Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Prívalová povodeň poškodila obecné cesty v Klokočove

Prívalová povodeň poškodila obecné cesty v Klokočove

Klokočov 30. júla (TASR) - Prívalová povodeň, ktorá v pondelok 28. júla popoludní nečakane prekvapila obyvateľov kysuckej obce Klokočov, najviac zasiahla miestne spevnené cesty bez asfaltového povrchu. Samospráva sa bude musieť opätovne pustiť do ich nákladných opráv.

"Doslova sčista-jasna sa zatiahla obloha a nasledovala chvíľková, neuveriteľne silná prietrž mračien. Maličké potôčiky, ktoré inokedy ľahko prekračujeme, sa premenili na rieky s neúprosne sa valiacou veľkou vodou. Na také niečo sa nedá dosť dobre pripraviť, boli sme úplne bezmocní," uviedol pre TASR starosta Ľuboš Stríž.

Zároveň pripomenul, že obecné cesty, ktoré dostali poriadne zabrať, doopravovali sotva pred dvoma týždňami. "Všetko vynaložené úsilie vyšlo navnivoč, môžeme začať odznova a čaká nás ešte oveľa viac práce. Veríme, že sa dočkáme štátnej pomoci, lebo náš obecný rozpočet na to nebude stačiť ani zďaleka," pokračoval Stríž.

"Naša veľká vďaka patrí Okresnému úradu v Čadci a Záchrannej brigáde Hasičského a záchranného zboru v Žiline za rýchlu pomoc. Mnohým obyvateľom odplavilo prístupové mostíky, podmylo záhrady, zatopilo pivnice, hrozia zosuvy svahov, no pri pomyslení na tú pohromu je najpodstatnejšie, že neboli žiadne straty na ľudských životoch," dodal starosta Klokočova.


Kategória: TOP Článok | Vytvorené: 31.07.2014