
Aktuality
Švédsko chce pokračovať v expanzívnej finančnej politike

Súhrn daviscupových výsledkov

Euroafrická zóna - I. skupina:
Play-off - 2. kolo (o zotrvanie):
Slovensko - Macedónsko 5:0
Veľká Británia - Poľsko 2:3
II. skupina:
3. kolo (o účasť v I. skupine):
Lotyšsko - Slovinsko 3:2
Fínsko
Višňovský si v príprave pripísal prvú asistenciu

Výstava : Výstroj a zbrane Československej armády po roku 1945

Žilinský samosprávny kraj, Kysucké múzeum v Čadci, Vojenský historický ústav Bratislava a Vojenské historické múzeum v Piešťanoch Vás srdečne pozývajú na výstavu „Výstroj a zbrane Československej armády po roku 1945“. Výstava priblíži návštevníkom časť histórie vyzbrojovania Československej armády po skončení 2. Svetovej vojny.
Poľovníci z dvoch združení Kysúc a Oravy na skanzene, delikatesy poľovníckej kuchyne

Čadca (27.8.2009) - Nedotknutá príroda v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke v toto letné obdobie žiari sýtymi zelenými farbami a ulahodí očiam každému, kto do skanzenu zavíta. V nedeľu, 23. augusta. tu však nebola zelená len príroda, ale aj účinkujúci, ktorým bol program venovaný. Nedeľa zameraná na „Poľovníctvo na Kysuciach“ predstavila Poľovnícke združenie Starý Diel Vychylovka a netradične aj Poľovnícke združenie Kohútik z Oravskej Lesnej. Poľovníci v krásnych zelených rovnošatách prezentovali svoju činnosť, ozrejmili štruktúru združení a prezradili i zážitky z lovu či starostlivosti o zvieratá a prírodu. O dvanástej hodine s príhovorom vystúpil predseda Slovenského poľovníckeho zväzu, regionálnej organizácie Kysúc so sídlom v Čadci, JUDr. Jozef Rišian, ktorý okrem opisu činnosti vyjadril želanie, aby sa v skanzene vo Vychylovke každoročne stretávali nielen tieto združenia, ale aj mnohé iné a prehlbovali tak vzájomnú spoluprácu. Patrónom poľovníctva a poľovníkov je už od 17. storočia Svätý Hubert.
Polícia zmarila pokus o atentát na ministra

Folklórne skupiny z Kysúc a Oravy priblížili zvyky a tradície vianočných sviatkov

Čadca (21.8.2009) - Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, vo svojej vysunutej expozícii v Múzeu kysuckej dediny priblížilo návštevníkom v tohtoročnej sezónne už sedemnástym podujatím zvyky sprevádzajúce bežný život našich predkov. Na nedeľnom podujatí „Ospievané Beskydy - Vianoce“ konanom 16. augusta sa predstavili štyri folklórne skupiny z Kysúc a Oravy, ktoré prezentovali zvyky a tradície prebiehajúce počas najkrajšieho obdobia v roku, obdobia Vianoc. Na skanzene sa toto významné podujatie koná každý rok, vždy však s inou témou zvykoslovia. Návštevníci sa tak môžu dozvedieť akými tradíciami si ľudia žijúci na Kysuciach spríjemňovali pracovné, rodinné či ročné zvykoslovie.
Od zrna ku chlebu - práce súvisiace s prípravou a pečením chleba

Kým z chlebíka odkrojíš, musíš vykonať veľa namáhavej práce, ktorú naši predkovia vykonávali s láskou, obetavosťou, skromnosťou a veľkosťou ducha zdedeného už z pokolenia na pokolenie, aby uživili svoje rodiny.
Pozrite si
Kysucká fotogaléria
Najbližšie podujatia
Video archív
Video: Informácie týkajúce sa Sviatku všetkých svätých
COVID-19: Na Kysuciach pribudlo 83 pozitívne testovaných, je to nový rekord
Vo štvrtok pribudlo 7 nakazených v okrese Čadca
Video: Polícia vypátrala zlodeja bicyklov
Video: 18 ročnú dievčinu z okresu Čadca obvinili zo zločinu nedovolenej výroby omamných látok