Národnosť: slovenská
Bydlisko: Čadca
E-mail: -
Ďalšie informácie:

Mária Marcibálová sa narodila v Skalici a na Kysuce prišla ako mladá učiteľka, kde vyučovala na gymnáziu v Čadci a telesnú výchovu učí na strednej škole. Spolu s manželom Vojtechom Marcibálom zaúčali mládež do tajov atletiky, pretože na gymnastiku či iné športy neboli materiálne podmienky. Ich zverenci dosahovali na celoštátnych stredoškolských hrách výborné výsledky a vo finále vždy obsadzovali popredné miesta. So žiakmi behávala Mária Marcibálová aj na sústredeniach, a tak sa podujala zabehnúť maratón. Získala množstvo titulov, naposledy roku 2006 titul majsterky sveta v behu do vrchu vo Švajčiarsku vo veteránskej kategórii nad 70 rokov. Bol to jej piaty štart na majstrovstvách sveta. Najcennejší kov získala po bronzovej a striebornej medaile.

Je držiteľkou ocenenia Osobnosť Kysúc a Ceny mesta Čadca za celoživotnú činnosť v oblasti telovýchovy a športu.