Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Výstavy

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2014 - Krajská súťažná postupová výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2014 - Krajská súťažná postupová výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby

Krajská súťažná postupová výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby, ktorá sa konala dňa 16. mája 2014 v Dome kultúry R. Jašíka v Turzovke.

Vytvorené: 01.06.2014 | čítať celý článok

Výstava ovocia a zeleniny v Ochodnici počas víkendu

Výstava ovocia a zeleniny v Ochodnici počas víkendu

Ochodnica 05.10.2013 - Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov v Ochodnici poriada v dňoch 5. - 6. 10.2013 (sobota, nedeľa) v sále kultúrneho domu obce Ochodnica výstavu ovocia a zeleniny, na ktorú všetkých srdečne pozývame.V nedeľu o 15:00 hod. bude prebiehať vyhodnotenie výstavy a majiteľom najkrajších výpestkov budú udelené ceny.

Vytvorené: 05.10.2013 | čítať celý článok

Putovná výstava Biblia na cestách zavíta do Kysuckej knižnice v Čadci

Putovná výstava Biblia na cestách zavíta do Kysuckej knižnice v Čadci

Čadca, 26.09.2013 - Kysucká knižnica v Čadci pozýva všetkých záujemcov, širokú čitateľskú verejnosť, žiakov základných a študentov stredných škôl na unikátnu výstavu Biblia na cestách. Sprístupnená verejnosti bude 4. až 15. novembra 2013 v čase od 7 : 00 - 18 : 00 hod., v priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci. Výstava Biblií, má za úlohu priblížiť Bibliu, knihu kníh, nielen z pohľadu historického, ale predovšetkým priblížením jej posolstva súčasnému človeku. Návštevníci budú mať možnosť prezrieť si vyše 200 exponátov kníh, napísaných v rôznych svetových jazykoch a zároveň si vypočuť odbornú prednášku spojenú s diskusiou.

Vytvorené: 26.09.2013 | čítať celý článok

Výstava umeleckých fotografií pre milovníkom sveta prírody a vody v Kysuckej knižnici

Čadca, 2. september 2013 - Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravuje autorské výstavy fotografií Zuzany Kondekovej a Juraja Ďurného, ktoré budú venované ich matke a manželke v jednej osobe Scarlet Ďurnej, dlhoročnej pracovníčke Kysuckej knižnice.

Vytvorené: 17.09.2013 | čítať celý článok

Vo Vychylovke pripravujú Deň železnice s bohatým kultúrnym programom

Vo Vychylovke pripravujú Deň železnice s bohatým kultúrnym programom

Nová Bystrica - Vychylovka 25.05.2013 - Kysucké múzeum v Čadci a Žilinský samosprávny kraj pripravili pre návštevníkov v nedeľu 26. mája 2013 podujatie Deň železnice. Touto cesto pozývame návštevníkov a zanietencov železníc do Múzea kysuckej dediny Nová Bystrica - Vychylovka, kde na vás čaká bohatý kultúrny program.

Vytvorené: 25.05.2013 | čítať celý článok

Brány Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke sa opäť otvoria

Brány Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke sa opäť otvoria

Nová Bystrica 02.05.2013 - Konečne prišla jar a spolu s ňou aj život plný farieb, radosti, smiechu a dobrej nálady. Tí, ktorí si chcú vychutnať prebúdzanie sa prírody zo zimného spánku a zabudnúť na dlhú zimu majú možnosť zavítať do Múzea kysuckej dediny Nová Bystrica - Vychylovka. V nedeľu 5. mája 2013 sa oficiálne otvoria brány skanzenu a železničky. V rámci programu Stávame my máje sme pre návštevníkov pripravili pestrú paletu rozmanitého programu. Nebude chýbať hudba, spev, tanec a chutné jedlá našich starých mám.

Vytvorené: 02.05.2013 | čítať celý článok

Deň jablka na SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou

Deň jablka na SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou

Krásno nad Kysucou 12.11.2012 - Stredná odborná škola drevárska v Krásne nad Kysucou si pripomenula Deň jablka, ktorým je 26. október. Krúžok Ukáž čo vieš pod vedením PaedDr. Anny Janíčkovej zorganizovali akciu o najkrajšie jablko. Z prinesených plodov ovocných stromov zo záhrad našich žiakov urobili vo vestibule školy výstavu a k tomu pripravili nástenku zaujímavostí o jablku.

Vytvorené: 13.11.2012 | čítať celý článok

Vo Vychylovke pripravujú výstavu plodov z Kysúc

Vo Vychylovke pripravujú výstavu plodov z Kysúc

Nová Bystrica 28.09.2012 - Jesenná nedeľa 30. septembra 2012 bude patriť všetkým plodom, ktoré sa urodili v Bystrickej doline. Kysucké múzeum v Čadci v spolupráci so Slovenským zväzom záhradkárov Nová Bystrica a Folklórnou skupinou Dolinka z Novej Bystrice pripravilo v Múzeu kysuckej dediny Nová Bystrica - Vychylovka pre návštevníkov podujatie spojené s výstavou ovocia, zeleniny a rôznych iných plodov, ktoré sa nesie pod názvom Dary zeme. Výstava potrvá po celý deň a návštevníci si ju môžu pozrieť v priestoroch objektu Stanička.

Vytvorené: 28.09.2012 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »