Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Banky a poisťovne

Modrý telefón

Modrý telefón BRATISLAVA 1. apríla (WN/PR) - Allianz Slovenská poisťovňa ponúka od 1. apríla 2009 svojim klientom možnosť ako sa vyhnúť zdĺhavému papierovaniu pri poistnej udalosti.

Prostredníctvom linky Modrý telefón je teraz nahlásenie škody v neživotnom poistení rýchlejšie a pohodlnejšie.

Telefonická linka 0850 122 222 je klientom k dispozícii sedem dní v týždni od 7.00 do 21.00 a operátori sú pripravení:
prijímať telefonické hlásenia poistných udalostí,
poskytovať
Vytvorené: 01.04.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 585

Podnikateľské úvery by mohli za určitých predpokladov rásť

Podnikateľské úvery by mohli za určitých predpokladov rásťBRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - Objem úverov pre podnikateľov by mohol rásť, vzhľadom na kapitál, ktorým banky disponujú. Za predpokladu, že by banky všetok svoj voľný kapitál použili výlučne na rast úverov podnikom a ostatné aktivity by stagnovali, mohli by úvery podnikom vzrásť o 87,6 %. V prípade troch bánk s najvyšším trhovým podielom v tejto oblasti by mohli podnikové úvery vzrásť približne o 3 mld. eur, resp. 19 %. Pokiaľ by sa vzalo do úvahy
Vytvorené: 01.04.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 515

Flexihypotéka VÚB zlacnela až o 0,5%

Flexihypotéka VÚB zlacnela až o 0,5%BRATISLAVA 1. apríla (WN/PR) - VÚB banka od 1. apríla znížila úrokové sadzby flexihypoték. Hypotéku teraz možno získať o 0,5% lacnejšie. Zároveň sa vďaka nárastu priemernej mzdy v národnom hospodárstve zvyšuje počet ľudí, ktorí si môžu požiadať o zvýhodnenú hypotéku pre mladých.

pokles sadzieb sa týka flexihypoték s ročnou viazanosťou, ktoré zlacneli o 0,5%. Toto zlacnenie odráža súčasnú situáciu na finančných trhoch, uviedla riaditeľka produktového
Vytvorené: 01.04.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 586

V OTP Banke teraz odmeníme vernosť s unikátnym produktom PROGRES DEPOZIT5+

V OTP Banke teraz odmeníme vernosť s unikátnym produktom PROGRES DEPOZIT5+BRATISLAVA 1. apríla - OTP Banka Slovensko, a.s. uvádza na trh jedinečný vkladový produkt PROGRES DEPOZIT5+.
Produkt poskytuje vysokú istotu a navyše úrokový bonus v závislosti od počtu realizovaných automatických obnov viazaností až do výšky 0,50% p.a. k aktuálnej úrokovej sadzbe.
Pri bezplatnom zriadení a vedení vkladu sú k dispozícii viazanosti na 30, 60 alebo 90 dní. Produkt je vedený v eurách s povinným minimálnym vkladom a zostatkom 150
Vytvorené: 01.04.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 595

Úverovanie sa opäť rozbehlo, najväčší záujem je o spotrebné úvery

Úverovanie sa opäť rozbehlo, najväčší záujem je o spotrebné úveryBRATISLAVA 26. marca (WN/PR) - Slovenská sporiteľňa zaznamenáva v posledných týždňoch výrazné oživenie trhu s úvermi pre obyvateľov. Objem aj počet úverov sa medzimesačne zdvojnásobil. Počet schválených spotrebných úverov stúpol vo februári na takmer 5 800, pri úveroch na bývanie to bolo vyše 850. Od začiatku apríla prichádza banka s novinkami v oblasti úverov budú sa týkať úrokových sadzieb, ale aj poistenia k úveru, vyplatenia úveru z inej banky
Vytvorené: 26.03.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 521

VÚB Leasing zaznamenal vlani 14%-ný nárast obchodov

VÚB Leasing zaznamenal vlani 14%-ný nárast obchodovBRATISLAVA 26. marca (WN/PR) - Spoločnosť VÚB Leasing, a.s. uzatvorila v minulom roku 4.333 nových lízingových zmlúv v celkovom objeme 184 mil. EUR, čo je medziročne o 14% viac. Jej čistý konsolidovaný zisk pritom oproti roku 2007 vzrástol o 34% na 3,1 mil. EUR. Hospodárske výsledky spoločnosti schválilo na svojom zasadaní 23. marca jej Valné zhromaždenie.

lepšiemu hospodárskemu výsledku prispel najmä nárast celkového objemu nových lízingových
Vytvorené: 26.03.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 658

ČSOB prichádza s hypotékou s protikrízovým balíčkom

ČSOB prichádza s hypotékou s protikrízovým balíčkomBRATISLAVA 25. marca (WN/PR) - ČSOB prináša od 18. marca do 30. apríla 2009 možnosť získať hypotéku, ktorá sa prispôsobí klientovi, jeho potrebám a životným situáciám.

V kampani bez obáv ponúka ČSOB benefity, ktoré klientom zabezpečujú istotu počas celej doby splácania úveru. Ak sa klient ocitne v neočakávanej životnej situácii, banka sa prispôsobí jeho potrebám a ponúka mu na riešenie niekoľko možností prostredníctvom tzv. protikrízového balíčka.
Vytvorené: 25.03.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 568

Počet transakcií na termináloch VÚB sa zvýšil o 23,2 %

Počet transakcií na termináloch VÚB sa zvýšil o 23,2 %BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) - V súvislosti s príchodom eura VÚB banka očakávala zvýšenie počtu transakcií a objemov uskutočnených kartami, najmä na platobných termináloch banky. Transakcie uskutočnené na jej termináloch sa po zavedení eura v prvých dvoch mesiacoch tohto roka zvýšili medziročne o 23,2 % na 2,8 mil. transakcií. Čo sa týka objemu týchto transakcií, ten sa zvýšil o 11 % na 98 mil. eur. "Zaujímavosťou je, že sa zvýšil počet transakcií
Vytvorené: 25.03.2009 | čítať celý článok | Čitateľov: 628