Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála

Online Kamera - Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála

Javornícku magistrálu zdolalo 200 milovníkov bežkovania

Javornícku magistrálu zdolalo 200 milovníkov bežkovania

Čadca 4. februára (TASR) - Približne dve stovky milovníkov bežeckého lyžovania prilákal dnešný šiesty ročník prechodu bežkárskou Javorníckou magistrálou. Pred štartom pokrstil predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár najnovšiu publikáciu s názvom Javorníky - veľká kniha o nemalom pohorí. Atmosféru navodila aj ľudová pieseň o Javorníkoch, ktorú pre túto príležitosť zložili heligonkárky sestry Bacmaňákové.

Vytvorené: 07.02.2017 | čítať celý článok

K dispozícii je 54 km Beskydsko-Javorníckej-bežeckej magistrály

K dispozícii je 54 km Beskydsko-Javorníckej-bežeckej magistrály

Čadca 13.02. 2016 (TASR) - Milovníci bežeckého lyžovania majú od dnešného dňa k dispozícii ďalších 54 kilometrov bežeckej trasy. Využívať môžu čerstvo upravenú Beskydsko-Javornícku lyžiarsku bežeckú magistrálu, od Makova - Kasární až na Husarík.

Vytvorené: 17.02.2016 | čítať celý článok

Vybehnite na bežky - prechod Javorníckou magistrálou otvorí valentínsku sobotu

Vybehnite na bežky - prechod Javorníckou magistrálou otvorí valentínsku sobotu

Makov 10.02.2015 - Priaznivci bežkovania sa dočkali, 4. ročník prechodu Javorníckou lyžiarskou bežeckou magistrálou sa uskutoční 14. 2. 2015 so štartom o 9:00 hod. Výdatná snehová nádielka sa postarala o pravú zimnú atmosféru, na ktorú všetci netrpezlivo čakali a po ročnej prestávke si účastníci prechodu budú môcť užiť upravenú trasu z Melocíka na Makove-Kasárne. Od 8:00 hod sa hostinec Melocík premení na registračnú základňu všetkých bežkárov, ktorých privíta Heligónka Kysúc. Sestry Evka a Lenka Bacmaňákové spustia svoju hru na heligónkach a zahrejú nedočkavých bežkárov, medzi ktorými nebude chýbať žilinský župan Juraj Blanár. Ani on si nenechá ujsť majestátne Javorníky a na štart sa postaví s ostatnými účastníkmi prechodu, pre ktorých Žilinský kraj zabezpečil bezplatnú autobusovú dopravu. Autobus zo Žiliny (Májová ulica, autobusová stanica smerom od Štefánikovej) vyrazí 7:15 hod. a autobus z Kysuckého Nového Mesta odíde z autobusovej stanice 6:45 hod. so zastávkou v Čadci (autobusová stanica) 7:15 hod. Pre cestu späť je opäť možné využiť autobusy, ktoré odídu z Melocíka o 14:30 hod., uviedla hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Lenka Záteková.

Vytvorené: 10.02.2015 | čítať celý článok

2. ročník prechodu Beskydsko - Javorníckou magistrálou už túto sobotu

2. ročník prechodu Beskydsko - Javorníckou magistrálou už túto sobotu

Makov 31.01.2013 - Kvalitné poveternostné podmienky a bohatá snehová nádielka otvorili začiatkom januára brány lyžiarskej bežeckej Beskydsko - Javorníckej magistrály. Hoci jej trasu už naplno využívajú desiatky bežkárskych nadšencov, hlavné podujatie - 2. ročník prechodu magistrálou, je ešte len predo dvermi. Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár na ňom v sobotu 2. februára 2013 slávnostne odštartuje bežkárov. Symbolický výstrel je naplánovaný o 9:00 hod. a lyžiari sa budú presúvať v úseku od Melocíka po Makov Kasárne.

Vytvorené: 31.01.2013 | čítať celý článok

Začína sa s úpravou Beskydsko - Javorníckej lyžiarskej magistrály

Začína sa s úpravou Beskydsko - Javorníckej lyžiarskej magistrály

Turzovka 11.01.2013 - Bežkári z Kysúc, Považia, ale i širokého okolia si už od dnes prídu na svoje. Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja začína so strojovou úpravou časti Beskydsko - Javorníckej magistrály. Spočiatku sa bude zabezpečovať zjazdnosť približne dvadsaťkilometrového úseku Turzovka Semeteš - Melocík - Makov Kasárne a späť.

Vytvorené: 11.01.2013 | čítať celý článok

Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála + mapa

Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála + mapa

Turzovka 23.03.2012 - Vytvorenie lepších podmienok na športové vyžitie v Žilinskom kraji, nie však len pre domácich, ale aj zahraničných turistov. Aj to bol jeden z hlavných dôvodov Žilinského samosprávneho kraja, keď sa pustil do projektu s názvom Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála. Aj dva mesiace od spustenia skúšobnej prevádzky si milovníci snehu a pohybu na ňom prišli na svoje.

Vytvorené: 31.03.2012 | čítať celý článok

Bežkárom slúži už 20 km úsek Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej magistrály

Bežkárom slúži už 20 km úsek Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej magistrály

Makov 21.01.2012 - Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár odštartoval prvých bežcov na lyžiach  Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály zo stanoviska U Melocíka na trati do Makova - Kasárne a späť. Bežkári sa zoznámili s trasou v dĺžke asi 10 km od Melocíka po Makov Kasárne, rovnako bola upravená i trať Melocík - Semeteš v dĺžke 9 km.

Vytvorené: 24.01.2012 | čítať celý článok

Beskydsko-Javornícka lyžiarska magistrála štartuje už zajtra

Beskydsko-Javornícka lyžiarska magistrála štartuje už zajtra

Makov 20.01.2012 - Projektom  Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála chce Žilinský samosprávny kraj pomôcť vytvoriť podmienky pre realizovanie zimného lyžiarskeho bežeckého športu v oblasti pohorí Vysokých Javorníkov a Turzovskej vrchoviny na strojovo upravovaných tratiach. Základná trasa tvorí hrebeňové spojenie lokality na hranici s ČR - Makov Bumbálka a pokračuje v pohorí Vysokých Javorníkov po lokalitu Čadca - Husárik. Dĺžka tejto časti magistrály je cca 54 km. Ďalšie trasy, ktoré budú mať charakter ako alternatívne, nástupné alebo zostupné a majú celkovú dĺžku cca 42 km.

Vytvorené: 20.01.2012 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »