Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Na železničnej trati Čadca - Makov budú vykonávať údržbu, pripravte sa na denné výluky

Na železničnej trati Čadca - Makov budú vykonávať údržbu, pripravte sa na denné výluky

Čadca 17.02.2017 - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú od 20. februára, v čase od 7.30 hod. do 14.30 hod. plánovanú údržbu železničnej trate medzi Čadcou a Makovom. Práce potrvajú do 23. februára. Počas denných výluk budú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi.

Zamestnanci ŽSR budú v priebehu štyroch dní na celej regionálnej trati vymieňať chybné koľajnice v súhrnnej dĺžke 500 metrov. Zároveň budú v koľaji vykonávať úpravy dilatačných škár, odstraňovanie skrytých chýb zistených defektoskopickým meraním a zváranie koľajníc.

Uvedenú činnosť vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami v spolupráci s dodávateľskou firmou TSS Grade, ktorá  na základe platného kontraktu vykoná zváračské práce.

V dňoch 20. a 21. februára 2017 sa denné výluky uskutočnia na traťovej koľaji medzi železničnými stanicami Turzovka a Makov.

V dňoch 22. a 23. februára 2017 sa denné výluky uskutočnia na traťovej koľaji medzi železničnými stanicami Čadca a Turzovka.

Počas denných výluk budú vlaky osobnej dopravy v uvedených traťových úsekoch odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra - 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.


Vytvorené: 17.02.2017