Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Futbal III. liga: Kysucké Nové Mesto porazilo Krásno nad Kysucou 0 : 2, MFK Banská Bystrica B porazila Čadcu 2 : 1

Hráči FK Čadca neboli od bodového zisku ďaleko, nemali čo stratiť, získať mohli veľa. Čadca v prvom zo série troch náročných zápasov na súperovej pôde neuspela, líder si udržal domácu neporaziteľnosť.
Rakytovce začali svižne, už v prvej minúte odkopával po rohu loptu spred bránkovej čiary J. Tlelka. V 3.min. Kohút na zadnej tyči nemieril presne. V 7.min. poslal loptu nad Hlavovu bránu Starší. Prvú štvrťhodinu Čadca aj vďaka Hlavovi ustála, konečne sa rozhýbala a dala o sebe vedieť kvalitnými kombináciami, ktorým však chýbala finálne fáza. V 24.min. mal obrovskú šancu na kopačke Starší, Hlava mužstvo podržal. Skúsený Murín bol nebezpečný aj po jednom v sobotu častých zaváhaní v defenzíve, no jeho strela išla tesne vedľa.

V 31.min. našiel milimetrový pas od Michalíka za obranou domácich Jakubca, ktorý si loptu ideálne posunul a Sojka ho poslal k zemi. Michalík nezopakoval nepremenený pokutový kop spred týždňa a loptu nekompromisne poslal za chrbát Palidera - 0:1! Po góle Čadca ešte viac ožila a v 34.min. Palider so šťastím skrotil tečovaný priamy kop Polku. V 39.min. znova úradovala dvojica Murín - Starší, ale rozvlnila sa len bočná sieť. Slušnú príležitosť spálil v 44.min. rodák z Turzovky Hejčik, ktorý trafil hlavou len brankára. V poslednej minúte prvého polčasu mieril tesne vedľa domácej brány Polka po priamočiarej akcii T. Tlelku a Janšča. Čadca zaspala úvod druhého polčasu a slabým pohybom a nedôslednosťou umožnila lídrovi zápas otočiť. Ten sa však dostal k vyrovnaniu trochu nefér spôsobom. Po jednom zo súbojov ostal ležať vo vlastnej šestnástke T. Tlelka, Čadca hrala ďalej, o loptu však lacno prišla, hráči MFK poslali, nebyť ležiaceho Tlelku, dopredu ofsajdovú prihrávku, nasledoval faul na Staršieho a Murín z penalty vyrovnal - 1:1. O minútu na to už mohlo byť 2:1, Starší nemieril presne. Následne neprekonal Herák dobre postaveného Hlavu. Čadca nedokázala podržať loptu, Rakytovce boli aktívnejšie. V 61. min. najskôr neuspel po prečíslení Murín, ale Starší už odrazenú loptu nemal problém poslať do siete - 2:1! V 68.min. vyšiel predsa len Jakubcovi únik, nezištne našiel Polku, ten nezakončoval z prvej, loptu si ešte dotykom pripravil a gólovú strelu zblokoval Fojtík. Čadčania zacítili šancu. V 69.min. podržal domácich Palider, keď zneškodnil šancu Jakubca. Hostia zatlačili, skórovať mohol J. Tlelka a najmä Strapáč. Tesne pred koncom sa šikovne uvoľnil a k vyrovnaniu chýbali centimetre.

Vladislav Brisuda, tréner: "Po úvodnom nápore domácich sme začali byť iniciatívnejší, hra sa nám darila. Po obrátke prišiel nepochopiteľný skrat, v rozpätí deviatich minút sme urobili veľa nevynútených chýb, dostali dva góly a k hre z prvého polčasu sme sa už nedostali."