Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, èlánky, foto, video po¹li na redakcia@kysuce.sk

Aktuality

Fico kritizoval médiá pre prezidentskú kampaň

Fico kritizoval médiá pre prezidentskú kampaňLIMBACH 5. apríla (WEBNOVINY) - Premiér Robert Fico kritizoval slovenských novinárov, najmä tlač, za všetky "špinavosti, klamstvá a obvinenia, ktoré nanášali na prezidenta Ivana Gašparoviča". Avizoval, že médiám sa bude venovať v pondelok na tlačovej besede. Zároveň uviedol, že v súčasnosti nezávidí Mikulášovi Dzurindovi, pretože na neho sa teraz obráti pozornosť novinárov. Podľa Fica keď niekto obetoval na kampaň "80 až 100 miliónov", tak chce vytlačiť
Vytvorené: 05.04.2009 | èíta» celý èlánok | Èitateµov: 808

Radičová rešpektuje výsledky, vyzýva na slušnú politiku

Radičová rešpektuje výsledky, vyzýva na slušnú politikuBRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) Iveta Radičová po prehratom boji o prezidentské kreslo zagratulovala novej hlave štátu a vyzvala svojich priaznivcov, aby rešpektovali výsledky volieb. Zároveň apelovala na politikov, aby robili slušnú politiku. a slušnosť zvíťazia, ja v to verím, vyhlásila Radičová za búrlivého potlesku svojich priaznivcov a priateľov. Gašparovičovi pomohla podľa nej podpora najsilnejšej strany a najpopulárnejšieho politika Roberta
Vytvorené: 05.04.2009 | èíta» celý èlánok | Èitateµov: 836

Po sčítaní 99,92% okrskov - Gašparovič 55,57%, Radičová 44,43%

Po sčítaní 99,92% okrskov - Gašparovič 55,57%, Radičová 44,43%BRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) - V druhom kole prezidentských volieb po sčítaní hlasov z 5 914, čiže 99,92% okrskov vedie Ivan Gašparovič so ziskom 1 234 056, čiže 55,57 % hlasov zúčastnených voličov. Ivetu Radičovú dosiaľ podporilo 986 740 - 44,43% voličov. Z celkového počtu 4 333 969 oprávnených voličov v týchto okrskoch prišlo k volebným urnám 2 239 332, čo znamená 51,66% účasť.

(Zdroj údajov: Štatistický úrad SR)
Vytvorené: 05.04.2009 | èíta» celý èlánok | Èitateµov: 836

Po sčítaní 99,36 % okrskov Gašparovič s náskokom 244 228 hlasov

Po sčítaní 99,36 % okrskov Gašparovič s náskokom 244 228 hlasovBRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) - V druhom kole prezidentských volieb po sčítaní hlasov zo 5881, čiže 99,36 % okrskov, vedie Ivan Gašparovič so ziskom 1 223 743 (55,54 %) hlasov zúčastnených voličov. Ivetu Radičovú dosiaľ podporilo 979 515 (44,46 %) voličov. Z celkového počtu 4 300 266 oprávnených voličov v týchto okrskoch prišlo k volebným urnám 2 221 639, čo znamená 51,66-percentnú účasť.

(Zdroj údajov: Štatistický úrad SR)
Vytvorené: 05.04.2009 | èíta» celý èlánok | Èitateµov: 791

Po sčítaní 98,45 % vyhráva Gašparovič o 241 329 hlasov

Po sčítaní 98,45 % vyhráva Gašparovič o 241 329 hlasovBRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) - V druhom kole prezidentských volieb po sčítaní hlasov zo 5 827 čiže 98,45 % okrskov vedie Ivan Gašparovič so ziskom 1 208 415 čiže 55,55 % hlasov zúčastnených voličov. Ivetu Radičovú dosiaľ podporilo 967 086 - 44,45 % voličov. Z celkového počtu 4 246 650 oprávnených voličov v týchto okrskoch prišlo k volebným urnám 2 193 680, čo znamená 51,65 % účasť.

(Zdroj údajov: Štatistický úrad SR)
SITA
Vytvorené: 05.04.2009 | èíta» celý èlánok | Èitateµov: 801

Po sčítaní 98,45 % vyhráva Gašparovič o 241 329 hlasov

Po sčítaní 98,45 % vyhráva Gašparovič o 241 329 hlasovBRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) - V druhom kole prezidentských volieb po sčítaní hlasov zo 5 827 čiže 98,45 % okrskov vedie Ivan Gašparovič so ziskom 1 208 415 čiže 55,55 % hlasov zúčastnených voličov. Ivetu Radičovú dosiaľ podporilo 967 086 - 44,45 % voličov. Z celkového počtu 4 246 650 oprávnených voličov v týchto okrskoch prišlo k volebným urnám 2 193 680, čo znamená 51,65 % účasť.

(Zdroj údajov: Štatistický úrad SR)
SITA
Vytvorené: 05.04.2009 | èíta» celý èlánok | Èitateµov: 791

Maďar prezidentom? Najskôr o 10-15 rokov, hovorí Kukan

Maďar prezidentom? Najskôr o 10-15 rokov, hovorí KukanBRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) Ešte desať-pätnásť rokov potrebuje Slovensko, aby bolo schopné zvoliť za prezidenta občana maďarskej národnosti, myslí si neúspešný kandidát z minulých prezidentských volieb, podpredseda SDKÚ-DS Eduard Kukan. Maďara ako spoločného kandidáta by dnes neakcetovala ani SDKÚ-DS, povedal pre agentúru SITA. že oni by si ani netrúfli požiadať o to, dodal.

Predseda SMK Pál Csáky si kandidatúru príslušníka maďarskej menšiny
Vytvorené: 04.04.2009 | èíta» celý èlánok | Èitateµov: 826

Tesne pred finišom - Gašparovič 55,82%, Radičová 44,18%

Tesne pred finišom - Gašparovič 55,82%, Radičová 44,18%BRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) - V druhom kole prezidentských volieb po sčítaní hlasov zo 5695, čiže 96,22 % okrskov, vedie Ivan Gašparovič so ziskom 1 174 300, teda 55,82 % hlasov zúčastnených voličov. Ivetu Radičovú dosiaľ podporilo 929 336 (44,18 %) voličov. Z celkového počtu 4 113 432 oprávnených voličov volilo 2 121 228, čo znamená 51,56-percentnú účasť.
(Zdroj údajov: Štatistický úrad SR)

SITA
Vytvorené: 04.04.2009 | èíta» celý èlánok | Èitateµov: 760