Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Regióny Slovenska

Rómom z Luníka IX plyn nechýba, kúria elektrinou

Rómom z Luníka IX plyn nechýba, kúria elektrinouAKTUALIZOVANÉKOŠICE 8., januára (WEBNOVINY) Pre plyn nemajú zatiaľ problémy v košickej rómskej mestskej časti Luník IX, Rómom plyn nechýba, problémy majú však s elektrinou. málo, necelých 40 percent z vyše 600 domácností využíva plyn, hlavne na varenie, ostatní používajú predovšetkým elektrinu aj na kúrenie, povedal dnes pre agentúru SITA starosta Ladislav Šaňa. Podľa jeho slov však najmä v zimnom období sú časté poruchy. teraz nemáme elektrinu
Vytvorené: 08.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 388

V Starej Ľubovni zahynulo pri požiari dvojročné dieťa

V Starej Ľubovni zahynulo pri požiari dvojročné dieťa BRATISLAVA/STARÁ ĽUBOVŇA 8. januára (WEBNOVNY) - Pri požiari rodinného domu v Lomničke v Staroľubovnianskom okrese zahynulo iba dvojročné dievčatko. Tragédia sa stala v stredu večer, požiar zrejme spôsobila piecka. Podľa informácií zástupcu prešovskej policajnej hovorkyne Daniela Džobanika v prízemí býval 32-ročný muž so svojou rodinou, v podkroví žil 31-ročný muž s manželkou a dvojročnou dcérou. V čase požiaru bolo na poschodí iba dieťa, ktoré neprežilo,
Vytvorené: 08.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 383

V MHD nehrozia pre plynovú krízu zatiaľ žiadne obmedzenia

V MHD nehrozia pre plynovú krízu zatiaľ žiadne obmedzeniaBRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) - V bratislavskej mestskej hromadnej doprave (MHD) zatiaľ pre plynovú krízu nehrozia žiadne obmedzenia. Pre agentúru SITA to dnes potvrdil hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Peter Kavecký. Nemalo by sa to teda dotknúť ani autobusov jazdiacich na zemný plyn. "Mestská hromadná doprava je zabezpečená plnohodnotnou výpravou vozidiel na všetkých linkách," uviedol. Kavecký zároveň doplnil, že so Slovenským plynárenským
Vytvorené: 08.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 376

Polícia podala exekútorom 12 250 návrhov na vymáhanie pokút

Polícia podala exekútorom 12 250 návrhov na vymáhanie pokútNITRA 8. januára (WEBNOVINY) Polícia v Nitrianskom kraji podala v roku 2008 exekútorom 12 250 návrhov na vymáhanie pokút. Niektorých previnilcov môže vyjsť bežná pokuta nakoniec poriadne draho. Zvyšuje sa totiž o trovy exekučného konania, ktoré sú často vyššie ako pokuta. Ako agentúru SITA informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, exekúcia sa vykonáva zrážkami zo mzdy alebo iných príjmov ako je napríklad dôchodok, stiahnutím
Vytvorené: 08.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 573

Zle zaparkované autá v B. Bystrici bude odťahovať dopravný podnik

Zle zaparkované autá v B. Bystrici bude odťahovať dopravný podnikBANSKÁ BYSTRICA 8. januára (WEBNOVINY) - Vodiči, ktorí pri parkovaní v Banskej Bystrici porušia dopravné predpisy, budú musieť rátať nielen s tým, že si na kolese auta nájdu papuču, ale po rokoch opäť aj s odtiahnutím svojho auta. Odťahová služba má začať fungovať vo februári alebo marci a bude ju v spolupráci s mestskou políciou vykonávať mestská firma Dopravný podnik mesta Banská Bystrica (DPMBB). Tá je v súčasnosti jedným z dvoch prevádzkovateľov
Vytvorené: 08.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 436

Do rozhodnutia NS SR spravuje Štrbské Pleso Štrba

Do rozhodnutia NS SR spravuje Štrbské Pleso ŠtrbaBRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) - Štrbské pleso do času, kým Najvyšší súd (NS) SR nerozhodne nanovo vo veci, naďalej zostáva pod správou Štrby. Uviedlo to pre agentúru SITA ministerstvo vnútra. Podľa tohto názoru tak kompetencie, ako výber daní či poplatkov zabezpečuje pre Štrbské Pleso obec Štrba.

Primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš i starosta obce Štrba Michal Sýkora dnes zvolali do Bratislavy tlačové besedy, kde prezentovali svoj pohľad
Vytvorené: 08.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 474

Spor okolo Štrbského Plesa treba riešiť pokojne, tvrdí Mokoš

Spor okolo Štrbského Plesa treba riešiť pokojne, tvrdí MokošBRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) - Štrbské Pleso patrí po minuloročnom rozhodnutí Ústavného súdu SR pod mesto Vysoké Tatry. Jeho občania by preto mali platiť všetky poplatky a dane mestu Vysoké Tatry, povedal dnes na tlačovej besede primátor mesta Ján Mokoš. Zdôraznil, že rozhodnutie ÚS znamená zrušenie rozhodnutia Najvyššieho súdu SR, na základe ktorého prešla správa Štrbského Plesa spod mesta Vysoké Tatry na obec Štrba. Mokoš je presvedčený, že
Vytvorené: 08.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 362

Vianočný program Narodenie Ježiša Krista v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke

Vianočný program Narodenie Ježiša Krista v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke

Čadca (22.12.2008) - Pravú vianočnú atmosféru v zasneženej prírode mali možnosť zažiť 20. decembra všetci návštevníci Múzea kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke. Pod názvom Narodenie Ježiša Krista bol pripravený bohatý vianočný program s prvkami spevu, divadla, tanca i ľudovej hudby. Pod úspešné podujatie sa podpísal Žilinský samosprávny kraj a Kysucké múzeum v spolupráci s obcou Oravská Lesná, s Občianskym združením Jedlička a obcou Nová Bystrica.

Vytvorené: 08.01.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 2879