Región Kysuce - foto Stanislav Hulita
Tipy, články, foto, video pošli na redakcia@kysuce.sk

Aktuality

Video: Druhý protest za dostavbu diaľnice D3 zablokoval cestu medzi Čadcou a Žilinou

Video: Druhý protest za dostavbu diaľnice D3 zablokoval cestu medzi Čadcou a Žilinou

Kysucký Lieskovec 14.03.2017 - TASR - Na podporu petície za neodkladné dostavanie diaľnice D3 dnes v Kysuckom Lieskovci druhýkrát zablokovali cestu I/11 medzi Žilinou a hranicou s Poľskou republikou. Primátor Kysuckého Nového Mesta Ján Hartel pripomenul, že petíciu oficiálne odštartovali prerušením dopravy na ceste I/11 v kysuckej obci Povina 16. februára tohto roka. "Na druhý deň sme posielali listy na Úrad vlády SR, Národnej rade SR, Národnej diaľničnej spoločnosti a Ministerstvu dopravy a výstavby SR. Zdôvodnili sme, prečo petíciu robíme, aj to, prečo takýmto spôsobom. Aj keď sme očakávali reakciu, zatiaľ sa nám vrátili len doručenky našich listov. Tak sme sa rozhodli, že budeme v protestoch pokračovať dovtedy, kým sa nedočkáme záväzného stanoviska, ktoré by túto situáciu začínalo riešiť," povedal Hartel.

Vytvorené: 15.03.2017 | čítať celý článok

62-ročná žena masívne krvácala, z Veľkej Rače ju transportovali k sanitke

62-ročná žena masívne krvácala, z Veľkej Rače ju transportovali k sanitke

Oščadnica - Veľká Rača 20.02.2017 - Dnes boli záchranári HZS požiadaní o pomoc z Chaty Čučoriedka, ktorá je situovaná pri zjazdovke lyžiarskeho strediska Snow Paradise Veľká Rača, v časti Dedovka. Jednalo sa o masívne krvácanie ženy slovenskej národnosti, ktorá strácala vedomie. Privolaní záchranári HZS poskytli 62 -ročnej žene nevyhnutné ošetrenie a prvú pomoc. 

Vytvorené: 20.02.2017 | čítať celý článok

Oščadnica: Tri ľudské životy vyhasli pri čelnej zrážke

Oščadnica: Tri ľudské životy vyhasli pri čelnej zrážke

Pri tragickej dopravnej nehode, zahynuli v sobotu 21.1.2017 rodičia a brat Natálie Kováčikovej. Natália má osemnásť rokov a bude maturovať na gymnáziu. Zostala úplne bez príjmu a preto uvíta každý finančný dar, ktorý nezmierni bolesť, ale pomôže prekonať ťažke obdobie. Súhlasila so zverejnením jej čísla účtu, na ktorý môžete dar zasielať. Číslo účtu je: SK35 1100 0000 0029 1467 1782. So zbierkou pomáha aj obec Raková, ktorá so súhlasom zverejnila zmluvu s číslom účtu o vedení bežného účtu. www.rakova.sk

Vytvorené: 23.01.2017 | čítať celý článok

Dopravná nehoda osobného auta a kamiónu si vyžiadala dvoch zranených

Dopravná nehoda osobného auta a kamiónu si vyžiadala dvoch zranených

Čadca - Oščadnica 12.01.2017 - Vo štvrtok 12. januára v čase okolo 03.20 hodiny došlo na ceste I/11 v katastri obce Oščadnica, okres Čadca k dopravnej nehode. 40 ročný vodič z Čadce riadil osobné motorové vozidlo Ford Focus v smere od Čadce na Žilinu. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s nákladným motorovým vozidlom Man s návesom, ktoré viedol 37 ročný vodič z Poľska. U vodičov alkohol vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Pri dopravnej nehode obaja vodiči utrpeli predbežne ľahké zranenia. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 22.000.-€.

Vytvorené: 12.01.2017 | čítať celý článok

Polícia odhalila mladistvých podozrivých z krádeže v potravinách v Oščadnici

Polícia odhalila mladistvých podozrivých z krádeže v potravinách v Oščadnici

Oščadnica 29.03.2016 - Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Krásno nad Kysucou dôslednou operatívno-pátracou činnosťou krátko po oznámení skutku odhalili podozrivých z majetkovej trestnej činnosti. Poverený príslušník Policajného zboru obvinil troch mladistvých vo veku 14, 15 a 16 rokov z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Obvinení mladiství sa v noci zo soboty (26. marca) na nedeľu (27. marca) v Oščadnici, okres Čadca spoločne vlámali do predajne potravín. Poškodili stenu na objekte a z jeho priestoru odcudzili rôzne cukrovinky, mäsové konzervy a alkoholické nápoje. Uvedeným konaním vznikla predbežná škoda vo výške 600.-€. Počas vyšetrovania policajti zaistili časť odcudzených vecí.

Vytvorené: 29.03.2016 | čítať celý článok

Nočný požiar kultúrneho domu v Oščadnici si vyžiadal jednu obeť

Nočný požiar kultúrneho domu v Oščadnici si vyžiadal jednu obeť

Oščadnica 21. augusta (TASR) - Počas likvidácie nočného požiaru v objekte kultúrneho domu v kysuckej obci Oščadnica objavili hasiči telesné pozostatky 43-ročného muža. TASR o tom informovala dnes predpoludním hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Miroslava Ondrichová.

Vytvorené: 25.08.2015 | čítať celý článok

Video: Ľadové medvede ukončili sezónu v horskej nádrži v Oščadnici - TA3

Oščadnica 18.05.2015 - V Oščadnici sa stretlo 40 ľadových medveďov, aby si zaplávali v horskej nádrži a ukončili tak náročnú zimnú sezónu. Malo to však háčik. V 11-stupňovej vode sa otužilci cítili doslova ako v termálnych kúpeľoch.

Vytvorené: 18.05.2015 | čítať celý článok

Upozornenie na úplnú uzávierku tunela Horelica

Upozornenie na úplnú uzávierku tunela Horelica

Polícia upozorňuje na úplnú uzávierku tunela Horelica na ceste I/11A v katastrálnom území Čadca z dôvodu údržby tunela. Termín uzávierky : nedeľa 1. marca 2015 od 00:00 hodiny (maximálna dĺžka uzávierky 4 hodiny).

Vytvorené: 27.02.2015 | čítať celý článok
« predchádzajuca | nasledujúca »