Regióny Slovenska
V Kežmarku predvádzajú remeselníci svoje umenie
Letné dni si mladí ľudia krátia aj pitím alkoholu
V bratislavskej ZOO budú chovať pandy červené
Panda červená alebo panda malá je druh z čeľade medveďovitej. Vyskytuje sa v Himalájach
Pozvánka na 14. Radoľský jarmok
Srdečne pozývame všetkých záujemcov o športový i kultúrny zážitok na slávnosti pri príležitosti 14. Radoľského jarmoku. V sobotu, 18. júla 2009 máte možnosť zúčastniť sa na 15. ročníku futbalového turnaja ,,O putovný pohár starostky obce“, na ktorom si svoje sily zmerajú futbalové mužstvá z Kysuckého Nového Mesta, z Ochodnice, z Poviny a z Radole.
Sobotné podujatie začína o 9.00 hod. otvorením turnaja na futbalovom ihrisku v Radoli, vylosovaním poradia a odohraním jednotlivých zápasov. Počas prestávky sa uskutočnia dva zápasy. Prvým bude futbalový duel starších pánov medzi Radoľou a Svatobořice-Mistřín. Po nich predvedú svoju šikovnosť a rýchlosť mladší žiaci z Radole a Horného Vadičova. O 17.00 hod. sa odohrajú finálové futbalové zápasy. Pre tancachtivých záujemcov bude o 19.00 hod. na radoľskom ihrisku pripravená tanečná zábava.
Štrbské pleso je naďalej v hre o prírodný div sveta
Kaštieľ v Radoli predstaví najznámejšie doplnkové zamestnanie Slovákov - DROTÁRSTVO
Čadca (9.7.2009) - Medzi najtypickejšie doplnkové zamestnania na Kysuciach patrilo drotárstvo. Jeho počiatky siahajú už do 18. storočia. Hlavným dôvodom vzniku tohto remesla boli problémy s málo úrodnou pôdou v horských oblastiach, ktoré zabezpečovali obživu pre celé rodiny. A tak sa muži začali venovať tejto vandrovnej, podomovej živnosti. Základným materiálom sa stal drôt a neskôr plech, ktoré používali na opravu hlineného, smaltového a plechového riadu, poľnohospodárskeho náradia a na výrobu predmetov do domácnosti, ako napríklad naberačky, vidličky, košíky, vešiaky, cedidlá a mnohé iné.
Pozdrav z Oravskej Lesnej
Obec Oravská Lesná patrí medzi najmladšie oravské obce. Leží na rozhraní Oravy, Kysúc a Poľska, v malebnom prostredí Slovenských Beskýd a Oravskej Magury, kde pramení aj rieka Biela Orava. Oravská Lesná pripravila pre širokú verejnosť prezentáciu svojej obce v Múzeu kysuckej dediny v nedeľu, 19. júla 2009. Veľkým lákadlom podujatia s názvom Pozdrav z Oravskej Lesnej bude celodňový rozmanitý kultúrny program. Hlavnými organizátormi nedeľnej prezentácie obce sú Oravská Lesná, Žilinský samosprávny kraj a Kysucké múzeum v Čadci.
Bardejov si ponechal 3. povodňový stupeň
Pozrite si
Kysucká fotogaléria
Najbližšie podujatia
Video archív
Video: Informácie týkajúce sa Sviatku všetkých svätých
COVID-19: Na Kysuciach pribudlo 83 pozitívne testovaných, je to nový rekord
Vo štvrtok pribudlo 7 nakazených v okrese Čadca
Video: Polícia vypátrala zlodeja bicyklov
Video: 18 ročnú dievčinu z okresu Čadca obvinili zo zločinu nedovolenej výroby omamných látok

