Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Cykloturistika

Cyklobusy opäť vyrážajú na cesty + mapa a cestovný harmonogram

Cyklobusy opäť vyrážajú na cesty + mapa a cestovný harmonogram

8.6.2018, Žilina - Župné cyklobusy sa v nedeľu 10. júna vracajú na cesty v Žilinskom kraji. Premávať budú do troch cyklodestinácií až do 30. septembra a to cez víkendy a sviatky. Počas letných prázdnin od 6. júla do 31. augusta aj v piatky. Tri páry spojov budú jazdiť zo Žiliny do Terchovej, do Novej Bystrice a dva páry do Turčianskych Teplíc.

Vytvorené: 11.06.2018 | čítať celý článok

Moja milá šaty prala - ľudové tradície pri praní na potoku v podaní FS Makovanka v skanzene Vychylovka

Moja milá šaty prala - ľudové tradície pri praní na potoku v podaní FS Makovanka v skanzene Vychylovka

Nová Bystrica 08.07.2016 - Každú nedeľu, počas sezóny v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka, Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej  pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, ponúka návštevníkom kultúrne podujatia, ktoré zachytávajú zvyky a tradície kysuckého ľudu. Nedeľa 10. júla 2016 bude patriť ženským prácam. Zvykmi, tradíciami a piesňami priblíži návštevníkom ženská spevácka skupina Makovanka z  Makova pranie na potoku pri objekte U Hruškuliaka od 13.30 hod. Deti i dospelí sa môžu dozvedieť, kto žije na stromoch našej prírody na výstave „Žijem na strome a je mi dobre“, ktorá je pripravená v spolupráci so Stredoslovenským múzeom v Banskej Bystrici. Spríjemniť si môžete deň  jazdou na úvraťovej železnici, alebo na drezine, ktorá Vás vyvezie až na sedlo Beskýd. Nezabudnite sa na  drezinu objednať telefonicky na č. t. 0421/41/43 97 350. Deň plný slnka a skvelých zážitkov Vám prajú organizátori podujatia.

Vytvorené: 08.07.2016 | čítať celý článok

Video: Žilinský kraj je "HAPPY"

Video: Žilinský kraj je

Ani Žilinský kraj nezaostáva za svetovými metropolami a regiónmi, pretože využil chytľavý hudobný hit Happy od amerického speváka Pharrella Williamsa na natočenie propagačného videa. V klipe sa objavia atraktívne turistické destinácie v rámci celého Žilinského kraja. Záznamy sa natáčali samostatne v každom z piatich historických regiónov kraja - Liptov, Horné Považie, Turiec, Orava a Kysuce.

Vytvorené: 01.05.2014 | čítať celý článok | Čitateľov: 4188

Video: Bystrická cyklomagistrála vedie po trase úvraťovej železničky

Video: Bystrická cyklomagistrála vedie po trase úvraťovej železničky

Nová Bystrica 29. október 2012 - Bystrickú cyklomagistrálu, s ktorej výstavbou začali v Mikroregióne Bystrická dolina minulý rok, slávnostne otvoril v nedeľu 28. októbra predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico. Napriek mrazivému počasiu sa pri príležitosti slávnostného otvorenia Bystrickej cykomagistrály stretli v Novej Bystrici v Krásne nad Kysucou stovky obyvateľov, aby spolu s predsedom vlády Slovenskej republiky Robertom Ficom, poslancom národnej rady a predsedom Žilinského samosprávneho kraja Jurajom Blanárom, poslancom národnej rady a starostom Starej Bystrice Jánom Podmanickým, primátorom Krásna nad Kysucou Jozefom Grapom a ostatnými starostami z obcí z Bystrickej doliny oslávili nové prepojenie spomínaného mikroregiónu.

Vytvorené: 30.10.2012 | čítať celý článok

Otvorenie Bystrickej cyklomagistrály už tento víkend

Otvorenie Bystrickej cyklomagistrály už tento víkend

Nová Bystrica 25.10.2012 - Už túto víkendovú nedeľu sa v obci Nová Bystrica v osade u Závodských sa uskutoční slávnostné otvorenie Bystrickej cyklomagistrály. Mikroregión Bystrická dolina (Nová Bystrica, Zborov nad Bystricou, Klubina, Stará Bystrica, Radôstka, Krásno nad Kysucou) pripravuje otvorenie za účasti predsedu Vlády SR Roberta Fica, predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára. a členov Mikroregiónu Bystrická dolina, dňa 28.10.2012 s nasledovným programom.

Vytvorené: 25.10.2012 | čítať celý článok

KIA MOTORS darovala 30 000 EUR obci Zborov nad Bystricou na opravu zničeného mostu

KIA MOTORS darovala 30 000 EUR obci Zborov nad Bystricou na opravu zničeného mostu

Zborov nad Bystricou - Dňa 06.03.2012 v obci Zborov nad Bystricou prijali návštevu zo spoločnosti KIA MOTORS Žilina, v zastúpení viceprezidenta spoločnosti pána Kyo Man Song s delegáciou za účelom pomoci pri obnove a rekonštrukcií poškodených mostov, ktoré boli zničené a poškodené dňa koncom februára následkom živelnej pohromy v podobe silných ľadových krýh.

Vytvorené: 12.03.2012 | čítať celý článok

Cyklotrasa z Krásna nad Kysucou do poľskej Milowky bude v zime slúžiť pre bežkárov

Cyklotrasa z Krásna nad Kysucou do poľskej Milowky bude v zime slúžiť pre bežkárov

Krásno nad Kysucou 14.11.2011 - Na rekonštrukcií zvršku trate, obnove lávok a priepustov ako i oprave niektorých úsekov trate sa v súčasnosti pracuje na kysuckej železničke, ktorá by onedlho mala slúžiť ako cyklotrasa. „Robíme zemné práce, kladú sa obrubníky a pripravuje sa podložie pod asfaltový koberec. Práce pokračujú tak, aby cyklotrasa mohla byť spustená do prevádzky v budúcom roku. V lete bude využívaná ako cyklotrasa a v zime ju chceme upraviť ako bežeckú trať pre lyžiarov,“ uviedol pre agentúru SITA primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa.

Vytvorené: 14.11.2011 | čítať celý článok

Na Kysuciach vybudujú 35 km cyklotrás, povedú až do Poľska

Na Kysuciach vybudujú 35 km cyklotrás, povedú až do Poľska

17.05.2011 - Na Kysuciach chystajú výstavbu cyklotrasy, ktorá by mala viesť až do Poľska. "V najbližšom čase začneme s výstavbou cyklotrasy, ktorá povedie z Krásna nad Kysucou po brehu rieky Kysuca a Bystrica, kopírovať bude pôvodnú trať úzkorozchodnej železničky s odbočkou k prvému slovenskému orloju do Starej Bystrice. Pokračovať má do skanzenu ľudovej dediny vo Vychylovke a odtiaľ do Poľskej republiky - do obcí Rajcza a Milowka. Táto cyklotrasa bude zaujímavá prostredím, cez ktoré bude viesť, i dĺžkou takmer 35 km. Už teraz je o cyklotrasu veľký záujem, preto v meste chceme vybudovať viacero parkovísk, na ktorých si návštevníci zaparkujú vozidlá a vyberú sa na trať na bicykli alebo in-line korčuliach," uviedol dnes pre agentúru SITA primátor mesta Krásno nad Kysucou Jozef Grapa.

Vytvorené: 17.05.2011 | čítať celý článok