Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Zuzulová nepostúpila do 2. kola v Levi

Zuzulová nepostúpila do 2. kola v LeviLEVI 14. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová nepostúpila do 2. kola úvodného slalomu novej sezóny Svetového pohára 2009/10 vo fínskom Levi. Zuzulová obsadila až 39. miesto, čo na účasť v druhej jazde medzi tridsiatkou najlepších nestačilo. Dvadsaťpäťročná Slovenka sa vydala na trať 1. kola so štartovým číslom 23 a v cieli ju priebežne klasifikovali na 17. mieste s časovým mankom 2,59 na najrýchlejšiu Nemku Mariu Rieschovú. Napokon si však svoju "číselnú" pozíciu nevylepšila, ale značne zhoršila, kedže na výborne pripravenej "ľadovej" trati ju predstihlo pomerne veľa pretekárok s vyšším štartovým číslom. O veľkej vyrovnanosti v Levi svedčí fakt, že slalomárky medzi 30. a 39. miestom sa zmestili do 22 stotín sekundy, teda o toľko rýchlejší čas potrebovala Slovenka na postup do 2. kola. Neuveriteľne vyznieva aj priebežná 9. pozícia málo známej Nemky Kathariny Dürrovej, ktorá štartovala s číslom 50.

Zuzulová vlani práve za severným polárnym kruhom v Levi dosiahla vo Svetovom pohári svoje najlepšie umiestnenie v nevydarenej sezóne, keď skončila aj so zlomeným rebrom piata. Pre čerstvú majsterku Európy z haly vo francúzskom Amnéville bol slalom v Levi prvým v rámci pretekov Svetového pohára od 30. januára 2009 v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, kde vtedy rovnako nepostúpila do 2. kola. Medzitým musela predčasne ukončiť sezónu a absolvovať operáciu kolena. Do novej - olympijskej zimy však vstúpila výborne, keď minulý víkend triumfovala na ME v už spomínanom Amnéville.

Nemka Maria Rieschová v Levi zatiaľ potvrdzuje pozíciu najlepšej slalomárky z uplynulej sezóny. Držiteľka malého krištáľového glóbusu v tejto najtočivejšej disciplíne zvládla náročnú trať 1. kola s častými zmenami rytmu najrýchlejšie spomedzi všetkých favoritiek a pred druhou Američankou Lindsey Vonnovou má náskok 22 stotín sekundy. Tretia priečka patrí domácej favoritke Tanje Poutiainenovej (+0,72). Druhé kolo s tridsiatkou najlepších je na programe od 13.00 h.

Výsledky:

Slalom žien v Levi - 1. kolo: 1. Maria Rieschová (Nem.) 53,92, 2. Lindsey Vonnová (USA) +0,22, 3. Tanja Poutiainenová (Fín.) +0,72, 4. Anja Pärsonová (Švéd.) +0,94, 5. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +0,96, 6. Susanne Rieschová (Nem.) +0,97,...39. Veronika Zuzulová (SR) +2,59

SITA

Súvisiace kategórie článkov :

Vytvorené: 14.11.2009 | Čitateľov: 2277