Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Video : Daniel Orálek víťazom 36. Kysuckého maratónu + foto

Čadca 05.06.2010 - Víťazom 36. Kysuckého maratónu sa po peknom výkone a v osobnom rekorde 2:27:35 stal Daniel Orálek AC M. Slavia. 2. miesto si vybojoval Etiópčan Erkolo Ashenati z Etiopia - Benedek Team časom 02:41:19. Víťaznú trojicu uzavrel ďalší Etiópčan Mulugeta Serbessa z Otopedie Týn nad Vltavou časom 02:42:27. Serbessa sa na štart sa postavil napriek zraneniu stehenného svalu, kvôli ktorému musel byť na trati aj ošetrený, boj však nevzdal a pribehol do cieľa na krásnom 3 mieste. 4 miesto patrilo Marekovi Procházkovi z TJ Šumperk.

Prvým Slovákom v cieli sa do cieľa prebojovala ďalšia bežecká legenda najmä pre domácich priaznivcov a bol ním Peter Tichý z ŠKP Čadca časom 02:49:01. Pefo štartoval viac menej z lásky k tomuto športu, nakoľko ho už pol roka trápi zranenie, ktoré mu znemožnilo tréning, no napriek tomu sa na štart postavil a vybojoval v kategórii nad 40. rokov pekné 2. miesto a v celkovom poradí skončil na 5. mieste.

Prvou ženou v cieli bola Anna Balošaková z ŠKP Čadca  03:28:47, druhé miesto si vybojovala Jirka Hudáková z AK Spartak Dub. N Váhom a tretie miesto si vybojovala Eva Čurlejová z ŠK Pegas.

V rámci Kysuckého maratónu sa uskutočnil aj 11. ročník MINIMARATÓNU a 8. ročník POLMARATÓNU.