Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Osobnosti regiónu Kysuce

Korený Jozef

Titul:  Korený Jozef
Priezvisko: Korený
Meno: Jozef
Profil: vojak, filatelista, publicista
Rodninný stav:
Narodený(á): 26.10.1938 v Turzovke
Národnosť: slovenská
Bydlisko:
E-mail: -
Ďalšie informácie:

Jozef Korený, vojak, filatelista, publicista - sa narodil 26.10.1938 v Turzovke. Absolvoval Školu chemických laborantov v Žiline.

V rokoch 1959 -1999 bol vojakom z povolania, do dôchodku odišiel v hodnosti nadpráporčíka. Dostal množstvo ocenení a vyznamenaní za pracovnú činnosť i mimopracovné aktivity.

Medzi jeho záujmy patrí filatelia, numizmatika, poštová a vojenská história. Filatelii sa venuje už od r. 1945. Vo Zväze slovenských filatelistov zastával mnohé funkcie. Svoju rozsiahlu zbierku vystavoval na mnohých výstavách.

S tematikou filatelie uverejnil množstvo odborných a informačných článkov v časopisoch Zberateľ, Martinia, Nitrafila a Laugaricio, kde bol istú dobu aj redaktorom spravodajstva. Je organizátorom filatelistických výstav.

Komplexne spracoval históriu pošty a filatelie v Trenčíne, na Kysuciach, v Bánovciach nad Bebravou a Uhrovci. Venuje sa aj vojenskej histórii, v r. 2007 vydal knihu Slovenské modré barety v službe mieru, pojednáva o účasti Slovákov v misiách OSN, EÚ a NATO.

Odborné články z histórie vojenstva publikoval vo vojenských časopisoch Apológia a Obrana. Je aktívnym členom Spolku priateľov Turzovky.