Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Policajti z PZ Krásno nad Kysucou zachránili ľudský život

Policajti z PZ Krásno nad Kysucou zachránili ľudský život

Krásno nad Kysucou 13.04.2015 - Policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Krásno nad Kysucou bola v uplynulom týždni vo večerných hodinách vyslaná operačným strediskom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline na preverenie oznámenia do obce Zborov nad Bystricou. Občan z uvedenej obce oznámil, že jeho 74 ročný sused celý deň nevyšiel z domu a má podozrenie, že sa mu niečo stalo. Policajti sa po príchode na miesto skontaktovali s oznamovateľom a klopali na dvere domu, ale dvere im nikto neotváral. Všimli si, že sa svieti na poschodí a pomocou rebríka sa pozreli do miestnosti.

V izbe na zemi zbadali nehybne ležať muža. Okamžite  rozbili okienko na vchodových dverách a vošli do domu. Ležiacemu mužovi preverili základné životné funkcie a zistili, že mal tep, dýchal a nezrozumiteľne rozprával. Ihneď mu poskytli predlekársku prvú pomoc a na miesto privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Záchranári si následne muža prevzali, vyšetrili ho a previezli do nemocnice.

Policajti svojím okamžitým zásahom naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a zachránili život 74 ročnému mužovi, uviedol krajský policajný hovorca Radko Moravčík.


Kategória: TOP Článok | Vytvorené: 13.04.2015