Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

20 ročného vodiča kontrolovala večer policajná hliadka, nafúkal 1,4 promile

Kysucké Nové Mesto 13.01.2021 - Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji pozornosť aj v tomto roku. V 1. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji celkom  28 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 8 nafúkali nad 1 promile, u 4 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Piati vodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, tentokrát 11 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku.

V nedeľu 10. januára 2021 vo večerných  hodinách zastavila a kontrolovala policajná  hliadka v Kysuckom Novom Meste vodiča vozidla Opel Vectra. Pri kontrole u 20 ročného vodiča bola vykonaná dychová skúška s výsledkom 0,67 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,40 promile. 


Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť jeho vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie.


Vytvorené: 13.01.2021