Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Zborov nad Bystricou

Výstava ovocia a zeleniny z Bystrickej doliny, obohatená svätou omšou a kultúrnym programom

Výstava ovocia a zeleniny z Bystrickej doliny, obohatená svätou omšou a kultúrnym programom

Už po piatykrát sa v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka bude konať podujatie - výstava ovocia a zeleniny, spojená so svätou omšou, s požehnaním a poďakovaním za úrodu. Členky folklórnej skupiny Dolinka z Novej Bystrice už niekoľko rokov svojou zanietenosťou pripravujú pre návštevníkov skanzenu kultúrny program spojený so zvykmi a tradíciami popretkávaný nádhernými ľubozvučnými piesňami. 18. septembra 2016 budú pre širokú verejnosť formou výstavy prezentovať vypestované exponáty - úrodu z polí, sadov a záhrad z Bystrickej doliny. Výstava bude sprístupnená už od 9.00 hod. do 18.00 hod.  v objekte stanica Skanzen. Od 12.00 hod. začne kultúrny program, v ktorom sa Vám predstaví Folklórna skupina Dolinka z Novej Bystrice. V kaplnke Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou začne o 13.00 hod. svätá omša s požehnaním a poďakovaním za tohtoročnú úrodu a o 14.00 hod. bude kultúrny program pokračovať na pódiu pri objekte Krčma z Korne. Čaro jesennej prírody si môžete vychutnať jazdou na Historickej lesnej úvraťovej železnici alebo drezine, prechádzkou po skanzene a návštevou objektov, ktoré nám pripomínajú život našich starých a prastarých rodičov. Na podujatie Vás srdečne pozýva Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

Vytvorené: 16.09.2016 | čítať celý článok

OOCR Malá Fatra sa chce v novom roku sústrediť na propagáciu

OOCR Malá Fatra sa chce v novom roku sústrediť na propagáciu

Krásno nad Kysucou 5. januára (TASR) - Prilákať viac turistov a zatraktívniť túto lokalitu je cieľom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Malá Fatra aj v roku 2016. Chce sa opäť sústrediť na cykloturistiku a turistickú infraštruktúru, ale aj na propagáciu regiónu.

Vytvorené: 07.01.2016 | čítať celý článok

Folklórna skupina Zborovanka zachováva tradície od roku 1976

Zborov nad Bystricou 18. apríla (TASR) - Zvyky a tradície kysuckej obce Zborov nad Bystricou zachováva od roku 1976 folklórna skupina Zborovanka, v ktorej momentálne pôsobí dvanásť členov. Spoločne ho vedie Anna Pupíková, ktorá jej jeho členkou od roku 1991, je jeho kronikárkou a speváčkou.

Vytvorené: 06.05.2015 | čítať celý článok

Policajti z PZ Krásno nad Kysucou zachránili ľudský život

Policajti z PZ Krásno nad Kysucou zachránili ľudský život

Krásno nad Kysucou 13.04.2015 - Policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Krásno nad Kysucou bola v uplynulom týždni vo večerných hodinách vyslaná operačným strediskom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline na preverenie oznámenia do obce Zborov nad Bystricou. Občan z uvedenej obce oznámil, že jeho 74 ročný sused celý deň nevyšiel z domu a má podozrenie, že sa mu niečo stalo. Policajti sa po príchode na miesto skontaktovali s oznamovateľom a klopali na dvere domu, ale dvere im nikto neotváral. Všimli si, že sa svieti na poschodí a pomocou rebríka sa pozreli do miestnosti.

Vytvorené: 13.04.2015 | čítať celý článok

Obchôdzka s Turoňom - Fašiangový sprievod mestom Čadca

Obchôdzka s Turoňom - Fašiangový sprievod mestom Čadca

Čadca 13.02.2015 - Obchôdzka s „Turoňom“ je veľmi archaický zvyk, ktorý má svoj pôvod ešte v predkresťanskej tradícií. “Turoň“ je zvieracia maska, pôvodne vychádzajúca z tura, teda zvieraťa, ktoré bolo v dávnej minulosti uctievané ako symbol plodnosti a sily. Tur však u nás nežije už viac ako tri storočia. Preto sa zvieracia maska Turoňa dnes často krát považuje za masku odvodenú od kozy s rohami, s ktorou ju dnes často spodobňujú. /z výskumu Mgr. Pavla Markecha-  etnografa Kysuckého múzea v Čadci. /

Vytvorené: 13.02.2015 | čítať celý článok

Vodič skončil s vozidlom na streche, nafúkal 2,46 promile

Vodič skončil s vozidlom na streche, nafúkal 2,46 promile

Krásno nad Kysucou 05.11.2013 - V sobotu 2. novembra krátko pred 22.00 hodinou došlo na ceste II/520 v meste Krásno nad Kysucou k dopravnej nehode, ktorú zavinil 25 ročný vodič. Mladý vodič  viedol vozidlo Renault Megane v smere od obce Zborov nad Bystricou do Krásna nad Kysucou, pričom pri prejazde tiahlej pravotočivej zákruty neprispôsobil svoje správanie a rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky a svojím schopnostiam.

Vytvorené: 05.11.2013 | čítať celý článok

Zoznam kandidátov na poslancov Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja za región Kysuce

Zoznam kandidátov na poslancov Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja za región Kysuce

Čadca 17.10.2013 - Vo voľbách do orgánov Žilinského samosprávneho kraja 2013 kandiduje vo volebnom obvode číslo 2. okres Čadca a číslo 4. okres Kysucké Nové Mesto spolu 66 kandidátov. Najstarší má 67 rokov, najmladšia 21 rokov a celkovo sa o post poslankyne uchádza 10 žien. Voľby sa uskutočnia 9. novembra 2013. Za okres Čadca je v Zastupiteľstve ŽSK 8 kresiel, za okres Kysucké Nové Mesto 3 kreslá.

Vytvorené: 17.10.2013 | čítať celý článok | Čitateľov: 4338

Na podujatí ZBOROV fest 2013 vystúpi aj Jozef Pavlúsik a Andrej Kamf

Na podujatí ZBOROV fest 2013 vystúpi aj Jozef Pavlúsik a Andrej Kamf

Zborov nad Bystricou - 14.09.2013 sa v Zborove nad Bystricou uskutoční festival ZBOROV fest 2013 s kvalitným obsadením. Kultúrny program začína už od 16.00 hodiny, hlavný program od 20.00 hodiny. V hlavnom programe sa postupne predstavia víťaz súťaže česko-slovensko má talent Jozef Pavlúsik so skupinou ALFA, T.O.R. band REVIVAL rock-pop-metal band, Witty Joe, heavy rock, Andrej Kamf - účastník súťaže Česko-slovensko má talent.

Vytvorené: 26.08.2013 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »