
Podľa šéfky Ej.ru Oľgy Paškovovej sa Podrabinek a jeho rodina museli ukryť po tom, ako sa po zverejnení článku objavili jeho adresa a telefónne číslo na internetovej stránke pokremeľskej mládeže a neznámi ľudia prehľadávali jeho dom. "Bojí sa o svoju rodinu a chce ju chrániť," uviedla Paškovova pre agentúru AFP. "Mali by sme sa o Alexandra báť, napriek tomu, že vie ako sa v takých situáciách správať. Verím, že sa dobre ukryl." Podľa nej nejde o prvý text, za ktorý sa mu vyhrážali.
Na čele kampane kritizujúcej Podrabinekov článok stojí prokremeľská mládežnícka skupina Naši. Hnutie v pondelok uviedlo, že plánuje novinára obviniť z ohovárania a rovnako aj organizovať protesty pred jeho domom. Obvinenia z jeho ohrozovania ale popierajú. Túto kampaň v nedeľu ostro odsúdila organizácia bojujúca za slobodu médií so sídlom v Paríži Reportéri bez hraníc.
Alexander Podrabinek strávil v minulosti za texty kritizujúce komunistický režim niekoľko rokov v sovietskom väzení. V posledných rokoch publikoval 56-ročný aktivista v opozičných médiách, denníku Novaja Gazeta a viedol aj vlastný informačný internetový server Prima-news.ru.
SITA/AFP