Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Kategória: TOP Článok

ŽSK: Zástupcovia nemocníc vyhodnotili situáciu ako veľmi kritickú

Žilina 18.11.2022: Na Úrade ŽSK sa dnes uskutočnilo stretnutie so zástupcami nemocníc pôsobiacich na území Žilinského samosprávneho kraja. Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia Liptovskej nemocnice s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši, Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci, Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou v Dolnom Kubíne, Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline, Univerzitnej nemocnice Martin a predstavitelia Krajského operačného strediska. Stretnutia sa zúčastnila  Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK a Silvia Pekarčíková, riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK.

Vytvorené: 21.11.2022 | čítať celý článok

Vodič krátko pred treťou hodinou poobede nafúkal viac ako 2 promile

Korňa 13.10.2022 - Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 65 ročný muž z okresu Čadca.  Obvinený muž vo štvrtok (13. októbra) v čase krátko pred treťou hodinou poobede viedol po miestnej komunikácii v obci Korňa (okres Čadca)  osobné motorové vozidlo Renault.  Následne bol policajnou hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka zastavený.

Vytvorené: 27.10.2022 | čítať celý článok

Opitý vodič zrazil v Čadci matku s dvoma deťmi, nafúkal 1,79 promile

Dnes došlo v Čadci na ceste druhej triedy k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 37 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Peugeot v smere od obce Raková do Čadce. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin v smere jazdy prešiel s vozidlom na chodník, kde došlo k stretu osobného motorového vozidla a chodkyne s dvoma maloletými deťmi.

Vytvorené: 05.10.2022 | čítať celý článok

Most v Radoli sa čoskoro začne opravovať

Kysucké Nové Mesto / Radoľa 17.08.2022 - Slovenská správa ciest ukončila opakované verejné obstarávanie na opravu mimoriadne frekventovaného mosta v Radoli, ktorý je vo veľmi zlom stave. S opravami by sa malo začať už v najbližších týždňoch.. „Most v Radoli je tak trochu zakliaty, ale verím, že tentokrát už s jeho opravou nebudú žiadne problémy. Jeho rekonštrukcia je už nevyhnutná, je v kategórii 6, teda len jeden stupeň od toho, aby sme ho museli zatvoriť. Oprava bude náročná, keďže sa na veľmi vyťaženej ceste bude robiť za plnej premávky,“ povedal minister dopravy Andrej Doležal.

Vytvorené: 17.08.2022 | čítať celý článok | Čitateľov: 258

Kysucká nemocnica bude mať nový prístroj, ŽSK vyčlenil 455 000 eur na nákup zariadení

Čadca 12.07.2022 - Zastupiteľstvo ŽSK schválilo v rámci 2. úpravy rozpočtu ŽSK na rok 2022 navýšenie výdavkov o 4 016 048 €.  Z toho 455 000 € vyčlenil ŽSK na nákup prístrojov a zariadení do nemocníc, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci z tejto sumy dostane sumu 40 000 €.

Vytvorené: 12.07.2022 | čítať celý článok

Kysuce sú pripravené na spustenie integrovaného dopravného systému - IDS ŽSK

Prípravy na spustenie Integrovaného dopravného systému Žilinského kraja vrcholia. Jeden cestovný lístok bude využiteľný na jazdu rôznymi dopravnými prostriedkami – vlakom, prímestským autobusom aj mestskou hromadnou dopravou.

Vytvorené: 28.06.2022 | čítať celý článok

Vyšetrovateľ obvinil 21 ročného Mareka z držania pervitínu

Čadca 11.10.2021 -  Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci spoločne s policajtmi z Obvodného oddelenia Policajného zboru Čadca vykonali v uplynulých dňoch na Kysuciach úspešnú akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti.

Vytvorené: 18.10.2021 | čítať celý článok

Traja obvinení muži poškodili 17 borovíc, zlúpali kôru a predali ju

13.10.2021 Kysucké Nové Mesto - Kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci dôslednou operatívno-pátracou činnosťou odhalili podozrivých z environmentálnej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci obvinil 41 ročného Ľubomíra, 21 ročného Adriána a 21 ročného Dávida z trestného činu porušovania ochrany stromov a krov spáchaného formou spolupáchateľstva.

Vytvorené: 13.10.2021 | čítať celý článok
< predchádzajuca | nasledujúca >