Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Oščadnica: Tri ľudské životy vyhasli pri čelnej zrážke

Oščadnica: Tri ľudské životy vyhasli pri čelnej zrážke

Pri tragickej dopravnej nehode, zahynuli v sobotu 21.1.2017 rodičia a brat Natálie Kováčikovej. Natália má osemnásť rokov a bude maturovať na gymnáziu. Zostala úplne bez príjmu a preto uvíta každý finančný dar, ktorý nezmierni bolesť, ale pomôže prekonať ťažke obdobie. Súhlasila so zverejnením jej čísla účtu, na ktorý môžete dar zasielať. Číslo účtu je: SK35 1100 0000 0029 1467 1782. So zbierkou pomáha aj obec Raková, ktorá so súhlasom zverejnila zmluvu s číslom účtu o vedení bežného účtu. www.rakova.sk

Čadca - Oščadnica 23.01.2017 - K tragickej dopravnej nehode došlo v sobotu 21. januára 2017 pred pol desiatou večer na ceste I/11 v katastri obce Oščadnica. 42 ročný vodič jazdiaci na vozidle Opel Vectra v smere zo Žiliny do Čadce mal predchádzať pred ním jazdiace vozidlá, pričom sa nestihol zaradiť do jazdného pruhu a v protismernom pruhu došlo k zrážke s protiidúcim vozidlom Audi A4, ktoré viedol 20 ročný vodič.

V dôsledku nárazu vozidlo Opel Vectra odhodilo mimo vozovku, kde zostalo stáť prevrátené na streche. Pri dopravnej nehode na mieste vyhasol život vodiča vozidla Opel Vectra a jeho dvoch spolujazdcov. 20 ročný vodič Audi bol s ťažkými zraneniami hospitalizovaný v nemocnici. Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Počas dokumentovania dopravnej nehody bola ceste uzavretá a polícia premávku odkláňala na starú cestu I/11, uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Polícia opakovane vyzýva vodičov 

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. 

V súvislosti so zimným počasím a zníženou viditeľnosťou polícia vyzýva účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti na cestách. Vodiči majú sťažené podmienky na jazdu,  pretože kombinácia dažďa, mrholenia, snehu, tmy, poľadovice a mokrej vozovky si vyžaduje maximálnu koncentráciu. Pamätajte, jazdu treba vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam. Počítať treba aj s tým, že vo vyjazdených koľajach môže stojaca voda najmä v zákrutách spôsobiť šmyk. Tomu sa dá predísť len prispôsobením rýchlosti. Dôležité je jazdiť vždy opatrne, dodržiavať medzi vozidlami bezpečnú vzdialenosť, brzdiť uvážene a včas.


Fotogaléria k článku :

oscadnica-2017-dopravna-nehoda5.jpg
oscadnica-2017-dopravna-nehoda4.jpg
oscadnica-2017-dopravna-nehoda3.jpg
oscadnica-2017-dopravna-nehoda2.jpg
Kategória: TOP Článok | Vytvorené: 23.01.2017