Žilinu. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s nákladným motorovým vozidlom Man s návesom, ktoré viedol 37 ročný vodič z Poľska. U vodičov alkohol vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Pri dopravnej nehode obaja vodiči utrpeli predbežne ľahké zranenia. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 22.000.-€.

Vytvorené: 12.01.2017 | čítať celý článok

Polícia odhalila mladistvých podozrivých z krádeže v potravinách v Oščadnici

Polícia odhalila mladistvých podozrivých z krádeže v potravinách v Oščadnici

Oščadnica 29.03.2016 - Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Krásno nad Kysucou dôslednou operatívno-pátracou činnosťou krátko po oznámení skutku odhalili podozrivých z majetkovej trestnej činnosti. Poverený príslušník Policajného zboru obvinil troch mladistvých vo veku 14, 15 a 16 rokov z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Obvinení mladiství sa v noci zo soboty (26. marca) na nedeľu (27. marca) v Oščadnici, okres Čadca spoločne vlámali do predajne potravín. Poškodili stenu na objekte a z jeho priestoru odcudzili rôzne cukrovinky, mäsové konzervy a alkoholické nápoje. Uvedeným konaním vznikla predbežná škoda vo výške 600.-€. Počas vyšetrovania policajti zaistili časť odcudzených vecí.

Vytvorené: 29.03.2016 | čítať celý článok