
Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavol Sedláček (ĽS-HZDS) obhajuje stavbu, ktorá mala mať pôvodne šesť podlaží a mala stáť 9,92 milióna že to bolo správne rozhodnutie. Trenčín je spomedzi krajských miest najmenej inštitucionálne vybudovaný. Doteraz sme sídlili na viacerých prenajatých miestach, teraz sme pod jednou strechou.
Spokojný s dostavbou je aj Mečiar, ktorý sa na otvorení zúčastnil. Podľa jeho pôvodného zámeru mala 16-poschodová budova združovať viacero inštitúcií. Po odchode Mečiara z vlády a zastavení stavby boli podľa neho snahy o zrušenie kraja a pričlenenie Trenčína pod Žilinu. budova skončila na deviatich podlažiach. Je dobré, že objekt je, ale oproti pôvodnému zámeru je to iné, dodal.
V budove je 184 kancelárskych miestností, 26 technických miestností, na každom podlaží je jedna zasadačka. dobré, že sa nové sídlo dokončilo, no zároveň je to príklad, keď sa veľmi ľahko míňajú peniaze cudzích. Na výstavbe sa dalo ušetriť, uviedol Ján Krátky z opozičného KDH. Krajská šéfka Smeru-SD Magda Košútová a Sedláčkova protikandidátka v novembrových voľbách do vyšších územných celkov tvrdí, že sídlo je zbytočne luxusné.
Výstavbu sídla sprevádzala doteraz neukončená kauza pokuty od Úradu pre verejné obstarávanie. Zákazku kraj totiž zadal priamo firme Vion zo Zlatých Moraviec. Kraj to odôvodňoval tým, že základová doska bola v havarijnom stave a bez výstavby mohli vzniknúť ďalšie škody. Sídlo však začali stavať až trištvrte roka po podpise zmluvy. Úrad časovú tieseň neuznal a kraju udelil najvyššiu pokutu v histórii úradu, takmer 500-tisíc Druhostupňový orgán úradu na základe odvolania kraja pokutu pred takmer rokom zrušil, pretože podľa úradu bolo potrebné vykonať ďalšie dokazovanie a prípadom sa už vyše roka zaoberá nanovo.
SITA