Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Listy, ohlasy, názory

Ing. arch. Milan Šuška: Budúcnosť zhoreniska bývalého Palárikovho domu má niekoľko riešení

Ing. arch. Milan Šuška: Budúcnosť zhoreniska bývalého Palárikovho domu má niekoľko riešení

Ing. arch. Milan Šuška - Palárikov dom 2010:  Vedenie mesta nám ponúka jednu možnosť, nádejný „exkomunikovaný“ poslanec druhú. Možností ako nakladať s naším Palárikovým domom je ale viac! Tí prvý chcú predať lukratívne pozemky, niekomu?, a za peniaze zrekonštruovať vyhorené torzo objektu, ktorý bol pristavaný k Palárikovmu domu v 70. tokoch. Tí druhý v snahe odvrátiť predaj siahli po najpopulistickejšom riešení: zbudovať na mieste pôvodného historického objektu park. Park je jedno z mála slov, na ktoré ľudia ešte počujú, ďalšie populistické slovo je ešte „nové parkovacie státia“. Pred voľbami niet divu týchto unáhlených riešení. Nikto však zatiaľ nepreveril, či obyvatelia Čadce vôbec potrebujú niečo, ako nový kultúrny stánok v dobe, keď čadčiansky dom kultúry, múzeum, knižnica či galéria je využívaná z polovice či s minimálnou návštevnosťou. Doposiaľ neexistuje žiadna štúdia, ako by mal vyzerať a čo obsahovať nový Palárikov dom v tzv. zredukovanej forme. Megalomanský projekt z pred 6 rokov sa jasne ukázal ako finančne nereálny a nepotrebný. Ako by sa teda malo postupovať?

Vytvorené: 30.09.2010 | čítať celý článok

Ako Wiliam Bernal spomína na Kysuce

Ako Wiliam Bernal spomína na Kysuce

Autor William Bernal je živnostník. Narodil som sa v roku 1953 v Bratislave, kde aj žije a pracuje. Jeho koníčkom je fotografovanie a chalupa Kysuciach, ku ktorým má silný vzťah. Na blogu ag. TASR uverejnil svoje spomienky na náš región, ktoré v ňom rezonujú dodnes. Vo svojich spomienkach prináša zaujímavé zamyslenie nad dnešným obrazom regiónu Kysúc a konfrontuje ho s obrazom dôb dávno minulých.

Vytvorené: 24.08.2010 | čítať celý článok

Príspevok našej návštevníčky z Holandska

25.08. 2004  -Pochadzam zo Staškova a som velmi rada že nieco take ako www.kysuce.sk existuje. I super by bolo ,keby to bolo i v anglictine a keby ste tu mali viac obrázkov a informácií. Bývam v Holandsku a málo kto vie kde sa nachádza Slovensko.Veľa šťastia....
čítať celý článok | Autor: Kysuce | Čitateľov: 1129
« predchádzajuca | nasledujúca »