Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Firmy a inštitúcie

Kysuce budú mať svoju magnetickú rezonanciu

Kysuce budú mať svoju magnetickú rezonanciu

13.7.2018, Žilina – Dobrá správa pre pacientov. Predstavenstvo Všeobecnej zdravotnej poisťovne schválilo vo štvrtok vydanie predbežného súhlasu na zazmluvnenie magnetickej rezonancie pre Kysuckú nemocnicu s poliklinikou v Čadci. ,,Kysuce si budú môcť vydýchnuť. Spádová oblasť pre takmer 130-tisíc obyvateľov sa konečne dočká svojej magnetickej rezonancie a pacienti viac nebudú musieť cestovať na vyšetrenie do vzdialených miest,“ zhodnotila rozhodnutie Predstavenstva VšZP riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

Vytvorené: 13.07.2018 | čítať celý článok

Magnetická rezonancia na Kysuciach stále chýba

Magnetická rezonancia na Kysuciach stále chýba

Čadca 9.7.2018 - Priestory sú pripravené, financie na prístroj sú zabezpečené, ale magnetická rezonancia v Kysuckej nemocnici v Čadci stále chýba. Dôvodom je chýbajúci predbežný súhlas Všeobecnej zdravotnej poisťovne, o tom, že magnetickú rezonanciu zazmluvní. Vedenie nemocnice spísalo petíciu, ktorou žiada Všeobecnú zdravotnú poisťovňu (VšZP) o udelenie predbežného súhlasu na uzatvorenie zmluvného vzťahu na prístroj magnetickej rezonancie. Bez tohto súhlasu nemôže nemocnica rezonanciu obstarať. ,,Máme obavy, aby do rozhodnutia o zazmluvnení magnetickej rezonancie (MR) nezasahovala politika. Hneď po nástupe do funkcie sme absolvovali rokovania na tému obstarania a zazmluvnenia MR a zdalo sa, že je to na dobrej ceste. Nevidíme iný dôvod, prečo by VšZP odmietala zazmluvniť MR pre Kysuckú nemocnicu. Na prevádzkovanie magnetickej rezonancie je všetko pripravené,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Vytvorené: 09.07.2018 | čítať celý článok

Žilinský samosprávny kraj podľa ÚVO pri nákupe CT zásadne porušil zákon

Žilinský samosprávny kraj podľa ÚVO pri nákupe CT zásadne porušil zákon

Žilina 09.01.2018 -  Podľa riaditeľa odboru ŽSK Mgr. Lukáša Milana, kontrola Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) jednoznačne potvrdila, že pri nákupe CT prístrojov do dvoch regionálnych nemocníc v roku 2012 Žilinská župa viackrát vážne porušila zákon. Z kontroly ÚVO jednoznačne vyplýva, že Žilinský samosprávny kraj vtedy na čele s Jurajom Blanárom (Smer) vybral najmenej výhodnú ponuku.

Vytvorené: 09.01.2018 | čítať celý článok

V Kysuckej nemocnici v Čadci otvoril urgentný príjem minister zdravotníctva Tomáš Drucker

V Kysuckej nemocnici v Čadci otvoril urgentný príjem minister zdravotníctva Tomáš Drucker

Čadca 13. februára - Minister zdravotníctva Tomáš Drucker spolu s predsedom Žilinského samosprávneho kraja Jurajom Blanárom v pondelok 13. februára otvorili nový urgentný príjem v Kysuckej nemocnici s poliklinikou Čadca.

Vytvorené: 16.02.2017 | čítať celý článok

Nákup CT v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci preveruje polícia

Nákup CT v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci preveruje polícia

15. januára TASR - Polícia prešetruje nákup CT prístroja v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci. Zisťuje, či cétečko nebolo predražené a či nákup nebol šitý na mieru jednej firme - spoločnosti s ručením obmedzeným z Popradu. Vedenie nemocnice všetky podozrenia odmieta. Informoval o tom denník Pravda vo svojom vydaní.

Vytvorené: 18.01.2016 | čítať celý článok

V nemocnici v Čadci vymenili zastarané nákladné výťahy z roku 1969

V nemocnici v Čadci vymenili zastarané nákladné výťahy z roku 1969

Čadca 3. októbra (TASR) - V Kysuckej nemocnici v Čadci dnes oficiálne sprístupnili nové nákladné výťahy, ktoré vymenili morálne zastarané výťahy z roku 1969. Výmena si vyžiadala investíciu 243.000 eur a doplnila ju renovácia osobných výťahov v hodnote 23.000 eur. Po sprístupnení výťahov to povedal predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár.

Vytvorené: 06.10.2014 | čítať celý článok

Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci dostane peniaze na nový prístroj

Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci dostane peniaze na nový prístroj

Čadca 25.11.2012 - Štvrtá úprava krajského rozpočtu priniesla pozitívne informácie pre rozpočty nemocníc a polikliniky v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Poslanci im schválili sumu 81 tisíc eur na nákup zdravotníckej techniky a digitalizáciu. „Žiaľ, súčasná situácia je taká, že platby zo zdravotných poisťovní nepokrývajú celkové náklady našich nemocníc, a tie si nemôžu dovoliť nakupovať nové prístroje. Narastá ich technologický dlh, ako i funkčné a morálne opotrebenie. Keďže našim nemocniciam chceme pomôcť, musia sa prostriedky na prístroje skladať z viacerých zdrojov, ako i v tomto prípade. Časť zaplatí krajská samospráva, časť nemocnica, sponzori alebo partneri zdravotníckeho zariadenia,“ vysvetlil situáciu predseda ŽSK Juraj Blanár.

Vytvorené: 25.11.2012 | čítať celý článok

Juraj Blanár: Rozdiely v platoch zdravotníckych pracovníkov spôsobila legislatíva Ivana Uhliarika

Juraj Blanár: Rozdiely v platoch zdravotníckych pracovníkov spôsobila legislatíva Ivana Uhliarika

Čadca 07.06.2012 - Na rozdiely v platoch lekárov a sestier v nemocniciach ŽSK a nemocniciach štátnych poukazoval Žilinský samosprávny kraj dlhodobo. Upozorňoval na diskrimináciu zamestnancov zabezpečujúcich zdravotnú starostlivosť pre takmer 330 tisíc potenciálnych pacientov nemocníc v pôsobnosti kraja. Treba pripomenúť, že kým priemerné mzdy sestier v štátnych nemocniciach boli 840 eur, v nemocniciach ŽSK boli 633 eur, čo poukazuje na jednoznačnú a pretrvávajúcu diskrimináciu sestier v krajských zdravotníckych zariadeniach, aj napriek tomu, že ich mzdy sú financované rovnako ako mzdy sestier v štátnych nemocniciach, teda zo zdravotných poisťovní. Súčasne platný zákon č. 62/2012 o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek stanovuje sestre už pri nástupe do zamestnania nárok na mzdu vo výške 642 eur, informoval hovorca ŽSK Peter Kubica.

Vytvorené: 07.06.2012 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »