Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Karatisti Karate klubu ZZO Čadca skončili v hodnotení klubov na 4. mieste

V celkovom hodnotení štrnástich klubov po 3.kole AKB v karate, ktorý poriada Asociácia karate Bratislava, sa KK ZZO Čadca uhniezdila na peknom 4.mieste. Prispelo k tomu aj 6 medailových umiestnení karatistov ZZO Čadca 27.3. v Bratislave. Dve bronzové medaily so súťaže kata si priniesli Nikola Prengelová a Natália Dorociaková. Nikola si neskôr vyskúšala ako chutí a aj bolí športový zápas kumite a v kat. staršie dorastenky -54kg si vybojovala 3.miesto.V kat. starší žiak + 45kg si Dávid Prengel vybojoval prvú medailu v živote za tretie miesto.

Do dvoch kategórií sa prihlásil už skúsený Marek Mariak, keď v kat. ml. dorast -45kg v druhom kole podľahol Matúšovi Remenárovi zo Slovšportu Trnava a to ho vyradilo do bojov o bronzovú medailu kde už nezaváhal a bronz si vybojoval. Vo vyššej kat. do 50kg sa znova stretol s Matúšom Remenárom, ale až vo finále kde tento krát Marek zabojoval a prehru z nižšej váhovej kat.mu vrátil a uchmatol mu zlatú medailu. Musíme pripomenúť, že Remenár je minuloročný bronzový medailista z M-SR.

Vytvorené: 07.05.2010