Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

KLUB KARATE ZZO Čadca

Klub karate pri TJ ZZO Čadca
M. R. Štefánika 2516/3
022 01 Čadca

wen : www.karatezzo.eu.sk
mail: klub@karatezzo.eu.sk
telefón: +421 949 615 710

Aktuálne výsledky a informácie : Aktuality > Z regiónu Kysuce > Šport > Karate

Karatisti ZZO Čadca medailovo v Českom Tešíne

Karatisti ZZO Čadca medailovo v Českom Tešíne

Čadca 31.05.2012 - Dňa 26.5.2012 sa osem mladých karatistov z oddielu Karate ZZO Čadca zúčastnilo na Stredoeurópskom pohári karate v Českom Tešíne. Súťaž bola obsadená pretekármi z troch krajín - Česka, Poľska a Slovenska. Celkovo sa zúčastnilo 18 tímov s celkovým počtom pretekárov 180. Zámer bol ukázať kvalitu Čadčianskeho karate, nabrať nové skúsenosti a priniesť aspoň niekoľko medailí, čo sa im aj nakoniec podarilo.

Vytvorené: 31.05.2012 | čítať celý článok

Európsky pohár mládeže bol medailový pre čadčianske karate

Európsky pohár mládeže bol medailový pre čadčianske karate

11.06.2011 - Karatisti z Karate klubu ZZO Čadca nám opäť urobili radosť, keď na Európskom pohári mládeže v Bratislave skončili opäť medailovo. Kvalitne pripravený Marek Pončka v kumite 10-11r.- do 35kg potvrdil formu a získal 1.miesto. Najmladší pretekári v kumite 8-9r. + 32kg priniesli hneď dve pekné umiestnenia, keď víťazom sa stal Ján Jurga a tretie miesto obsadil Matúš Hudec.


Vytvorené: 14.06.2011 | čítať celý článok

Pohár víťaza majú na dosah Marek Pončka a Matúš Hudec z Karate klubu ZZO Čadca

Pohár víťaza majú na dosah Marek Pončka a Matúš Hudec z Karate klubu ZZO Čadca

6.3.2011 sa v Komárne uskutočnilo 2.kolo Slovenského pohára detí, žiakov a ml. kadetov. Povinnej súťaže, na ktorej sa zbierajú  body potrebné na účasť na M-SR, sa zúčastnilo minimum pretekárov hlavne kvôli nedostatku financií. Zatiaľ po 2. kolách SP majú plný počet bodov a pohár víťaza v Slovenskom pohári na dosah Marek Pončka a Matúš Hudec z Karate klubu ZZO Čadca. Adamovi Hudecovi toto kolo absolútne nevyšlo, keď sa porúčal už v prvom kole a ani Marekovi Mariakovi sa nedarilo, ale ten si odniesol aspoň potrebné 2.body za 5.miesto. Športové šťastie nemali, aj keď sa veľmi snažili, ani Branislav Kováčik a Filip Kajánek, ktorí si na konto nepripísali ani bod.

Vytvorené: 10.03.2011 | čítať celý článok

Čadčianske karate v národnej reprezentácii medailovo

Čadčianske karate v národnej reprezentácii medailovo

Dňa 26.-27.2.2011 sa pretekári KK ZZO Čadca zúčastnili 1.kolo Stredoeurópskej ligy karate-CEKL v Poľskej Lodži, kde ale vycestovali ako reprezentanti Slovenska. Vďaka svojím dlhodobo vyrovnaným výkonom ich komisia pre reprezentáciu SR vybrala na tento turnaj spolu s ďalšími pretekármi z celej SR. Je to pre nich akési vyznamenanie, za tie hodiny tréningov, množstvo absolvovaných turnajov a samozrejme je to aj veľké zadostiučinenie pre Klub karate ZZO Čadca, pre trénerov tohto klubu a všetkých rodičov, ktorých detí navštevujú tréningy KK ZZO Čadca.

Vytvorené: 02.03.2011 | čítať celý článok

Karatisti z Čadce zbierajú cenné kovy

Karatisti z Čadce zbierajú cenné kovy

Čadca 13.2.2011 - Karatisti ZZO Čadca vycestovali do Bratislavy na 3.kolo AKB (Asociácia karate Bratislava), ktorá združuje 16 klubov zo SR a kde karatisti chodia skúšať nových pretekárov a tí skúsenejší si chodia zdvihnúť sebavedomie pred ťažšími turnajmi. Tento turnaj umožňuje pretekárom nastúpiť, ak to stihnú a kategórie sa neprekrývajú, do dvoch kategórii. Po dve medaile doniesli Marek Pončka, Matúš Hudec, Adam Hudec, Nikola Prengelová, Natália Dorociaková, Marek Mariak, Ján Jurga a po jednej Matúš Poništ, Matej Švábik, Dávid Kajánek.

Vytvorené: 21.02.2011 | čítať celý článok

Karatisti sa pripravujú na novú sezónu

Karatisti sa pripravujú na novú sezónu

Nová súťažná sezóna sa blíži a preto aj karatisti Karate klubu ZZO Čadca už zarezávajú naplno. 26 augusta začala letná príprava zameraná na rozvoj výbušných, rýchlostných a vytrvalostných schopností jednotlivých cvičencov. 2.august 2010 sme si vyčlenili na jednodňové sústredenie v športovej hale v Čadci pre členov aj nečlenov KK ZZO Čadca. Sústredenie bolo rozčlenené do troch tréningových jednotiek po cca 120 min. Tréningy viedol sensei Jaroslav Tarana 7.dan, ktorý už viac ako 20 rokov pôsobí v Canade a boli zamerané na techniku a taktiku v kumite a kata s aplikáciou pravidiel WKF. Sústredenie bolo samozrejme určené pre dnešnú generáciu pretekárov, ale poslúžilo aj ako nostalgické stretnutie pre tých, ktorí sa tomu už aktívne nevenujú.

Vytvorené: 16.08.2010 | čítať celý článok

Karatisti ZZO Čadca opäť medailovo

Karatisti ZZO Čadca opäť medailovo

14 ročník Európskeho pohára mládeže, ktorý sa konal 12.6.2010 v Bratislave, bol posledným významným turnajom karatistov KK ZZO Čadca v končiacej sa sezóne 2009/2010.9 členná výprava doniesla domov 4 medaile a dve pekné 5 miesta. Ako vždy, ani na tomto turnaji si nenechal od nikoho zobrať zlato Marek Pončka. Striebro pridal Adam Hudec. Bronzovú medailu si odniesol Kristián Michalec a Matúš Hudec, ktorý štartoval v tej istej kategórií ako Marek Pončka.

Vytvorené: 02.07.2010 | čítať celý článok

Majstri Slovenska v karate z Čadce

Majstri Slovenska v karate z Čadce

Klub karate ZZO Čadca patrí medzi športové kluby, ktoré sú každoročne dotované z rozpočtu mesta. Okrem poskytnutia bezplatného prenájmu športovej haly je klubu poskytovaná aj finančná dotácia. V roku 2010 získal klub na svoju činnosť 1 300 €. Podľa slov trénera klubu Jaroslava Marťáka, siaha história klubu do sedemdesiatych rokoch, kedy zásluhou troch iniciatívnych nadšencov karate p. Michala Lajčiaka, Antona Maťašeka a Pavla Ščuryho vznikol klub karatistov v Čadci. O jeho kvalite svedčia dosiahnuté tituly a víťazstvá v domácich a zahraničných súťažiach.

Vytvorené: 17.06.2010 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »