Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Hokejbalový turnaj o pohár primátora mesta Čadca pozná víťazov

Skončil sa nám ďalší, v poradí už IX. ročník hokejbalového turnaja o pohár primátora mesta Čadca. Turnaj trval tri dni a zúčastnili sa na ňom dvanásť mužstiev z dvoch krajín. Z víťazstva sa nakoniec tešili hráči HBK Kysucké Nové Mesto, ktorí v nedeľňajšom finále porazili HBC Podzávoz v pomere  Na záver by som chcel pridať pár viet na zhodnotenie turnaja a samozrejme doplniť článok o názory všetkých zúčastnených mužstiev:

V prvom rade by som v mene organizátora Kysuckej hokejbalovej únie chcel poďakovať všetkým mužstvám, ktoré sa ho zúčastnili. Na turnaji sme nezaznamenali nič negatívne, skôr sa dá povedať, že mužstvá predvádzali naozaj krásny hokejbal. Treba spomenúť aj počasie, ktoré nám naozaj prialo, aj napriek zlým prognózam. Turnaj mal naozaj svoju kvalitu, ktorú potvrdzovali nielen mužstvá KHL, ale aj hostia, čí už z KNM, LV alebo z českého Olomouca. Aj tento ročník má svojho víťaza. Stali sa ním hráči z Kysuckého Nového Mesta. Vo finále, ale nielen počas neho predvádzali ľúbivý hokejbal, ktorým napokon pretavili do víťazného konca v zápase s Podzávozom a získali tak minimálne na jeden rok aj putovný pohár.

V nedeľu vyvrcholil turnaj o pohár primátora mesta Čadca, prinášame niektoré výsledky:
O 9. miesto :
HBK Raková - Panthers 2:1 (1:0, 1:1), Heglas 2 - Laš
Semifinále :
Caribic Okružná - Hbc Podzávoz 2:3 sn (1:2, 1:1), T. Rucek, Plaštiak - Konderla 2, R. Smolka
HBK KNM - Suché dresy 4:2 (2:1, 2:1), Dubovec, Sobol, Beleš, Slovák - Fonš, Šmelka
Zápas o 3. miesto :
Caribic Okružná - Suché dresy 4:1 (2:0, 2:1), Kubica 2, V. Chromčák, T. Rucek - M. Kubiatko
Finále:
Hbc Podzávoz - HBK KNM 5:7 (2:4, 3:3), Konderla 2, Urbaník, Heczko, Jaroš - Ladiver 2, Beniač 2, Dubovec, Sobol, Slovák

V individuálnych oceneniach zvíťazili nasledovní:

• Najlepší strelec - Pavol Slovák (HBK KNM)
  • Najproduktívnejší hráč - Milan Beniač (HBK KNM)
  • Najlepší brankár - Alexander Stančík (Caribic Okružná)
  • Najlepší obranca - Radim Mišák (Hbc Podzávoz)

Už teraz sa tešíme na ďalší, a v tomto prípade už jubilejný X. ročník turnaja. V závere by som citoval vetu, ktorú povedal pri odovzdávaní cien primátor mesta Čadca Ing. Jozef Vražel : "Verím, že už na budúcom ročníku tohto turnaja budete hrať na novom ihrisku."

Tu mi už neostavá dodať nič iné. Toto si snáď praje každý hokejbalista na Kysuciach a v Čadci. Tak nech sa nám to všetko podarí a prajem ešte všetkým príjemné chvíle zvyšku prázdnin.

Hlasy po turnaji :

Marek Heglas (Raková) : "Čo sa týka nášho vystúpenia, tak máme zmiešane pocity. Ale keďže sme boli najväčší outsaider, umiestnenie nie je zlé.Celkový dojem bol dobrý. Turnaj sa vydaril. Videli sme hokejbal na perfektnej úrovni. Hráči z KNM predvádzali okulahodiacu hru, ktorá potešila nejedného fanúšika športu. Zaslúžene vyhrali!"

František Ujházi (Bistro) : "Z výkonov Bistra je to dá sa povedať také dvojsečné. Niektorí hráči odišli z tímu, preto sme hrali viac menej v improvizovanej zostave. Odchody hráčov ohrozujú chod tímu. Do začiatku ligy neostáva veľa času, aby sme mužstvo prichystali. Rozhodne však urobíme všetko pre to, aby sa tím udržal. Čo sa týka samotného turnaja bol na veľmi dobrej úrovni. Na zápasy sa naozaj dalo pozerať, tradične boli aj mužstvá posilnené o viacerých skúsených hráčov. Dá sa povedať, že posily sa najviac osvedčili práve hráčom KNM, ktorí aj turnaj vyhrali. Predvádzali naozaj kvalitný hokejbal a vyhrali zaslúžene."

Tomáš Urbaník (Podzávoz) : "Turnaj bol výborne organizačne zvládnutý. S druhým miestom nie sme spokojní, ale taký je šport."