LeBron James vyzval hráčov NBA nenosiť číslo 23

LeBron James vyzval hráčov NBA nenosiť číslo 23CLEVELAND 13. novembra (WEBNOVINY) - LeBron James vyzval všetkých hráčov zámorskej basketbalovej ligy NBA nosiacich číslo 23, aby sa ho vzdali na znak úcty Michaelovi Jordanovi. Hráč Cleveland Cavaliers, ktorý má túto číslicu prišitú na drese už od stredoškolských čias, chce týmto spôsobom vzdať hold členovi Siene slávy NBA. James chce pre tento úmysel spísať petíciu. On sám si ako nové číslo vyberie šestku, pretože jeho druhým najobľúbenejším hráčom
Vytvorené: 13.11.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 1334

Ďalšia prehra Košíc, súboj titanov pre Valenciu

Ďalšia prehra Košíc, súboj titanov pre ValenciuBRATISLAVA 13. novembra (WEBNOVINY) - Vo 4. kole skupinovej fázy vrcholnej európskej ženskej basketbalovej súťaže Euroligy pútal najväčšiu pozornosť súboj španielskeho a ruského majstra vo Valencii. Zápas o prvú priečku v A-skupine medzi tímami, ktoré ešte v aktuálnej sezóne neokúsili trpkosť porážky ani vo svojich domácich súťažiach, zvládol lepšie domáci Ros Casares - zdolal UMMC Jekaterinburg 87:68. Prestížne víťazstvo sledovalo 2800 divákov a
Vytvorené: 13.11.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 1073

Lakers v pohode zdolali Phoenix

Lakers v pohode zdolali PhoenixNEW YORK 13. novembra (WEBNOVINY) - V Staples Center v Los Angeles sa vo štvrtok stretli dva doposiaľ najlepšie tímy Západnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA. Úspešnejší boli domáci Lakers, ktorí zdolali Phoenix presvedčivo 121:102, pričom prvé tri štvrtiny vyhrali zhodne o sedem bodov. Lakers dokázali ubrániť všetkých tradičných strelcov hostí, o čom svedčí aj fakt, že najviac bodov Suns zaznamenal náhradník Jared Dudley (14 bodov). Naopak,
Vytvorené: 13.11.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 1040

Hráč NBA Dwyane Wade s 10-tisíc bodmi na konte

Hráč NBA Dwyane Wade s 10-tisíc bodmi na konteMIAMI 2. novembra (WEBNOVINY) - Hranicu 10 000 bodov vo svojej kariére na palubovkách basketbalovej NBA prekročil v nedeľňajšom zápase so Chicagom rozohrávač Miami Dwyane Wade. Pred duelom mu na pokorenie míľnika chýbalo 20 bodov, do 43-členného zoznamu aktívnych hráčov s desaťtisíckou na konte sa zaradil v tretej štvrtine, keď premenil jeden zo svojich 10 pokusov z čiary trestných hodov. Wade je suverénnym lídrom strelcov klubovej histórie Heat,
Vytvorené: 02.11.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 868

V piatkových zápasoch NBA majster zaváhal doma s Dallasom

V piatkových zápasoch NBA majster zaváhal doma s DallasomNEW YORK 31. októbra (WEBNOVINY) - V piatkových zápasoch zámorskej NBA zaváhal úradujúci majster Los Angeles Lakers na vlastnom ihrisku, keď boli nad jeho sily basketbalisti Dallas Mavericks. Texasania v Staples Center dominovali od úvodných minút a napokon vyhrali 94:80. tak odčinili svoju úvodnú prehru na domácej palubovke s Washingtonom a prerušili šesťzápasovú séru prehier s Lakers. tejto hale sme nevyhrali už ani nepamätám odkedy. Tá domáca
Vytvorené: 31.10.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 917

Basketbalový zápas Slovan - B. Bystrica bude mať zrejme súdnu dohru

Basketbalový zápas Slovan - B. Bystrica bude mať zrejme súdnu dohruBRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) - Protesty okolo stretnutia 5. kola ženskej basketbalovej extraligy Slovan Bratislava - UMB 08 Banská Bystrica, ktorý sa skončil 82:79 po predĺžení, pokračujú a schyľuje sa zrejme k súdnej dohre.

Banskobystričanky si v inkriminovanom stretnutí 28,8 sekundy pred koncom riadnej hracej doby zobrali oddychový čas. Po ňom mali slovanistky loptu a zaznamenali dvojbodový koš. Do konca stretnutia vtedy zostávalo 23,8
Vytvorené: 27.10.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 804

Maccabi Tel Aviv a tréner Geršon sa ospravedlnili

Maccabi Tel Aviv a tréner Geršon sa ospravedlniliNEW YORK 27. októbra (WEBNOVINY) - Prezident izraelského basketbalového klubu Maccabi Tel Aviv Šimon Mizrahi sa ospravedlnil za nedôstojný priebeh exhibičného zápasu s tímom NBA New York Knicks z 18. októbra.

O blamáž hosťujúceho mužstva sa v Madison Square Garden postaral tréner hostí Pini Geršon, ktorý za svoje protesty v tretej štvrtine inkasoval dve technické chyby a bol automaticky vylúčený z lavičky, rezolútne však odmietol opustiť palubovku.
Vytvorené: 27.10.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 874

Výsledky stretnutí 8. kola basketbalovej extraligy žien

Výsledky stretnutí 8. kola basketbalovej extraligy žienBRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stretnutí 8. kola basketbalovej extraligy žien:

PIATOK:

ŽBK Whirlpool Poprad - BK Inpek UKF Nitra 60:74 (22:10, 22:26, 10:19, 6:19)

Najviac bodov: Tetemondová 15, Barényiová 11, Brezániová 9 - Chlebovcová 26, Oravcová 13, Hnidzíková 11

TH: 18/14 - 16/12, fauly: 15 - 18, trojky: 3 - 6, rozhodovali: Szibilla a Kovalčík, 850 divákov