Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Kategória: TOP Článok

Tragická dopravná nehoda v Kysuckom Lieskovci

Kysucké Nové Mesto 01.07.2020 - Záchranné žložky dnes opäť zasahovali pri vážnej dopravnej nehode. Dopoludnia došlo k tragickej dopravnej nehode na ceste prvej triedy v úseku Kysucký Lieskovec-Krásno nad Kysucou. Pri zrážke kamióna s osobnými motorovými vozidlami, žiaľ, vyhasol ľudský život. Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody úplne uzavretá. 

 

Vytvorené: 01.07.2020 | čítať celý článok

U jednej z pracovníčok Centra sociálnych služieb Horelica v Čadci sa potvrdila nákaza novým koronavírusom

29.6.2020, Žilina –  U jednej z pracovníčok Centra sociálnych služieb Horelica v Čadci sa potvrdila nákaza novým koronavírusom.  Vzhľadom na rastúci počet ochorení COVID-19 v kysuckom regióne preto župa obnovila prísne bezpečnostné opatrenia. V piatok 26. júna boli testovaní všetci zamestnanci aj klienti CSS Horelica. Odbery priamo v zariadení zrealizovala mobilná odberová jednotka zriadená Žilinským samosprávnym krajom a Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Žilina.

Vytvorené: 29.06.2020 | čítať celý článok

Vo štvrtok pribudlo 7 nakazených v okrese Čadca

Čadca 26.06.2020 - Vo štvrtok pribudlo na Slovensku 13 ľudí pozitívne testovaných na nový koronavírus, urobilo sa spolu 1515 testov. Pozitívne testovaní pacienti pochádzajú z okresov Čadca (7), Michalovce (2), Bánovce nad Bebravou (2), Spišská Nová Ves (1), Brezno (1).  Pozitívne testovaných bolo sedem žien a šesť mužov.

Vytvorené: 26.06.2020 | čítať celý článok

Jedenásť pozitívne testovaných ľudí je z okresu Čadca

Čadca 25. 06.2020 - V stredu bolo na Slovensku 23 pozitívne testovaných pacientov na nový koronavírus. V stredu sa urobilo 936 vyšetrení na COVID-19. „Jedenásť pozitívne testovaných ľudí je z okresu Čadca,  traja z bratislavského okresu, dvaja ľudia sú z okresu Spišská Nová Ves, dvaja z okresu Humenné, jeden pozitívne testovaný bol v okresoch Medzilaborce, Svidník, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou a Košice,“ uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Vytvorené: 25.06.2020 | čítať celý článok

RÚVZ Čadca neodporúča hromadné podujatia v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto

Čadca 25.06.2020 - Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci včera informoval, že neodporúča hromadné podujatia v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto. Čadčianski verejní zdravotníci evidujú 14 potvrdených prípadov na ochorenie COVID-19.
Na Slovensku v stredu pribudlo 23 pozitívne testovaných pacientov, otestovali 936 ľudí.

Vytvorené: 25.06.2020 | čítať celý článok

Koronavírus: V Čadci pribudlo 7 pozitívne testovaných ľudí

Čadca 24.06.2020 - V utorok pribudlo 18 ľudí s pozitívnym výsledkom na ochorenie COVID-19. Celkovo sa urobilo uplynulý deň 1257 vyšetrení na nový koronavírus. Pacienti s pozitívnym výsledkom za včerajší deň pochádzajú z okresov Čadca (7 ľudí), Brezno (3), Košice (2), Revúca (2), Žilina (1), Liptovský Mikuláš (1), Spišská Nová Ves (1), Banská Bystrica (1). 
V Čadci ide o 7 pozitívne testovaných ľudí. „Ide o dohľadávané kontakty, na základe predchádzajúcich pozitívnych testovaní v tomto regióne... V Čadci je pravdepodobnosť, že to má súvis s infikovanými baníkmi z českej Karvinej,“ upresňuje minister zdravotníctva. 

Vytvorené: 24.06.2020 | čítať celý článok

Policajti budú nekompromisne pristupovať ku každému vodičovi, ktorý závažným spôsobom poruší dopravné predpisy

Čadca 09.06.2020 - Vzhľadom na vysoký počet dopravných nehôd, najmä tragických následkov dopravných nehôd, nerešpektovanie výziev polície zo strany vodičov a rovnako nerešpektovanie pravidiel cestnej premávky, konkrétne časté požívanie alkoholických nápojov vodičmi, prekračovanie najvyššej povolenej rýchlosti, telefonovanie za volantom a nevenovanie sa vedeniu vozidla, či mnoho ďalších príčin dopravných nehôd viedli k prijatiu opatrení, že na cestách budeme bdieť nepretržite každý deň v týždni. 

Vytvorené: 09.06.2020 | čítať celý článok

Video: Polícia vypátrala zlodeja bicyklov

Kysucké Nové Mesto 03.06.2020 - Vzájomná spolupráca policajtov zo Žiliny a Čadce odhalila podozrivého z krádeže bicyklov. Obvineniu z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže čelí 47 ročný Martin (z Kysuckého Nového Mesta). Obvinený muž mal v minulom mesiaci odcudziť z dvora rodinného domu v obci Teplička nad Váhom, okres Žilina bicykel.

Vytvorené: 03.06.2020 | čítať celý článok
< predchádzajuca | nasledujúca >