Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Výsledky PLAY OFF Kysuckej hokejbalovej ligy

Čadca 18.6.2011 - Počas víkendu sa odohrali prvé druhé zápasy semifinálovej série seniorskej Kysuckej hokejbalovej ligy.
Caribic Okružná - Hbc Podzávoz 8:1
(1:0, 2:1, 5:0) stav série 1:0
Až do trinástej minúty prvej časti hry bol zápas bez gólov. Do vyložených šancí sa dostávali častejšie hráči Caribicu, no Romančák v bráne Podzávozu držal svoj tím. V trinástej minúte sa Caribic ujal vedenia 1:0. Týmto výsledkom skončila aj prvá časť hry. V tej druhej padli tri góly, z toho dva do siete Podzávozu. Podzávoz ešte v závere druhej tretiny korigoval na rozdiel dvoch gólov gólom Urbaníka. To bolo ale zo strany tohto mužstva všetko. V poslednej tretine Caribic vsietil 5 gólov a poľahky sa ujal vedenia v sérii 1:0 pred nedeľňajším druhým zápasom.

Body : Z. Mravec (J. Rucek), V. Chromčák (J. Rucek), Plaštiak (T. Rucek), Z. Mravec (Plaštiak), Heglas (J. Rucek), J. Rucek (V. Chromčák), Čuboň (Kubica), V. Chromčák (Z. Mravec) - Urbaník (Jaroš)Zostavy mužstiev :

(0:0, 0:3, 1:1) stav série 0:1
Body : M. Jakubec (Čarada) - Franek (Smolka), Franek (Bazger), R. Drábik (Šmelka), Franek (R. Drábik)

Zostavy mužstiev :
Krásno Sparrows : Nevedel - Magát, Kasaj, Ľ. Jakubec, Podolák, Čimbora, Krkoška, Vaňovec, Lastovica, Balák, Čarada, Snoha, Červeník, Zátek, Pagáč, Kuffa, Gomola, M. Jakubec
KHK Suché dresy : Jurga (Jašurek) - Izák, Kándrik, S. Drábik, Smolka, Šmelka, R: Drábik, Lipták, Stehura, J. Časnocha, Bazger, Franek
Pomer striel -
33:44
Vylúčenia 2 min - 4:3
Vyššie tresty : S. Drábik (SD) - 10 min.

Aj v druhom zápase museli diváci čakať dlho na úvodný gól stretnutia. Tento krát až do jedenástej minúty druhej časti hry, kedy sa Suché dresy ujali vedenia gólom Franeka. Do konca tretiny pridal Franek ešte jeden gól a R. Drábik zvýšil v predposlednej minúte druhej časti hry na 3:0. Až v poslednej tretine dókázalo Krásno korigovať výsledok. To ale ešte predtým zvýšil na 4:0 svojim tretím gólom Franek. Gól Krásna prišiel až tri minúty pred záverečnou sirénou. Mužstvo Suchých dresov sa tak tiež ujalo vedenia v sérii 1:0.

V nedeľu 19.6.2011 sa odohrali druhé zápasy semifinálovej série seniorskej Kysuckej hokejbalovej ligy.

Krásno Sparrows - KHK Suché dresy 1:8
(0:2, 0:4, 1:2) stav série 0:2
Body : Magát (Michalina) - Franek, Franek (Fonš), R. Drábik, R. Drábik (Šmelka), Šmelka (Lalinský), R. Drábik (Šmelka), R. Drábik (Šmelka)

Krásno Sparrows : Nevedel - Magát, Čarada, Ľ- Jakubec, M. Jakubec, Kasaj, Červeník, Šustek, Snoha, Podolák, Balák, Čimbora, Krkoška, Pagáč, Kuffa, Zátek
KHK Suché dresy : Jurga (Jašurek) - Izák, S. Drábik, Smolka, Šmelka, R: Drábik, Stehura, Lalinský, J. Časnocha, Bazger, Franek
23:26
Vylúčenia 2 min - 2:5
Vyššie tresty : Ján Červeník (SPAR) - 10 min.

Suché dresy aj v druhom zápase potvrdili úlohu favorita. Výsledok rozhodla prakticky už prvá tretina, kedy sa dvakrát presadil Franek. V druhej časti hry padli štyri góly a tiež všetky do siete Krásna. Dva strelil R. Drábik, jeden Šmelka a jeden Lalinský. Krásno sa začalo presadzovať až v poslednej časti hry, keď už ale na svetelnej tabuli svietil stav 6:0 pre Suché dresy. Jediný gól Krásna zaznamenal v desiatej tretine Magát. Suché dresy ale ešte do konca zápasu strelili dva góly, ktoré zaznamenal R. Drábik. Výsledkom 8:1 pre Suché dresy skončil nedeľňajší zápas. Krásno tak má pred sebou ešte minimálne jeden zápas, v ktorom ak chce pomýšľať na finále musí bezpodmienečne uspieť a znížiť tak nepriaznivý stav série.

Hbc Podzávoz - Caribic Okružná 4:13 (1:5, 2:3, 1:5) stav série 0:2
Body : Chovančík (Marián Mravec), Urbaník (Buška), Urbaník (Buška), Jaroš (Šmiček) - J. Rucek (V. Chromčák), Plaštiak (Šurik), Staškovan (Ujházi), T. Rucek (S. Chromčák), Kubica, Heglas (S. Chromčák), Plaštiak (Šurik), Z. Mravec, V. Chromčák (Plaštiak), Kubiatko (T. Rucek), Kubiatko (Heglas), Kubiatko (Šurik), Kubiatko

Romančák - Chovančík, Baculák, Homola, Kubala, Urbaník, Šmiček, Dirgas, Jaroš,  Marián Mravec, Buška
Caribic Okružná : Stančík - Ujházi, V. Chromčák, Kubica, Z. Mravec, J. Rucek, T. Rucek, Plaštiak, Heglas, Čuboň, Tlelka, Staškovan, S. Chromčák, Kubiatko, Šurik
Pomer striel - 29:40
Vylúčenia 2 min - 2:3

Vyššie tresty:
Jozef Baculák (POD) 10 min.
Marián Mravec (POD) 10 min.
Zdenko Mravec (CAR) 10 min.

Aj napriek tomu, že Podzávoz v tomto zápase viedol gólom Chovančíka už v prvej minúte úvodnej tretiny, nevyhral. Odpoveď prišla takmer okamžite, keď už o 14 sekúnd vyrovnal Jozef Rucek. Do prvej prestávky Caribic ešte štyrmi gólmi prakticky rozhodol zápas. V druhej časti bolo vidieť predsa aj hráčov Podzávozu, keď dvakrát skóroval Urbaník. Okružná ale aj v tejto tretine prekonala Romančáka v bráne Podzávozu hneď trikrát. Posledná časť hry priniesla ďalších päť gólov do brány Podzávozu. To už na svetelne tabuli svietilo hrozivých 3:14 z pohľadu Hbc Podzávoz. Na konečných 4:13 napokon korigoval v poslednej minúte stretnutia Jaroš. Hráči Podzávozu tak isto ako aj hráči Krásna stoja pred tretími zápasmi semifinále pred ťažkou úlohou znížiť resp. obrátiť vývoj série, v ktorej prehrávajú 0:2 na zápasy.

Program PLAY OFF KHL

Počas nasledujúceho víkendu (25. a 26.6.2011) pokračuje Kysucká hokejbalová liga tretími zápasmi semifinále (sobota), prípadne štvrtými zápasmi (nedeľa). V prípade že sa séria skončí už v sobotu 25.6., v nedeľu 26.6.2011 začína finále ligy resp. zápasy o tretie miesto.
Sobota 25.6.2011 : SEMIFINÁLE KHL
  • 12:00 hod. Caribic Okružná - Hbc Podzávoz (tretí zápas)
  • 14:00 hod. KHK Suché dresy - Krásno Sparrows (tretí zápas)

Nedeľa 26.6.2011 : SEMIFINÁLE KHL

• 10:00 hod. Krásno Sparrows - KHK Suché dresy (prípadný štvrtý zápas)
  • 12:00 hod. Hbc Podzávoz - Caribic Okružná (prípadný štvrtý zápas)

V prípade, že sa semifinálová séria skončí už v sobotu je možné, že finále a zápasy o tretie miesto sa budú hrať v neskoršom čase.

Kategória: ŠPORT TOP | Vytvorené: 21.06.2011