Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Karate : Marek Pončka víťazom Slovenského pohára

Čadca 10.3.2010 - Účasť na 3.kole Slovenského pohára v Komárne bol pre Klub karate ZZO Čadca viac ako príjemný. Všetci pretekári si zo súťaže odniesli body. Uvidíme, nakoľko im to bude stačiť na to, aby sa kvalifikovali na májové Majstrovstvá SR do Topoľčian. Musíme si ešte počkať na výsledky z majstrovstiev jednotlivých krajov, ktoré budú prebiehať koncom marca a začiatkom apríla. Jedno je ale isté. Minuloročný víťaz Slovenského pohára, Marek Pončka, ho tento rok získal opäť. Potvrdil to prvým miestom na 3. kole SP v Komárne.

V tej istej kategórii (ml. žiak 8-9r.-32kg) obsadil druhé miesto Matúš Hudec. Obidvaja sú v rovnakej hmotnostnej kategórií, čo je tak trošku na škodu, ale obaja majú účasť na M-SR istú. Ďalší istý účastník M-SR žiakov a dorastencov je Kristián Michalec ktorý vybojoval krásne strieborné umiestnenie a 3 body mu chýbajú na to aby sa stal aj držiteľom slovenského pohára vo svojej kategórií. Ďalším postupujúcim na M-SR je Adam Hudec (12-13r.-40kg), ktorý odchádzal z 3.kola SP s plným počtom bodov a zlatou medailou. V kategórií 8-9r.+32kg si svojimi dlhými údermi vyudieral striebornú medailu Filip Kajánek. Veľmi ťažké boje o body zvádzal Marek Mariak, keď v kat.12-13r.-45kg,si nakoniec po štyroch vyhratých a dvoch prehratých zápasoch odniesol 2 body za 5 miesto. Dva body si na svoje konto pripísal aj Dávid Prengel v 10-11ročných+45kg. O dva týždne chlapcov čaká ťažká „dvojdňovka“ , keď 27.3.vycestujú do Bratislavy na 3.kolo AKB a na druhý deň v nedeľu na Grand prix Žilina. Obidve súťaže absolvujú aj st. dorastenci a ml. juniori. Kompletné výsledky na www.karatezzo.eu.sk