Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Aktuality

Štyri hráčky so šancou byť jednotkou svetového rebríčka

Štyri hráčky so šancou byť jednotkou svetového rebríčkaMELBOURNE 21. januára (WEBNOVINY) - Aj po úvodnom kole dvojhry žien na prvom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne platí, že štyri hráčky majú šancu byť k 2. februáru jednotkou svetového rebríčka WTA Tour. Scenárov je zatiaľ veľa, takže Tenisová asociácia žien (WTA) zatiaľ zverejnila len základné údaje. Srbka Jelena Jankovičová určite zostane líderkou, ak získa titul. Rovnaká istota i podmienka vedúca k nej sa týka Rusky
Vytvorené: 21.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 401

Besiktas Istanbul ponúka 2,5 milióna eur za Saparu

Besiktas Istanbul ponúka 2,5 milióna eur za SaparuISTANBUL 21. januára (WEBNOVINY) - Turecký futbalový veľkoklub Besiktas Istanbul hľadá stredopoliara a ponúka Rosenborgu Trondheim 23 miliónov nórskych korún (v prepočte 2,5 milióna eur) za slovenského tvorcu hry Marka Saparu. Tvrdia to viaceré médiá z krajiny polmesiaca, napríklad denník Hürriyet.

Škandinávske zdroje pohotovo pripomínajú, že v kádri Besiktasu je Filip Hološko. Práve tento útočník mal svojho kolegu z reprezentácie SR odporučiť.
Vytvorené: 21.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 305

Obama vstúpil do Bieleho domu prvýkrát ako prezident

Obama vstúpil do Bieleho domu prvýkrát ako prezident
WASHINGTON 20. januára (WEBNOVINY) - Barack Obama v utorok (tamojšieho času) vstúpil do Bieleho domu prvýkrát ako americký prezident. Po tom, ako spoločne so svojou manželkou Michelle prešiel časť cesty z washingtonského Kapitolu, sadol si do svojho nového sídla a sledoval pokračovanie slávnostnej akcie na jeho počesť.

Obama vstúpil do Bieleho domu a vyšiel na menšie javisko, aby odtiaľ spoločne s prvou dámou Spojených štátov a ich dvoma dcérami
Vytvorené: 21.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 437

Pápež dal požehnanie novému prezidentovi USA

Pápež dal požehnanie novému prezidentovi USAVATIKÁN 20. januára (WEBNOVINY) - Pápež Benedikt XVI. v utorok zaslal telegram novému prezidentovi Spojených štátov amerických Barackovi Obamovi, v ktorom mu dal svoje požehnanie a odkázal mu, že sa bude modliť sa jeho "múdrosť a silu". Hlava rímskokatolíckej cirkvi Obamu zároveň vyzvala, aby pamätal na "chudobných, opustených a tých, ktorí nemajú žiadny hlas" a držal sa svojho sľubu, že bude pracovať pre mier.

Podľa textu, ktorý zverejnili niekoľko
Vytvorené: 20.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 560

Medvedev vyzval na mimoriadne opatrenia v Ingušsku

Medvedev vyzval na mimoriadne opatrenia v IngušskuMOSKVA 20. januára (WEBNOVINY) - Ruský prezident Dmitrij Medvedev v utorok vyzval na zavedenie mimoriadnych opatrení, ktoré by mali zabezpečiť poriadok v nepokojnej severokaukazskej republike Ingušsko. Informovali o tom ruské médiá, ktoré citovali Medvedevovo vyhlásenie počas návštevy ingušského hlavného mesta Magas. "Situácia je veľmi zložitá. Rozhodne musíme zaviesť mimoriadne opatrenia," povedal prezident, pričom vyzval bezpečnostné sily na "koordináciu".

Autonómna
Vytvorené: 20.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 382

Lídri reagujú na nástup Obamu k moci

Lídri reagujú na nástup Obamu k moci

PARÍŽ 20. januára (WEBNOVINY) - Svetoví lídri privítali nástup nového amerického prezidenta Baracka Obamu do funkcie najvyššieho predstaviteľa USA. Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy sa už napríklad nevie dočkať, ako Obama začne meniť svet. "Nevieme sa dočkať chvíle, keď nastúpi do úradu, aby sme spolu s ním mohli zmeniť svet," povedal Sarkozy. Jeho minister zahraničia Bernard Kouchner však zároveň varoval, aby svet od Obamu nečakal zázraky.

Vytvorené: 20.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 718

Bushovci opustili Washington, odcestovali do Texasu

Bushovci opustili Washington, odcestovali do Texasu
WASHINGTON 20. januára (WEBNOVINY) - Bývalý americký prezident George W. Bush opustil tesne po inauguračnej ceremónii Washington a odcestoval do Texasu. Nový líder krajiny Barack Obama s manželkou Michelle odprevadili Bushovcov cez zadný východ Kapitolu k vrtuľníku, ktorý ich dopravil na základňu Andrews v Marylande. Odtiaľ Bushovci odletia lietadlom do Texasu. Georgea Busha a jeho manželku Lauru sprevádza jeho otec George Bush starší s manželkou
Vytvorené: 20.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 673

Dodávky plynu už prúdia cez Slovensko do Európy

Dodávky plynu už prúdia cez Slovensko do EurópyBRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) Dodávky zemného plynu z Ruskej federácie už prúdia cez Slovensko aj ďalším európskym zákazníkom. Ako informoval Ľubomír Tuchscher zo Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), v utorok večer okolo 19. hodiny SPP začal dodávať ruský plyn cez Slovensko smerom do Rakúska a Českej republiky.

Dodávky zemného plynu na Slovensko z Ruska cez Ukrajinu boli obnovené takmer po dvoch týždňoch v utorok 20. januára okolo 12.
Vytvorené: 20.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 417