Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Makov

34-ročný muž z Poľska prevážal marihuanu, policajtom sa pri kontrole priznal

34-ročný muž z Poľska prevážal marihuanu, policajtom sa pri kontrole priznal

Makov 27.11.2012 - Policajná hliadka z Oddelenia cudzineckej polície Policajného zboru Žilina v utorok 24. novembra počas výkonu služby monitorovali vnútorné hranice v okrese Čadca. V čase okolo 19.00 hodiny v katastri obce Makov, okres Čadca zastavila osobné motorové vozidlo Volkswagen Passat. Počas kontroly vodič nemal pri sebe všetky potrebné doklady na vedenie a prevádzku vozidla. Policajtov upútala taška, ktorá bola na zadnom sedadle vozidla. Vodič policajtom uviedol, že je v nej krabica od topánok, v ktorej je marihuana. Následne 34 ročný vodič krabicu so sušenou rastlinou dobrovoľne vydal a na mieste mu bola obmedzená osobná sloboda.

Vytvorené: 27.11.2015 | čítať celý článok

Dvojica občanov Českej republiky olúpila dôchodkyňu v obci Makov v jej rodinnom dome

Dvojica občanov Českej republiky olúpila dôchodkyňu v obci Makov v jej rodinnom dome

Makov 27.10.2015 - Dvojica občanov Českej republiky olúpila dôchodkyňu v jej rodinnom dome, lup im nič nevyniesol, v odcudzených obálkach sa nenachádzali peniaze, ale korešpondencia. V rukách polície v Čadci v uplynulých dňoch skončila dvojica občanov Českej republiky, 41 ročná žena a 30 ročný muž. 41 ročná žena dňa 11. októbra podvečer spoločne s doposiaľ nestotožneným mužom vošla cez odomknuté vchodové dvere do rodinného domu v obci Makov.

Vytvorené: 27.10.2015 | čítať celý článok

39 ročný muž unikal cez hranice s kradnutou naftou

39 ročný muž unikal cez hranice s kradnutou naftou

Makov 04.09.2015 - V uplynulých dňoch obdržalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva PZ v Žiline od českej polície informáciu o unikajúcom motorovom vozidle Mercedes Vito  modrej farby s evidenčným číslom okresu LM smerom z obce Veľké Karlovice (ČR) do obce Makov, okres Čadca. Operačné stredisko okamžite vyslalo do obce policajnú hliadku. Zhruba 300 metrov od štátnej hranice s Českou republikou na miestnej komunikácii bolo spozorované predmetné vozidlo a za ním vozidlo s označením polície ČR. Následne bolo zistené, že dodávku viedol 39 ročný vodič z Nového Mesta nad Váhom.

Vytvorené: 04.09.2015 | čítať celý článok

Dalibor Boháčik už nieje hľadaný políciou pre prečin zanedbania povinnej výživy

Dalibor Boháčik už nieje hľadaný políciou pre prečin zanedbania povinnej výživy

Polícia v Čadci odvoláva pátranie po hľadanom mužovi:  Dalibor Boháčik, nar. 17. 01. 1977, trvale bytom Makov, okres Čadca, nakoľko pominuli dôvody vyhláseného pátrania zo dňa 20.3.2015.

Vytvorené: 20.03.2015 | čítať celý článok

Vybehnite na bežky - prechod Javorníckou magistrálou otvorí valentínsku sobotu

Vybehnite na bežky - prechod Javorníckou magistrálou otvorí valentínsku sobotu

Makov 10.02.2015 - Priaznivci bežkovania sa dočkali, 4. ročník prechodu Javorníckou lyžiarskou bežeckou magistrálou sa uskutoční 14. 2. 2015 so štartom o 9:00 hod. Výdatná snehová nádielka sa postarala o pravú zimnú atmosféru, na ktorú všetci netrpezlivo čakali a po ročnej prestávke si účastníci prechodu budú môcť užiť upravenú trasu z Melocíka na Makove-Kasárne. Od 8:00 hod sa hostinec Melocík premení na registračnú základňu všetkých bežkárov, ktorých privíta Heligónka Kysúc. Sestry Evka a Lenka Bacmaňákové spustia svoju hru na heligónkach a zahrejú nedočkavých bežkárov, medzi ktorými nebude chýbať žilinský župan Juraj Blanár. Ani on si nenechá ujsť majestátne Javorníky a na štart sa postaví s ostatnými účastníkmi prechodu, pre ktorých Žilinský kraj zabezpečil bezplatnú autobusovú dopravu. Autobus zo Žiliny (Májová ulica, autobusová stanica smerom od Štefánikovej) vyrazí 7:15 hod. a autobus z Kysuckého Nového Mesta odíde z autobusovej stanice 6:45 hod. so zastávkou v Čadci (autobusová stanica) 7:15 hod. Pre cestu späť je opäť možné využiť autobusy, ktoré odídu z Melocíka o 14:30 hod., uviedla hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Lenka Záteková.

Vytvorené: 10.02.2015 | čítať celý článok

Robotníka zranil strom, zachraňoval ho vrtuľník

Robotníka zranil strom, zachraňoval ho vrtuľník

Makov 01.04.2014 - Vrtuľníková záchranná zdravotná služba zo strediska Žilina letela dnes na pomoc lesnému pracovníkovi pri obci Makov. Pri prevoze dreva spadol na pracovníka kmeň stromu, zasiahol ho do oblasti hrudníka a brušnej dutiny. Vrtuľník pristál na okraji lesa neďaleko zraneného. 29-ročný muž bol pri príchode lekára pri vedomí, po ošetrení ho záchranári preložili na palubu vrtuľníka.

Vytvorené: 01.04.2014 | čítať celý článok

Nočný požiar drevenice na Makove si vyžiadal dva ľudské životy

Nočný požiar drevenice na Makove si vyžiadal dva ľudské životy

Makov 19.10.2013 - Dňa 18.10.2013 došlo podľa informácií jednotky MHZ Turzovka k rozsiahlemu požiaru drevenice v obci Makov v chatovej oblasti v ťažko dostupnom teréne. Jednotka MHZ Turzovka bola k tomuto požiaru povolaná o 22:44 hod. pričom na mieste už zasahovali profesionálne jednotky z OR HaZZ Čadca a z hasičskej stanice Turzovka a Čadca. K nim sa pripojili aj dobrovoľné jednotky z MHZ Turzovka, OHZ Makov, OHZ Vysoká nad Kysucou a OHZ Korňa.

Vytvorené: 19.10.2013 | čítať celý článok

Zoznam kandidátov na poslancov Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja za región Kysuce

Zoznam kandidátov na poslancov Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja za región Kysuce

Čadca 17.10.2013 - Vo voľbách do orgánov Žilinského samosprávneho kraja 2013 kandiduje vo volebnom obvode číslo 2. okres Čadca a číslo 4. okres Kysucké Nové Mesto spolu 66 kandidátov. Najstarší má 67 rokov, najmladšia 21 rokov a celkovo sa o post poslankyne uchádza 10 žien. Voľby sa uskutočnia 9. novembra 2013. Za okres Čadca je v Zastupiteľstve ŽSK 8 kresiel, za okres Kysucké Nové Mesto 3 kreslá.

Vytvorené: 17.10.2013 | čítať celý článok | Čitateľov: 4685