Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Karate

Karatisti zo Starej Bystrice vybojovali 8 medailí

Karatisti zo Starej Bystrice vybojovali 8 medailí

Stará Bystrica 28.10.2012 - V sobotu, 24. novembra sa uskutočnila úspešná výprava na súťaž 2. kola pohára federácie vo Veľkom Krtíši. Karatisti z klubu Starej Bystrice si odniesli osem medailí.
Náš výstup odštartoval najmladší pretekár, Lukáš Kubičina. V prvých dvoch zápasoch s prehľadom vyhral. V treťom, hoci bol technicky výrazne zdatnejší, sa to už nepodarilo. Obsadil 2. miesto v kategórii chlapci 6-9 rokov. Tatiana Čierňavová vyhrala svoj prvý zápas a taktiež skončila druhá v kategórii dievčatá 12-13 rokov -160cm.

Vytvorené: 28.11.2012 | čítať celý článok

Karatista Vladimír Jarabica vybojoval v Prievidzi zlatú medailu

Karatista Vladimír Jarabica vybojoval v Prievidzi zlatú medailu

Stará Bystrica 19.10.2012 - Karate klub Stará Bystrica sa 13.10.2012 zúčastnil na prvej súťaži tejto sezóny. Športová hala v Prievidzi pojala mnoho karatistov v nie práve najlepšie organizovanej súťaži. Po problémoch v systéme a niekoľko hodinovom čakaní sa na radu dostali zápasníci z klubu Starej Bystrice. Najprv sa predstavil Vladimír Jarabica, prvýkrát povinne v kategórii muži do 78kg. Po dvoch víťazných súbojoch si na krku odniesol zlatú medailu.

Vytvorené: 19.10.2012 | čítať celý článok

Karatisti ZZO Čadca medailovo v Českom Tešíne

Karatisti ZZO Čadca medailovo v Českom Tešíne

Čadca 31.05.2012 - Dňa 26.5.2012 sa osem mladých karatistov z oddielu Karate ZZO Čadca zúčastnilo na Stredoeurópskom pohári karate v Českom Tešíne. Súťaž bola obsadená pretekármi z troch krajín - Česka, Poľska a Slovenska. Celkovo sa zúčastnilo 18 tímov s celkovým počtom pretekárov 180. Zámer bol ukázať kvalitu Čadčianskeho karate, nabrať nové skúsenosti a priniesť aspoň niekoľko medailí, čo sa im aj nakoniec podarilo.

Vytvorené: 31.05.2012 | čítať celý článok

Európsky pohár mládeže bol medailový pre čadčianske karate

Európsky pohár mládeže bol medailový pre čadčianske karate

11.06.2011 - Karatisti z Karate klubu ZZO Čadca nám opäť urobili radosť, keď na Európskom pohári mládeže v Bratislave skončili opäť medailovo. Kvalitne pripravený Marek Pončka v kumite 10-11r.- do 35kg potvrdil formu a získal 1.miesto. Najmladší pretekári v kumite 8-9r. + 32kg priniesli hneď dve pekné umiestnenia, keď víťazom sa stal Ján Jurga a tretie miesto obsadil Matúš Hudec.


Vytvorené: 14.06.2011 | čítať celý článok

Klub karate ZZO Čadca opäť medailovo

Klub karate ZZO Čadca opäť medailovo

2.4.2011 v športovej hale na Rosínskej ceste v Žiline zažili naši pretekári úžasnú súťažnú atmosféru, ale aj špičkové výkony najlepších mládežníckych pretekárov v karate. Je potešujúce, že o uvedený turnaj je veľký záujem aj zo zahraničia a každoročne sa zvyšuje. Sobotňajšieho turnaja sa zúčastnilo 498 pretekárov z 51 oddielov zo Slovenska, Ukrajiny, Poľska a Českej republiky. Najúspešnejším klubom Grand Prix sa stal Rapid Bratislava pred klubmi Shogun Kyjev Ukrajina a Farmex Nitra.

Vytvorené: 19.04.2011 | čítať celý článok

Video: Na šport vyčlenili v Čadci 65 000€. Môže to byť likvidačné pre krytú plaváreň

Video: Na šport vyčlenili v Čadci 65 000€. Môže to byť likvidačné pre krytú plaváreň

Čadca 04.04.2011 - 15 športových klubov v Čadci z 21 žiadateľov dostane v roku 2011 dotáciu vo výške 65 000€, čo je o 10 000€ viac ako predložila mestská rada na marcovom zasadnutí poslancov MZ. Návrh navýšenia príspevkov predložil poslanec Eduard Gabriš, ktorý štatutárom klubov prisľúbil vyššie dotácie. Aj napriek schválenému navýšeniu bude šport v roku 2011 chudobnejší o 21 300€. Najviac dotovaným bude Futbalový klub Čadca, najmenej Športový klub polície Čadca.

Vytvorené: 04.04.2011 | čítať celý článok

70 % športových dotácií v Čadci plánujú dať na futbal

70 % športových dotácií v Čadci plánujú dať na futbal

Myšlienku zriadiť Mestský športový klub v Čadci predložil v rámci „Návrhu koncepcie rozvoja športu v meste Čadca“ predseda Komisie mládeže a športu, dlhoročný manažér FK Čadca Eduard Gabriš a poslanec MZ v Čadci. Podľa predloženej koncepcie by malo ísť o príspevkovú organizáciu mesta Čadca, ktorá by okrem finančného zastrešenia činností, poskytovala klubom aj administratívny servis a zároveň vytvárala širšie možnosti športového vyžitia v meste. Avšak, v prípade vstupu do mestského športového klubu musia kluby počítať okrem iného aj so stratou právnej subjektivity a prípadného vlastníctva majetku.

Vytvorené: 22.03.2011 | čítať celý článok

Pohár víťaza majú na dosah Marek Pončka a Matúš Hudec z Karate klubu ZZO Čadca

Pohár víťaza majú na dosah Marek Pončka a Matúš Hudec z Karate klubu ZZO Čadca

6.3.2011 sa v Komárne uskutočnilo 2.kolo Slovenského pohára detí, žiakov a ml. kadetov. Povinnej súťaže, na ktorej sa zbierajú  body potrebné na účasť na M-SR, sa zúčastnilo minimum pretekárov hlavne kvôli nedostatku financií. Zatiaľ po 2. kolách SP majú plný počet bodov a pohár víťaza v Slovenskom pohári na dosah Marek Pončka a Matúš Hudec z Karate klubu ZZO Čadca. Adamovi Hudecovi toto kolo absolútne nevyšlo, keď sa porúčal už v prvom kole a ani Marekovi Mariakovi sa nedarilo, ale ten si odniesol aspoň potrebné 2.body za 5.miesto. Športové šťastie nemali, aj keď sa veľmi snažili, ani Branislav Kováčik a Filip Kajánek, ktorí si na konto nepripísali ani bod.

Vytvorené: 10.03.2011 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »